[#1] Amiga 600 pamiec 1mb produkcja
Chcialem poinformowac ze moja zaprzyjazniona osoba wkrotce rozpoczyna produkcjie pamieci 1mb do a600!!!
beda podobne do tej
http://www.aukcjoner.pl/gallery/001160498-.html#I1
bede szukac chetnych wiec mozecie pomoc
acha najwazniejsze beda to pamieci nowe z gwarancja
wiec jak wszystko wypali to bedzie super!!!
[#2] Re: Amiga 600 pamiec 1mb produkcja

@Tiger, post #1

Orientacyjna cena jest znana?



Benedykt Dziubałtowski

[#3] Re: Amiga 600 pamiec 1mb produkcja

@Benedykt Dziubałtowski, post #2

jeszcze nie ale wkrotce
[#4] Re: Amiga 600 pamiec 1mb produkcja

@Tiger, post #3

Niech robi z clock port

[#5] Re: Amiga 600 pamiec 1mb produkcja

@Tiger, post #1

czego jeden a nie 8

[#6] Re: Amiga 600 pamiec 1mb produkcja

@Tiger, post #1

Jeśli cena za ten 1MB CHIP z budzikiem w okolicach
50-75pln to jestem jak najbardziej chętny.

[#7] Re: Amiga 600 pamiec 1mb produkcja

@Tiger, post #1

Ja sie pisze o ile cena bedzie blizsza 80 zlotych niz 80 euro ;)

[#8] Re: Amiga 600 pamiec 1mb produkcja

@Tiger, post #1

A skąd wziąć takie złącze krawędziowe do takiego rozszerzenia?



"czego jeden a nie 8"

bo to jest chip a nie fast

[#9] Re: Amiga 600 pamiec 1mb produkcja

@Czarek, post #7

wiem narazie tylko tyle ze niebedzie to kosztowac 200zl tak jak dochodza te stare uzywki na allegro bedzie tansze i z pelna gwarancja
[#10] Re: Amiga 600 pamiec 1mb produkcja

@Tiger, post #9

a fastu jakiegos nie bedzie moze robic?



Ostatnia modyfikacja: 19.06.2009 15:38:07
[#11] Re: Amiga 600 pamiec 1mb produkcja

@quaint, post #10

Fast akurat będę robić ja (kilka sztuk czeka tylko na podstawki), ale taki jak mam w sygnaturce ponieważ nie sądzę aby więcej było potrzebne, a jak ktoś chciałby aby mu zrobić 8 lub 10.5MB (blokada PCMCIA - chyba ,że przerobię to gruntownie) to niech wyjaśni dlaczego potrzebuje tak dużo ramu i nie mam tutaj na myśli zasady "im więcej tym lepiej".

[#12] Re: Amiga 600 pamiec 1mb produkcja

@rafgc, post #11

rafgc napisał(a):

> [...] niech wyjaśni dlaczego potrzebuje tak dużo ramu i nie mam
> tutaj na myśli zasady "im więcej tym lepiej".

Jedno słowo - WHDLoad

1MBChip + 8MB Fast to już naprawdę minimum dla niektórych gier, nie wspominając o systemie, twardzielu i jakichś tam łatkach czy innych upiększaczach. ;)
A najchętniej by jeszcze skonstruować ten "świński bagaż" (wolne tłumaczenie ;)) z dodatkowym 1MB Chip na kości.

[#13] Re: Amiga 600 pamiec 1mb produkcja

@rafgc, post #11

jaka by byla orientacyjna cena tego 10.5mb po przerobce z niezablokowanym portem pcmcia?
[#14] Re: Amiga 600 pamiec 1mb produkcja

@Shoonay, post #12

Jak masz 7.5 ramu to za mało dla WHDLOAD? Testowałem kilka gier whdload na 7.5Mb i jeżeli występowało jakieś mruganie, to jednorazowe i trwało naprawdę krótko, poza tym masz odblokowany port PCMCIA. No i nie powiesz mi że jak chcesz pograć w coś przez whdload to odpalasz tyle okien ile się da i różnych programów w tle, że zaczyna brakować pamięci :) to nie jest Amiga 1200, tu odpalasz workbencha i włączasz sobie grę. Wskaż mi jakąś grę w którą nie da rady zagrać przy tej ilości pamięci (mam na myśli uciążliwe mruganie).

Oczywiście są tacy co nie będzie im to odpowiadać, ale zawsze mogą kupić ten ram od ruskich, gdzie mają 8mb, wiele osób na EAB ustawiało ten RAM na 5.5MB dlatego okroiłem wersję 8mb na 5.5mb i dodałem zworkę do wyłączania pamięci.

"A najchętniej by jeszcze skonstruować ten "świński bagaż" (wolne tłumaczenie ) z dodatkowym 1MB Chip na kości"

Kolega tiger będzie sprzedawał 1Mb chip a ja 5.5Mb fast, co się będzie dobrze uzupełniało. A jak komuś za drogo, to jazda na allegro lub szrot komputerowy po starą kartę grafiki i wyciągnać z niej kości, dać koledze elektronikowi do przylutowania i po kłopocie.


"jaka by byla orientacyjna cena tego 10.5mb po przerobce z niezablokowanym portem pcmcia?"

Nie wiem, być może tyle ile Ty jesteś w stanie dać i nie ma czegoś takiego jak 10.5Mb i odblokowany PCMCIA, miałem na myśli dodanie zworek w celu ustawienia różnych konfiguracji tak jak to ma miejsce w wersji ruskiego ramu V2008. Wiec masz wybór albo 5.5Mb dodatkowego ramu i działający PCMCIA albo 10.5 MB ramu i brak PCMCIA. Ale zanim coś takiego zrobię muszę sprzedać parę płytek z 5.5MB, bo nie mam pieniędzy na dalsze inwestycje.

A tak na serio z tą ceną, to przy małej liczbie kupowanych części (nie stać mnie na zakup hurtowy) ostateczna cena za 10.5MB może przekroczyć 150zł (tylko nie wiem ile), co i tak jest mało w porównaniu do 1MB fastu na PCMCIA na allegro za 90zł.


BTW, to jest wątek o pamięci chip kolegi Tiger, nie zmieniajmy kierunku zainteresowania na moją osobę. Jak będę chciał się czymś podzielić w tym kierunku to dam znać :)

Tiger, będzie twój kolega może rozważał zaimplementowanie RTC? Ten scalak ponoć kosztuje 30zł (symbol w wątku o RTC).



Ostatnia modyfikacja: 19.06.2009 21:54:40
[#15] Re: Amiga 600 pamiec 1mb produkcja

@rafgc, post #14

prawdopodobnie tak ale spytam sie jeszcze
[#16] Re: Amiga 600 pamiec 1mb produkcja

@rafgc, post #14

rafgc napisał(a):

> Jak masz 7.5 ramu to za mało dla WHDLOAD?
No, pare gier co wymagają więcej na preload by się znalazło.
Wystarczy HOL: whdload na yes i ilosc dyskietek na 7 i sukcesywnie zwiekszac ;)

> poza tym masz odblokowany
> port PCMCIA.
Na tym to prawie mi najmniej zależy ;)

> Oczywiście są tacy co nie będzie im to odpowiadać
Oczywiście. Hej, sam pytałeś, przedstawiam tylko swój punkt widzenia, w którym - bezczelnie śmiem twierdzić - nie jestem osamotniony.



Ostatnia modyfikacja: 19.06.2009 22:24:42
[#17] Re: Amiga 600 pamiec 1mb produkcja

@Shoonay, post #16

No dobra, w takim razie co się dzieje jak gra ma 10 dyskietek a do pamięci wczytuje się tylko 6, czy po dojściu do 7 dyskietki ekran zaczyna migać jak szalony jakbyś miał tylko 2mb ramu?

"Oczywiście. Hej, sam pytałeś, przedstawiam tylko swój punkt widzenia, w którym - bezczelnie śmiem twierdzić - nie jestem osamotniony."

Oczywiście, że pytałem i nie mam do ciebie żadnych pretensji pomimo tego ze tak mogłoby wynikać z mojej wypowiedzi. Zrobienie 10.5MB to większe koszty, bo trzeba powiększyć płytkę, więc powiem wprost, czy jesteś w stanie dać 200zł za rozszerzenie 10.5MB (ruski mają tylko 8mb), bo za mniej mi się nie chce robić.


Edit:

Kurde, pomyliło mi się, to jest 9.5MB a nie 10.5.



Ostatnia modyfikacja: 20.06.2009 16:13:12
[#18] Re: Amiga 600 pamiec 1mb produkcja

@rafgc, post #11

witam
szukam rożnych schematów do amigi 600
bo tez bawię sie amatorsko elektronika



Ostatnia modyfikacja: 20.06.2009 16:16:46
[#19] Re: Amiga 600 pamiec 1mb produkcja

@daro, post #18

na aminecie jest pełno schematów, musisz tylko wiedzieć czego szukać

[#20] Re: Amiga 600 pamiec 1mb produkcja

@Tiger, post #1

Hmm...wszystko zależy od ceny, ale generalnie byłbym zainteresowany takim 1MB :D coś wiadomo na ten temat? Jaka cena? czy w ogóle będzie toto dostępne? :D

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem