[#1] Amiga 1200 HD
Witam.
Jak sprawdzić parametry Amigi HD,dodatkowa pamięć?
Kickstart można sprawdzić w systemie,czy jest możliwość sprawdzenia poszczególnych parametrów?
Z góry dzięki.
Pozdrawiam.
[#2] Re: Amiga 1200 HD

@Lokomotywa, post #1

Ilość pamięci wyświetla się na górnej belce po załadowaniu systemu. Wielkość dysku można sprawdzić HDToolBoxem. Bardziej szczegółowych informacji dostarcza SysInfo (program stary, o ograniczonej funkcjonalności w przypadku mocno rozbudowanych Amig) oraz SysSpeed.



Ostatnia modyfikacja: 22.06.2009 15:22:05
[#3] Re: Amiga 1200 HD

@Daclaw, post #2

Mam jeszcze pytanie dot. tego,że amiga jest bardzo czuła i często się wiesza.Jaka może być przyczyna?Czy można coś na to zaradzić?
[#4] Re: Amiga 1200 HD

@Lokomotywa, post #1

Ale jakich, których parametrów? W przypadku A1200 z twardym dyskiem i ewentualnym rozszerzeniem pamięci (kartą turbo), to nie bardzo jest co sprawdzać. Z poziomu systemu widać (górna belka) ile jest pamięci. System samodzielnie wyświetla informację o ilości pamięci chip (tu zawsze tyle samo, siłą rzeczy) i reszty RAM-u.
Procesor można sprawdzić dwojako - albo programem typu SysInfo, albo po prostu zaglądając "pod klapkę" i sprawdzając, co jest tam wciśnięte. Zwykła, prosta A1200 desktop raczej nie ma żadnych cudeniek na pokładzie, bo mieć nie może. Jak mówiłem - klapkę otworzyć i luknąć, jaka karta tam siedzi. Zwykle sa te karty dość jasno oznaczone. W razie niejsności - zrobić zdjęcie i zapodac je tutaj, na PPA są ludzie, którzy na pierwszy rzut oka rozpoznają każdą wymyślona dla tysiącdwieściuchy kartę z dodatkowym ramem/innym niż standardowy procesorem.

Z szacunkiem
Des

[#5] Re: Amiga 1200 HD

@Des, post #4

Sprawdziłem jest tam karta.Widać na niej Elbox service.Jutro wrzucę zdjęcia.
[#6] Re: Amiga 1200 HD

@Lokomotywa, post #5

stawiam na 4MB Ram (tam byl taki napis:P)

[#7] Re: Amiga 1200 HD

@Des, post #4

"Procesor można sprawdzić dwojako - albo programem typu SysInfo, albo po prostu zaglądając "pod klapkę" i sprawdzając, co jest tam wciśnięte." Jest też komenda CPU i ShowConfig.

[#8] Re: Amiga 1200 HD

@Korni, post #7

Prawda. ale rozkazy Amiga Dos to raczej dla bardziej zawansowanych userów, tak mi się wydaje.

Z szacunkiem
Des

[#9] Re: Amiga 1200 HD

@Des, post #8

ShowConfig jest dostępny jako ikonka w katalogu Tools.

[#10] Re: Amiga 1200 HD

@Lokomotywa, post #3

Mam jeszcze pytanie dot. tego,że amiga jest bardzo czuła i często się wiesza.Jaka może być przyczyna?Czy można coś na to zaradzić?

Jak zwykle, prawdopodobnie chodzi o kiepskie zasilanie.
[#11] Re: Amiga 1200 HD

@Des, post #8

Nie jest takie trudne - wystarczy wpisać w "Execute command" CLI i w oknie które się pojawi CPU, ew. Showconfig.
To wszystko.
[#12] Re: Amiga 1200 HD

@Andrzej Drozd, post #10

Jeśli Amiga ma kartę turbo/rozszerzenie pamięci, to przyczyna może jeszcze leżeć po stronie brudnego złącza, brudnych podstawek/układów MACH (Apollo), lub niesprawnego chłodzenia (karty 040 i PPC).
[#13] Re: Amiga 1200 HD

@Daclaw, post #12

Zdjęcie nieco niewyraźne.

[#14] Re: Amiga 1200 HD

@Lokomotywa, post #13

"nieco niewyraźne" to mało powiedziane ;)

zrób fotkę drugiej strony tej karty, bo na podstawie druku od spodu trudno powiedzieć cokolwiek
[#15] Re: Amiga 1200 HD

@Lokomotywa, post #13

Weðług mnie to Elbiox 4 mb ram

http://www.buy.elbox.com/cgibin/shop?info=620E1204




Benedykt Dziubałtowski

[#16] Re: Amiga 1200 HD

@Lokomotywa, post #1

Najlepszy moim zdaniem jest SCOUT do pobrania z tego miejsca:
http://aminet.net/util/moni/Scout_os3.lha
(niestety wymaga MUI - do pobrania z tego samego portalu co program). Wskaże i wykaże większość rzeczy w ami i podpietych do niej.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem