[#1] Problem z YAM.
Przez przypadek ściągnąlem se całą pocztę i Yam skasował ją z serwera. Mam wszystkie maile ładnie zachowane na Amidze no ale dylemat...Nie ma ich na serwerze. Czy da się ten proces odwrócić? Tzn żeby YAM wgrał te wiadomości tak jak były przed tem??



Benedykt Dziubałtowski

[#2] Re: Problem z YAM.

@Benedykt Dziubałtowski, post #1

Procesu nie da sie odwrocic, aby wygladalo to tak jak przez skasowaniem.

ps.
Czy to nie przypadkiem wersja Yam2.6 zrobila Ci takiego psikusa?
[#3] Re: Problem z YAM.

@Norbert, post #2

chyba tak. HGW ta wersja co jest w Amiga sys 4 :D


No to mocno kiepsko, że się tego przywrócić nie da.........



Benedykt Dziubałtowski.

[#4] Re: Problem z YAM.

@Benedykt Dziubałtowski, post #1

Niestety obawiam się że nie da się przywrócić stanu wcześniejszego. Wysłać z powrotem na serwer się da, tyle że daty tych maili będziesz miał z datą ich wysłania.

[#5] Re: Problem z YAM.

@Benedykt Dziubałtowski, post #3

W ostateczności chyba można to sobie wysłać na pocztę samemu sobie, nie?
Kiedyś dawno, dawno temu jak jeszcze używałem programów do poczty to chyba tak robiłem w przypadku paru podobnych pomyłek :/

---=== WYEDYTOWANO ===--
No własnie, to co Muppetshow mówi ;)



Ostatnia modyfikacja: 11.06.2009 20:58:49
[#6] Re: Problem z YAM.

@Benedykt Dziubałtowski, post #1

Nie używałem nigdy YAMa, ale jeśli obsługuje IMAP to bez problemu wrzucisz maile spowrotem (widzę, że masz GMail). Swoją drogą czy GMail nie zaarchiwizowal Ci maili w folderze archive?

[#7] Re: Problem z YAM.

@offca, post #6

Mi się to stało na poczcie WP. Powiedz coś szerzej o tej funkcji o której wspomniałeś.


Benedykt Dziubałtowski

[#8] Re: Problem z YAM.

@Benedykt Dziubałtowski, post #7

To nie funkcja, tylko protokół, za pomocą którego łączysz się z serwerem - zastępuje on SMTP i POP3. W przeciwieństwie do tych dwóch IMAP pozwala na pełny dostęp do zasobów swojego konta na serwie. Wszystko, co zrobisz, stanie się także na serwerze. Bardzo wygodne, bo z poziomu klienta można segregować pocztę do folderów, usuwać pojedyncze wiadomości, robić backup w obie strony, kopiować wiadomości z jednego konta na inne (nawet na innym serwerze)...
http://pl.wikipedia.org/wiki/Internet_Message_Access_Protocol

Podpisano: offca (Banderas nie wylogował się na moim kompie ;) )



Ostatnia modyfikacja: 12.06.2009 00:17:07
[#9] Re: Problem z YAM.

@Banderas, post #8

yam nie obsluguje imap.

co mozna zrobic to wyeksportowac maile z yama, wrzucic jest do thunderbirda (data bedzie zachowana) i z TB przez imap wrzucic je do webmaila.
[#10] Re: Problem z YAM.

@Valwit, post #9

Jeśli jest tak jak mówisz, to to chyba jedyne rozwiązanie.

[#11] Re: Problem z YAM.

@Valwit, post #9

A niby dlaczego twierdzisz ze daty beda takie same jak były przed ściągnięciem ?
Nie będą!
Jak wyśle je ponownie, to serwer zaindeksuje je z datą jakie wpłyną na niego.
Bo taka ( i prawidłowa) jest ich istota działania.
Więc nie wprowadzaj w błąd.

[#12] Re: Problem z YAM.

@MuppetShow, post #11

MuppetShow napisał(a):

> A niby dlaczego twierdzisz ze daty beda takie same jak były
> przed ściągnięciem ?

bo import w TB ich nie zmieni

> Nie będą!
> Jak wyśle je ponownie, to serwer zaindeksuje je z datą jakie
> wpłyną na niego.

a kto mowi o serwerze? to co zrobi sertwer to kwestia jego ustawien. i o ile znam IMAP to zachowa dokladnie taka date jak ma synchronizujacy TB

> Bo taka ( i prawidłowa) jest ich istota działania.
> Więc nie wprowadzaj w błąd.

naucz sie czytac ze zrozumieniem najpierw. i doinformuj sie co to jest imap i jak dziala. a potem mi pokaz gdzie pisalem cos o wysylaniu.
[#13] Re: Problem z YAM.

@Valwit, post #12

O ile miał na gmailu, bo z popularnych u nas kont pocztowych tylko on obsługuje imap, oczywiście są inne ale już o wiele bardziej egzotyczne

[#14] Re: Problem z YAM.

@MuppetShow, post #13

napisal przeciez gdzie mial.



Ostatnia modyfikacja: 13.06.2009 14:29:59
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem