[#1] Rozszerzenie pamięci Amigi 600 - inny sposób
Witajcie. Słyszeliście kiedykolwiek o tym sposobie rozszerzenia pamięci do 2MB Chip Ramu? :
http://aminet.net/package/docs/hard/Tabajara

Czy ktokolwiek zabrał się kiedyś do tego?



Ostatnia modyfikacja: 24.06.2009 15:20:41
[#2] Re: Rozszerzenie pamięci Amigi 600 - inny sposób

@Hackmaster, post #1

ja się chciałem zabrać, ale wylutowywanie złącz PCI ze starych płyt bez ich uszkadzania niemal graniczy z cudem więc skończyłem na piggyback mod, a jeśli ci chodzi o to czy to działa, to tak, autor rozszerzenia 8mbFAST do A600 ma właśnie coś takiego.

[#3] Re: Rozszerzenie pamięci Amigi 600 - inny sposób

@rafgc, post #2

wylutowywanie złącz PCI ze starych płyt bez ich uszkadzania niemal graniczy z cudem

A tam zaraz z cudem, kilkadziesiąt złączy PCI wylutowałem bez uszkodzeń ze starych pecetowych płyt, oprócz tego kilkanaście podstawek SIMM 72-pin. Sztuka w metodzie. Zrobiłem z blachy stalowej korytko o rozmiarach o kilka mm większych niż slot PCI. Do korytka opaskę z miedzianej blachy zaciskaną na grocie lutownicy do rynien (500 W). Po rozgrzaniu wypełniłem korytko cyną. Z płyty wycinam kawałek ze złączem, musi mieścić się w korytku. Na płynną cynę sypię trochę kalafonii i kładę wycięty kawałek. Czekam 2 minuty i po prostu wyjmuję gniazdo PCI z płyty. Chwytam gniazdo oczywiście szczypcami bo jest bardzo gorące, ale wychodzi bez żadnych problemów jednym ruchem. No i bez uszkodzeń.

[#4] Re: Rozszerzenie pamięci Amigi 600 - inny sposób

@Grzegorz Kraszewski, post #3

Odsysacz do SMD, w formie miedzianej (?) plecionki na szpulce ... tym można wszystko. Do szczęścia jeszcze jakiś Weller ... no dobra, wystarczy Xytronic. ;)

[#5] Re: Rozszerzenie pamięci Amigi 600 - inny sposób

@Hareton, post #4

Początek pracy i już mam problem :(. Zauważcie, że w tym opisie złożenia pamięci wymagane jest MA0, MA1, MA2... itd. do MA8. Gdzie to jest na złączu rozszerzeń Amigi? Nawet na spisie pinów w tym pliku tego nie ma, a muszę to podłączyć...
[#6] Re: Rozszerzenie pamięci Amigi 600 - inny sposób

@Hackmaster, post #5

chyba nie będziesz miał tak łatwo jako, że nawet dokumentacji nie potrafisz czytać, już na samym początku dokumentacji jest taka oto tabelka:

http://img514.imageshack.us/i/tabajara.jpg/



Ostatnia modyfikacja: 25.06.2009 15:10:23
[#7] Re: Rozszerzenie pamięci Amigi 600 - inny sposób

@rafgc, post #6

To można kogoś prosić, by to wytłumaczył, jak czytać. Mi się wydaje, że poza tymi pinami MA0 do MA8 dałbym sobie radę, ale jeśli źle myślę, to niech mi ktoś pomoże
[#8] Re: Rozszerzenie pamięci Amigi 600 - inny sposób

@Hackmaster, post #7

Przecież masz w dokumentacji tabelę z opisanymi pinami pamięci simm jak i złącza w amidze, co tam może być nie do zrozumienia?

Przecież jak pisze

Trapdooor.................simm
DRD0-DRD15..............DQ0-DQ15


to znaczy że łączysz DRD0 w slocie amigi z pinem DQ0 na simmie, DRD1 w slocie amigi z DQ1 w simmie itd..


Masz tam dwie tabele z opisem jak połączyć w zależności od pojemności simma.
W simmach 1 i 4MB trzeba łączyć także DQ0 z DQ16, DQ1 z dQ17 itd oraz CASL trzeba połączyć do dwóch pinów CAS0 i CAS2 a CASU do CAS1 i CAS3.

[#9] Re: Rozszerzenie pamięci Amigi 600 - inny sposób

@rafgc, post #8

Akurat to jestem w stanie zrozumieć, ale.. co robi w tabelce MA0, MA1, itp. gdy nie ma go w trapdoorze Amigi? Reszta się zgadza. Bez tego świństwa cały układ jest szalenie prosty.



Ostatnia modyfikacja: 05.07.2009 21:58:54
[#10] Re: Rozszerzenie pamięci Amigi 600 - inny sposób

@Hackmaster, post #9

Myślę, że autorowi projektu pomyliło się to z DRDA (linie adresowe).

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem