[#1] amiga i partycje
Witam

Sciagnalem sobie ten obraz dysku:

[odnośnik usunięto]

nagralem go na dysk o pojemnosci 40GB. Wsadzilem dysk do Amigi i wszystko gra, system dziala, ale hdtoolbox widzi tylko 1GB dysku. A przeciez jest jeszcze 39GB wolnego miejsca. W zwiazku z tym mam 2 pytania:

Jaka maksymalna wielkosc moze miec partycja w OS3.1?
Jak zaalokowac pozostale wolne miejsce na moim dysku?

Pozdrawiam
[#2] Re: amiga i partycje

@pjk, post #1

muszisz podmienic scsi.device najlepiej na ten najnowszy 43.45

[#3] Re: amiga i partycje

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #2

Zrobilem to jeszcze raz na starym dysku 2GB. I to samo. System widzi tylko 955MB. A jest jeszcze 1G wolnego miejsca. Czy da sie jakoś zalozyc druga partycje obok tej 955MB?

Pozdrawiam
[#4] Re: amiga i partycje

@pjk, post #3

Z dyskiem 2GB nie powinno być żadnych problemów. AmigaOS w wersji 3.1 ma ograniczenie do wielkości dysku (nie wiem czy również partycji) 4GB.

[#5] Re: amiga i partycje

@MinisterQ, post #4

To jak załozyc dodatkową partycje obok tej 955MB?

Pozdrawiam
[#6] Re: amiga i partycje

@pjk, post #1

uzyj hdinsttools.

hdtoolbox w wersjach do 3.1 wlacznie zle pokazuje wielkosc dysku >4 GB. ale da sie uzywac jesli bedziesz odeirnowal sie po cylindrach, te pokazuje i ustawia wlasciwie. niemniej: hdinsttools wygodniejsze :)
[#7] Re: amiga i partycje

@Valwit, post #6

Czy ten program pozwoli mi zaalokowac wolne miejsce na tym dysku jako
partycje affs?

Pozdrawiam



Ostatnia modyfikacja: 26.06.2009 22:13:50



Ostatnia modyfikacja: 26.06.2009 22:14:08
[#8] Re: amiga i partycje

@pjk, post #7

a po co jak juz dawno jest lepszy filesystem

http://wikipedia.org/wiki/Smart_File_System

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem