[#1] Edycja grafiki
Witam,chciałem przetłumaczyć grę w formacie ADF,ale nie wiem jak zedytować grafikę żeby była polska czcionka,tzn.wogóle nie wiem jak ją edytować gdyż żadne z narzędzi jak np.Tile molester nie pokazuje poprawjnej lub pół poprawnej grafiki.Pomyślałem o was,pomożecie?
[#2] Re: Edycja grafiki

@nowa_era, post #1

Z tego co zauwazylem Tilemolester to edytor romow. ADF to nie rom tylko obraz dyskietki. To co probujesz zrobic, to jakbys probowal wyedytowac Tilemolesterem pecetowy obraz *.iso. Nidyrydy. Gry z amigi mozna probowac spolszczyc bezposrednio edytujac pliki na dyskietce jakims edytorem szesnastkowym. Zwykle poslugujac sie taka metoda i tak skopiesz gre. Spolszczanie wcale nie jest takie latwe jakby sie moglo wydawac...

[#3] Re: Edycja grafiki

@Lorak, post #2

Spolszczanie gier amigowych, zwłaszcza tych bardzo starych to naprawdę ciężka robota. Cos o tym wiem, bo od 10 lat pracuję nad spolszczeniem Civilization AGA i do tej pory mi się to nie udało. Szczerze powiedziawszy, to jakieś 5 lat temu zawiesiłem jej spolszczanie z braku czasu. Jeżeli nie umiesz się posługiwać edytorem szesnastkowym, nie masz pojęcia o kompresorach, nie wiesz co to jest skrót RNC czy PP, to daj sobie spokój. Zresztą, nawet nie podałeś, jaką to grę chcesz spolszczyć. Ja kiedys spolsczyłem sobie UFO ENEMY UNKNOWN w wersji ECS. Niestety szlag to trafił razem z dyskiem :( Jedyne, czego mi sie nie udało zrobić, to spolsczyć głownej planszy z Ziemią w tle, bo format grafiki był co najmniej dziwny...

[#4] Re: Edycja grafiki

@OSH, post #3

Chcę spolszczyć Dizzy crystal kingdom.
Tekst już tłumaczę i nic nie skopałem(Póki co...)ale brak mi polskich znaków,nigdy nie zmieniałem grafiki na obrazach ADF....
[#5] Re: Edycja grafiki

@OSH, post #3

Tez walczylem z Civilization. Pamietam ze udalo mi sie spolszczyc tylko takie czerwone plansze co od czasu do czasu wyskakiwaly z jakimis informacjami. Gdy probowalem spolszczyc np nazwy jednostek gra wieszala sie przy wczytywaniu tablicy wyboru jednostki/budynku do zbudowania. Co ciekawe, wystarczylo zmienic tylko jedna literke i juz sie wieszalo. Widocznie byl jakis mechanizm sum kontrolnych.

[#6] Re: Edycja grafiki

@nowa_era, post #4

W jaki sposob go tlumaczysz? Rozwin troche wypowiedz bo na razie jest bardzo enigmatycznie....

[#7] Re: Edycja grafiki

@Lorak, post #6

No jak to jak?Hex edytorem oczywiście.(Hex workshop 4.2) OK
Ale szukam odpowiedzi jak zedytować grafike,żeby było można dać znaki PL
A z tłumaczeniem chyba sobie poradzę,choć trzeba uważać na długość zdań.:)



Ostatnia modyfikacja: 25.06.2009 01:58:18
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem