[#31] Re: Moja pierwsza A1200

@wali7, post #30

wiem za 50zl nawet bym sie nie zastanawial
ale kto wie jaka ona osiagnie cene
czy a1200 z romem 3.1 nie ma ograniczenia w pojemnosci dyskow?



Ostatnia modyfikacja: 15.06.2009 19:04:12
[#32] Re: Moja pierwsza A1200

@Tiger, post #29

Na przeważającą większość tytułów wystarczy.
Nie uruchomisz z WHDLoad tylko tych, które wymagają więcej niż, powiedzmy, 1.5MB (trzeba będzie grać z dyskietek).

A i jest jeszcze 1 haczyk, o którym zapomniałem. WHDLoad trochę spowalnia rozgrywkę (zżera cykle procesora). Objawia się to tym, że np. taki staroć jak S.V.I.W. potrafi się przycinać, gdy na ekranie pojawia się większa ilość przeciwników i zaczynasz do nich strzelać. Na moim konfigu (A1200 + 8MB FAST) jest to prawie niezauważalne, ale "goła" A1200 będzie 2 razy wolniejsza od tak skonfigurowanego kompa jak mój i pewnie zacięcia będą wyraźnie widoczne.



Ostatnia modyfikacja: 15.06.2009 20:21:24
[#33] Re: Moja pierwsza A1200

@APC74, post #32

Bez przesady znowu, jak by w takim razie wyglądała sprawa na gołych A500/A600 z odrobiną dodatkowej pamięci i HD na których oczywiście gry WHDLoad (oprócz AGAowych wersji ;)) chodzą? ;)
WHDLoad można traktować jako coś w rodzaju emulatora ale on takowym nie jest i raczej nie ma prawa sam z siebie spowalniać niczego.
Zwolnienie akcji może być raczej spowodowane czymś innym, a mianowicie:
a). gra już tak ma (patrz: Yo! Joe!)
b). slave jest źle napisany gdyż nikt nie zgłasza błędów (patrz: kupa gierek odpalanych na 040/060)

Chociaż z drugiej strony, na gołej A1200 i tak w niewiele sobie pogra przez WHDLoad.

PS: Może zgłosisz ten bug do twórcy slejwa, albo/i wcześnie sprawdzisz na dyskietkowej wersji?



Ostatnia modyfikacja: 15.06.2009 20:46:45
[#34] Re: Moja pierwsza A1200

@Shoonay, post #33

tez mnie to dziwi ze moze tak zwalniac na a1200 8mb fast
skoro na a500 0.5mb chip chodzi jak burza z dyskietki
czy mozna uruchomic system 3.9 na golej a1200?
[#35] Re: Moja pierwsza A1200

@Tiger, post #34

Chyba nie... bo chyba wymaga więcej niż 2 MB RAMu
Ale po co Ci ten system? Nie daje absolutnie żadnych korzyści przy uzywaniu Amigi do grania. Co więcej to większość elementów OS3.9 jest dostępnych za darmo na Aminecie i znający Amigę użytkownik może sobie za darmo OS3.0 lub 3.1 odbajerzyć tak, że OS3.9 wysiada.



Ostatnia modyfikacja: 15.06.2009 22:36:45
[#36] Re: Moja pierwsza A1200

@wali7, post #35

pytalem teorytycznie bo moze ktos probowal
ja oczywiscie zainstaluje OS 3.1
ten system powinien chodzic jak burza na golej a1200 prawda?



Ostatnia modyfikacja: 15.06.2009 23:03:12
[#37] Re: Moja pierwsza A1200

@Tiger, post #36

za duzo pytan..
to sa slepe kule w plot
kup A1200 ..pobaw sie grami bez WHDLOAD (dosowymi)
bedziesz zadowolony 80 % gier AGA uruchomisz na golej amidze i bedziesz zachwycony predkosci :P (slam tilm super start dust itp)



Ostatnia modyfikacja: 16.06.2009 00:00:04
[#38] Re: Moja pierwsza A1200

@HOŁDYS, post #37

taki na poczatek jest plan spoko
chce tylko wiedziec czy OS 3.1 na golej a1200 z hdd bedzie ok



Ostatnia modyfikacja: 16.06.2009 00:14:07
[#39] Re: Moja pierwsza A1200

@Tiger, post #38

zobacz moja stopke..
uzywam jedna z amig A500 plus z HD i 10 MB RAM ..emulowany kick 3.1 ...Workbench 3.1 zasuwa na 68000/7 mhz

mysle ze to do ciebie jakos dotarlo..goly system amigi dostarczony wraz z kompem nie wymaga nie wiadomo jakiego procka .

[#40] Re: Moja pierwsza A1200

@HOŁDYS, post #39

masz racje chyba poprostu zabardzo sie napalilem jak ogladalem screeny pulpitow niektorych na amiga os kolorki ikonki komunikatory przegladarki neta odtwarzarki mp3 i oczywiscie chcialem to miec na ami musze przystopowac:)
[#41] Re: Moja pierwsza A1200

@Tiger, post #38

Spokojnie...
Jak będziesz powolutku to rozbudowywał, to będziesz kilka razy miał okazję przeżywać "radosne zdziwienie" nowymi możliwościami:
- najpierw goła A1200 - szok w porównaniu do A600, szybsza, więcej RAMu i system lepszy
- od razu włóż tam HDD - szok gdy po kilku sekundach od uruchomienia dysk zrobi pyk-pyk ;) i zamiast minutowego rzężenia stacji wczytującej WB bedzięsz go miał właściwie od razu. Przy okazji manewrów z HDD można od razu dorzucić CD
- potem kupisz rozszerzenie RAMu - szok, bo jeszcze szybciej i do tego dużo wolnej pamięci (a przynajmniej tak ci się na początku będzie wydawało ;) )
- teraz Turbo - wiadomo - szok szybkościowy
- teraz lepsze Turbo, być może z PPC - szok szybkościowy^2
- teraz różnie może być: karta graficzna, Mediator, FastATA, może coś z SCSI....
- jeśli przestanie ci to wystarczać, być może kupisz coś większego... np. A4000
- a na końcu sprzedasz to w diabły (bo i tak za wolne :) ) i kupisz Pega2 (na tym etapie miałem dużo "radosnych zdziwień"), lub Samanthę. I zagrasz w QuakeIII
[#42] Re: Moja pierwsza A1200

@wali7, post #41

Swietnie opisane. Tak wygladal mniej wiecej moj proces na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat :D
[#43] Re: Moja pierwsza A1200

@wali7, post #41

- a na końcu sprzedasz to w diabły (bo i tak za wolne ) i kupisz Pega2 (na tym etapie miałem dużo "radosnych zdziwień"), lub Samanthę. I zagrasz w QuakeIII


sprzedaz amigi wliczasz do radosnych chwil :PPP

no no .. ten ostatni punkt nie dotyczy wsztstkich...

MATKE MA SIE TYLKO JEDNA !

PEG&Samantha SUX

[#44] Re: Moja pierwsza A1200

@HOŁDYS, post #43

Matkę ma się tylko jedną

Tak - biologiczną. A biologiczna może być zła a ta co cię adoptuje może być dużo lepsza



Ostatnia modyfikacja: 16.06.2009 08:00:10
[#45] Re: Moja pierwsza A1200

@Tiger, post #36

Tak, ja probowalem, da sie, ale nic nie uruchomisz, bo zerzre Ci calą pamiec i nawet okienka sobie nie otworzysz:)

[#46] Re: Moja pierwsza A1200

@Arbuz, post #44

Arbuz :)) chyba chodzilo ci o zony :PP

[#47] Re: Moja pierwsza A1200

@HOŁDYS, post #43

może nie tyle sprzedaż Amigi była radosna (chociaż nie powiem, bardzo nie lubiłem mojej A4000 - potworny rzęch ;) ), co kupno Pega i zabawa z MOSem - prędkość, wygląd systemu, USB, sieć... wszystko co w przypadku Ami klasycznej wymaga niewspółmiernie wielkich nakładów finansowych a i tak okazuje się przestarzałą protezą nowego standardu do starego komputera
[#48] Re: Moja pierwsza A1200

@HOŁDYS, post #46

Nie. Pisałeś o matkach:) A co do zon to jak sobie wychowasz żonę to taką masz. Moja zlewa całkowicie moją kolekcję Amig. Bo używa Pegaza :)

[#49] Re: Moja pierwsza A1200

@Arbuz, post #48

A ja zawsze myslałem, że zona ma być partnerką a nie wychowanką ;).

Wali7 - ja tam nie wymagam od starej Amigi 4000 aby konkurowała ze współczesnym sprzętem, a nowe karty (interfejsy) po protu ułatwiają mi korzystanie z niej w dzisiejszych czasach (vide USB).



Ostatnia modyfikacja: 16.06.2009 09:57:28
[#50] Re: Moja pierwsza A1200

@Deftronic/..., post #49

A może wychowaną partnerką? :D

[#51] Re: Moja pierwsza A1200

@Arbuz, post #50

zawsze mozna miec kochanke.. kilka A500 u niej sie zmiesci :D

[#52] Re: Moja pierwsza A1200

@Arbuz, post #50

"Wychowaną partnerką" to może być dla mnie Amiga :). Dobrze skonfugurowana (wychowana), o dużym potencjale (kiedyś), na przykład. U żony cenię(ja osobiście) to, że jest prawdziwą partnerką (w skrócie) a nie tylko dopełnieniem męża (te z w skrócie). :D

[#53] Re: Moja pierwsza A1200

@Deftronic/..., post #52

a ja cenie to ze jeste moja prawa reka

oczywisce znowu zeszlismy z tematu :P



Ostatnia modyfikacja: 16.06.2009 11:12:54
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem