[#1] uszeregowanie ikon
mam taki problem, mianowicie niesamowity syf w folderach (ikony zachodzą na siebie, przykrywają się, są jedna pod drugą i ogólnie ściśnięte) więc za każdym razem jak odpale system, musze zaznaczać polecenie cleanup, żeby cokolwiek zobaczyć. Po restarcie jest znów to samo. Czy da się to jakoś na stałe zmienić, żeby ikony były po prostu obok siebie w rządku, i żeby tak już zostało?
[#2] Re: uszeregowanie ikon

@mars, post #1

Menu Okno->Utrwal pozycję->Okna lub Wszystkiego, wedle własnych preferencji.

[#3] Re: uszeregowanie ikon

@mars, post #1

@mars
Bo ikony mają teraz okres rozrodczy i dlatego na siebie włażą. :P

@GumBoy
Jak utrwali tylko pozycję okna (Okno->Utrwal pozycję->Okna ang. Window -> Snapshot -> Window) to mu się chyba utrwali tylko rozmiar okna i jego położenie. Na pozycje ikon to polecenie nie ma wpływu, dlatego też trzeba zastosować Window -> Snapshot -> All

I z powrotem do marsa:
Jest jeszcze inna metoda menu Ikona -> Utrwal (ang. Icons -> Snapshot) pozycję - trzeba wcześniej zaznaczyć wszystkie ikony, które chce się "utrwalić" albo myszką, albo [Prawa Amiga] + [A].
Oczywiście, niezależnie którą wersję wybierzesz, obie operacje robisz po CleanUpie i ma ona wpływ wyłącznie na utrwalenie położenia realnych ikon - czyli plików, które mają dołączone pliki *.info (domyślne ikony, czyli pliki bez ikon, nadal będą układały się "swobodnie").



Ostatnia modyfikacja: 22.06.2009 15:30:47
[#4] Re: uszeregowanie ikon

@APC74, post #3

APC74 napisał(a):

> Jak utrwali tylko pozycję okna (Okno->Utrwal pozycję->Okna ang.
> Window -> Snapshot -> Window) to mu się chyba utrwali tylko
> rozmiar okna i jego położenie.

Nie chyba, tylko na pewno.

> Na pozycje ikon to polecenie nie
> ma wpływu, dlatego też trzeba zastosować Window -> Snapshot ->
> All

Przecież napisałem "Okna lub Wszystkiego, wedle własnych preferencji".

[#5] Re: uszeregowanie ikon

@APC74, post #3

rzeczywiście, trochę się tym pobawiłem i mam porządek OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem