[#31] Re: Czy oplaca sie kupowac takie karty?

@Tiger, post #30

To nic nie da

[#32] Re: Czy oplaca sie kupowac takie karty?

@Tiger, post #30

dla AOS3 nie ma portu, a pod AOS4 na medku nie ma DMA,
chyba tylko pod MOS z mostkiem G-REX i 256MB by poszlo.

[#33] Re: Czy oplaca sie kupowac takie karty?

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #32

to zeczywiscie dziwne bo gosc w tej aukcji twierdzi ze quake3 tez dziala...
http://allegro.pl/item659029958_king_blizzard_060_ppc_starstruck_full_speed.html
[#34] Re: Czy oplaca sie kupowac takie karty?

@Tiger, post #33

Obawiam się że to taki chwyt marketingowy
To jak z red bull doda ci skrzydeł :)))



Ostatnia modyfikacja: 15.06.2009 21:51:23
[#35] Re: Czy oplaca sie kupowac takie karty?

@Tiger, post #33

Rozwinę trochę odpowiedź Skolmana:
Na AmigaOS3.x (czyli 3.0, 3.1, 3.5 i 3.9) nie ma portu QuakeIII. Po prostu nikt takiego nie zrobił, być może jest to możliwe... ale nikt się tego nie podjął, to i nie ma co uruchamiać.

Ale jest tutaj pewne "ale" ;)

QuakeIII istnieje dla Morphosa (system zgodny z AmigaOS3.1, działający na PowerPC). Aby go uruchomić, wspomniany MorphOS musi mieć działające 3D. Z jakichś powodów twórcy Morphosa nie napisali sterowników 3d dla karty BVision. To znaczy Morphos się w takiej konfiguracji uruchomi, ale żaden program wymagający sprzętowego 3d nie będzie działał. Istnieje wyjście z tej sytuacji - mostek GRexx - to taki Mediator (znacznie rzadziej spotykany), tyle że wpinany w złącze na karcie BlizzardPPC (tam normalnie wpina się BVision). Wtedy można użyć kart VoodooIII, lub Radeon, gdzie stosowne sterowniki istnieją. Aha, musisz mieć 256 MB RAM (akurat max ile można wcisnąć w BlizzardaPPC), bo na 128 nie uruchomi się.
Czyli reasumując: na Blizzardzie PPC z BVision nie da sięuruchomić QuakeIII w żaden sposób.
Da się na BlizzardziePPC z Grexxem, kartą 3d Voodoo lub Radeon i 256 MB pod kontrolą systemu Morphos1.4.5.
[#36] Re: Czy oplaca sie kupowac takie karty?

@wali7, post #35

czy ktos na forum ma taki sprzet probowal juz i jak z wydajnoscia?
[#37] Re: Czy oplaca sie kupowac takie karty?

@Tiger, post #33

> CZEMU WYBRAC DROZSZA KARTE 060 niz 040 ??

> 1.bedzie ci sie wieszalo (problem z zasilaniem)

sranie w banie

> 2.grzalo (040 5 Volt !!! 060 3.3 V)

nie bylo mi tego sprawdzic nie mialem 68060

> 3.PPC zamulalo dostep do pamieci poprzez 25 Mhz 040 !!!

teraz uzywa sie systemu na PPC to 68k nie ma znaczenia, wiec po co przeplacac ;)

> 4.jak dodasz Bvision bedziesz musial lutowac PPC bo nie wystarczy napiecia na 040 i BPPC

ciekawe ja mam BVision jeszcze kontroler FastATA i karte sieciowa na PCMCIA i napiecia starcza

> 5.o podkrecaniu zapomnij

brednie ja mam podkrecone 68040 z 25MHz na 30MHz i PPC z 200MHz na 240MHz

[#38] Re: Czy oplaca sie kupowac takie karty?

@wali7, post #35

Na mosa jest tez port kŧóry odpali na 128mb ramu. A q3 jest tez na os4. Nie mniej cienko to widzę. 256ramu + 300mhz + jaki radeon. Ale czy będzie 30fps?? na effice q3 wyciąga w porywach 15fps





Benedykt Dziubałtowski

[#39] Re: Czy oplaca sie kupowac takie karty?

@wali7, post #35

wlasnie tak sobie mysle ze powinno byc ladnie z wydajnoscia bo przeciez ppc sa wydajniejsze od x86



Ostatnia modyfikacja: 15.06.2009 22:03:34
[#40] Re: Czy oplaca sie kupowac takie karty?

@Tiger, post #36

Ktoś z bywalców PPA kupił Grexxa i próbował odpalić Morphosa (wszyscy inni którym się udało mają jedynie BVision). Z tego co pamiętam, to napotkał spore kłopoty, nie wiem czy mu się udało. Niestety, Morphos jest przeznaczony raczej dla bardziej zaawansowanych maszyn jak Pegasos (procesory PPC G3 600 MHz lub G4 1 GHz) gdzie jest dopracowany i wszystko chodzi pięknie (w tym QuakeIII - baaaardzo dużo FPS ;) ). Wersję dla Amigi z PPC (darmowa!) wypuszczono na zasadzie dokończenia zaczętej przed laty wersji "klasykowej" o którą dopominali się dobrych kilka lat użytkownicy. Jednak twórcy systemu zapowiedzieli, że wsparcie (czyli głównie poprawki zauważonych błędów) tej wersji będzie bardzo ograniczone. I tak jest w istocie.
Moim zdaniem najlepiej zapomnieć o QuakeIII na Amidze i grać w to, co Amiga miała najlepszego: kolorowe i bardzo grywalne strzelanki i platformówki
[#41] Re: Czy oplaca sie kupowac takie karty?

@wali7, post #40

alez oczywiscie mam taki zamiar
pytalem teorytycznie jak to w praktyce jest na takim sprzecie
ja niezamierzam skladac ami do quake,quake2,quake3 czy heretica2
na owiele tanszym pc mam lepsza wydajnosc pozatym to sa porty z pc
a nie stricte amigowe gierki
[#42] Re: Czy oplaca sie kupowac takie karty?

@wali7, post #40

odpalenie q3 na ami to sztuka dla sztuki. Co do wydajności to trzeba pamiętać o kilku rzeczach. Grex jest wolniejszy od mediatora. Pamięć na bizzardzie jest dużo wolniejsza od pamięci które były montowane w ówczesnych pecetach. Pc miały już wtedy pamięci typu dimm. 256 ramu dla q3 to troche mało. Te trzy elementy mogą przekreślić śmiganie q3 na Ami.




Benedykt Dziubałtowski

[#43] Re: Czy oplaca sie kupowac takie karty?

@Benedykt Dziubałtowski, post #42

No jeszcze trochę to zaraz będziemy odpalać sims 3 na Amidze

Jest tyle fajnych gier na amidze chcesz q 3 kup pc nie amige



Ostatnia modyfikacja: 15.06.2009 22:19:51
[#44] Re: Czy oplaca sie kupowac takie karty?

@Dorian3d, post #43

haha uwielbiam takie gatki :D Kiedys dyskutowałem z szamanem bodajże o tym czy emulator pleja jedynki może działać szybkościowo znośnie na klasyku :D





Benedykt Dziubałtowski

[#45] Re: Czy oplaca sie kupowac takie karty?

@Benedykt Dziubałtowski, post #38

Q3 dzialajacy na Efice, skad to pobrac?

[#46] Re: Czy oplaca sie kupowac takie karty?

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #45

Pytaj ludzia co siedział naprzeciwko Wallego na Amimajówce. On mi gadał, że jakiś starszy port startuje na 128mb ramu ale na effice q3 wyciąga 1 tak jak pisałem 15fps.





Benedykt Dziubałtowski

[#47] Re: Czy oplaca sie kupowac takie karty?

@Benedykt Dziubałtowski, post #44

Na Pegu G4 chodzi bardzo ładnie :)
Nie wiem, jak chłopakom chodziło na Efice, ale chyba nienajgorzej (o ile RAMu wystarczyło). Może jakaś mniej wymagająca gierka pod klasykiem by znośnie poszła? W sumie to PSX ma dosyć mizerny procesorek pod maską.
[#48] Re: Czy oplaca sie kupowac takie karty?

@Benedykt Dziubałtowski, post #46

to był recendent, dzisiaj pisze w dziale Mosa o tym, przy czym nie był to QuakeIII, tylko OpenArena... ale ponoć jest to całkiem grywalne

... z innej beczki - QuakeIII jest całkiem fajny, ale z gier pod Morphosa to najmilej wspominam Freespace II, specjalnie dla tej gry rozszerzyłem pamięć w Pegu do 512 MB, bo na 256 któraś z misji się wykrzaczała. Szkoda, że wymaga tyle pamięci, bo na Efice pewnie by chodziła super. Naprawdę świetna gra, jak znajdę trochę czasu, to sobie jeszcze kiedyś pogram od początku :)



Ostatnia modyfikacja: 15.06.2009 22:29:26
[#49] Re: Czy oplaca sie kupowac takie karty?

@wali7, post #47

C64 też ma mizerny a żeby go zameulowac powerka potrzebna. 040 wyciąga jakieś 4fps szybkości komcia.....




Benedykt Dziubałtowski

[#50] Re: Czy oplaca sie kupowac takie karty?

@Benedykt Dziubałtowski, post #49

Jak się Frodo z maksymalną zgodnością używa to takie są efekty. Na mojej byłej Ami z Blizzem IV (68030@50 MHz) któryś z emulatorków C64 - chyba Magic 64 (czy jakoś tak) umożliwiał komfortowe granie w większość gierek.



Ostatnia modyfikacja: 15.06.2009 22:37:07
[#51] Re: Czy oplaca sie kupowac takie karty?

@Benedykt Dziubałtowski, post #42

to nie wszystko, ostatnio sporo gralem w Q3 na PPC G3 600MHz pod OSX i jak zobaczylem jakie predkosci wyciaga port na AOS4 i MOS na PPC G4 to az chce sie plakac ...

[#52] Re: Czy oplaca sie kupowac takie karty?

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #37

ja mam podkrecone 68040 z 25MHz na 30MHz

he he he ale zaszalales prawie o A500 podkreciles 5 mhz :) czujesz jaka kolwiek roznice ? takie podkrecanie nie ma sensu..
zreszta mialem kiedys powerke ppc 25 mhz rzygalem tym dziadostwem wszystko sie mulilo .. 060 naprawde pozwala rozwinac skrzydelek PPC a jak ja przetaktowalem do 66 mhz .. miod na serce sie polal :P

[#53] Re: Czy oplaca sie kupowac takie karty?

@Benedykt Dziubałtowski, post #49

C64 też ma mizerny a żeby go zameulowac powerka potrzebna. 040 wyciąga jakieś 4fps szybkości komcia.....

eee przesadzasz ..magic64 na 040/40 chodzil fajnie



Ostatnia modyfikacja: 16.06.2009 00:13:53
[#54] Re: Czy oplaca sie kupowac takie karty?

@Tiger, post #1

No niezle koles zaszalal z cena. Ja dzis sprzedalem moja karte, jest lepsza o tej ktorej pisales i poszla za 1299zl. 2200zl koles lekko przesadzil.

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=663034018

[#55] Re: Czy oplaca sie kupowac takie karty?

@HOŁDYS, post #52

> zaszalales prawie o A500 podkreciles

bo nie mialem dostepu do szybszego kwadratowego oscylatora tylko 60 MHz

w poprzedniej BPPC 68040 podkrecony mialem z 25 MH na 40 MHz a PPC z 160 MHz na 200 MHz

> takie podkrecanie nie ma sensu..

to jakies 4-5 mips - dla przykladu gola A500 ma okolo 0,35 mipsa, a teraz przeczytaj co napisales: "prawie o A500 podkreciles" rotfl ten ktory ma A500 nawet nie wie jaka predkosc ma A500 ;)

> 060 naprawde pozwala rozwinac skrzydelek PPC

teraz uzywa sie systemu na PPC to 68k nie ma znaczenia

zreszta co to ma do rzeczy, sprzedawca w aukcji napisal brednie i to nie zmienia faktu, bo ja nie dorabialem zadnego dodatkowego zasilania BPPC mam z BVision i dziala.

przy okazji na karcie mam kontroler SCSI i podobno dziala prawidlowo z oscylatorem max 60 MHz.



Ostatnia modyfikacja: 16.06.2009 02:25:41
[#56] Re: Czy oplaca sie kupowac takie karty?

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #55

rozumiem ze chcesz byc uszczypliwi i mi cos tam wytykac...ale zleje to scenowa uryna :)

co do twoich bredni... napisze ci ze moja motorolka 060/ podkrecona do 66 mhz ma malutki radatorek od chodzenia kostek pamiec kart graficznych .. jest ledwo ciepla !!! (dla porownania wiem jak parzy 040/40 .. )

to wszystko zamkniete w stylowej obudowie Commodore :P

i co ty na to ..060 jest zdecydowanie lepsze do OC dlatego ze chodzi na 3.2 Volta

cos mi sie wydaje ze nigdy nie miales 060 w swojej amisce .....

[#57] Re: Czy oplaca sie kupowac takie karty?

@sordan, post #54

No niezle koles zaszalal z cena. Ja dzis sprzedalem moja karte, jest lepsza o tej ktorej pisales i poszla za 1299zl. 2200zl koles lekko przesadzil.

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=663034018


zobacz teraz dzial gielda ..kolo sprzedaje ta karte od reki ..podezewam ze wiele wiecej

[#58] Re: Czy oplaca sie kupowac takie karty?

@sordan, post #54

Sordan :)) jak bedziesz mial jeszcze jedna taka powerke z 060 to odkupie od ciebie za 1300 :)))))))))))))))))

mysle ze to ty dales ciala z cena .....

pewnie za chwile na allegro pojawi sie twoja karta za 2500 zl he he he :))

SKOLMAN - mi zarzucasz ze nie wiem ile A500 ma mipsow .. a ty nie umiesz przeliczac .. 5 mhz = 5 mipsow :)) chcialbym zeby tak bylo



Ostatnia modyfikacja: 16.06.2009 09:29:50
[#59] Re: Czy oplaca sie kupowac takie karty?

@wali7, post #48

Q3 r1 też ponoć chodzi pod Efi (na forum MZ tcheko twierdzi, że wyciąga 20 FPS, ze spowolnieniami na np. wybuchy - a, i niestety r1 jest wolniejszy niż r2). Właśnie pobrałem tę starszą wersję, ale na wyniki testów musicie poczekać, bo nie mam pod ręką iso Quake3 (jestem na urlopie), a nowego Q3 dawno z dysku usunąłem.
[#60] Re: Czy oplaca sie kupowac takie karty?

@recedent, post #59

chetnie poczekam bo jestem ciekawy
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem