[#1] problemy z nagrywaniem ADFów
Witam !

Moja zieloność w kwestii Amigi znów daje się we znaki - nie mogę sobie poradzić z nagraniem pliku ADF na dyskietkę. Ale po kolei:

Do A600 zorganizowałem oryginalne dyskietki z WB2.1, niestety uszkodzone :( Mam WB 1.3, więc uruchomiłem go, sformatowałem dyskietki i za pomocą ADF Sender Terminal chciałem nagrać kopię WB 2.1. Postępuję zgodnie z instrukcją:

http://www.ppa.pl/artykul-Amiga..PC.Przenoszenie.danych.2-2_16_1118.html

i do momentu skopiowania transwarpa jest ok. Po skopiowaniu go do RAMu wydaję polecenie tak jak w instrukcji, klikam send (odpowiedni plik ADF) i cośtam sobie wysyła. Wysyłanie ładnie kończy się po kliku minutach, ale dyskietka jest nieodczytywalna, ani komp z niej nie startuje, ani w WB nie da się jej otworzyć.
Dodam, że próbowałem różnych prędkości (19200, 9600, 4800), różnych ustawień bufora w Amidze, bez skutku. co więcej, czasami po skopiowaniu transwarpa do RAMu ten nie chce się uruchomić.

Wie ktoś może, gdzie leży pczyczyna? prób dokonuję na A600 kick 37.350 1 MB chip, WB 1.3. Po stronie PC winXP, USB-RS na FTDI FT232R (konstrukcja własna)

Z góry dzięki za odp.
Pozdrawiam!

[#2] Re: problemy z nagrywaniem ADFów

@Raistlin83, post #1

Próbowałeś Amiga Explorer'a Generalnie nie polecam takiej techniki kopiowania ADF. Sprawdzałeś na emulatorze czy te ADFy nie są uszkodzone Masz twardy dysk w A600

[#3] Re: problemy z nagrywaniem ADFów

@QkiZ, post #2

najlepszym rozwiazenim bedzie zakup czytnika PCMCIA > CF .. nagranie na CompactFlash ile chcesz adfow.. a potem pod AmigaDOS uzycie programu zewnetrznego (jest na aminecie) ADF2DISK
Transformacje pliku do dysku to ok 15 sek - 20 sek
jesli nie znasz sie naprawde na Amidze .. pozostaje ci AmigaExplorer gdzie sie po prostu klika na ikony i wiekszosc operacji robisz na PC
potrzebujesz do tego cabla szeregowego DBF25 > DBF9

[#4] Re: problemy z nagrywaniem ADFów

@Raistlin83, post #1

Upewnij się czy plik ADF był wcześniej rozpakowany. Próbowałeś z innymi ADFami?
[#5] Re: problemy z nagrywaniem ADFów

@ppill, post #4

Witam ponownie!

Problem częściowo udało się rozwiązać. pliki ADF były rozpakowane, rozmiar taki jak trzeba -901120 bajtów. w WinUAE bez problemu działają. Przesył przy prędkościach 9600 i 19200 generuje błędy ale przy 4800 udało się nagrać komplet dyskietek WB 2.1. Zaraz spróbuję spartycjonować i sformatować twardy (tak, założyłem do tej Amisi twardziela, cale 528MB :D ). Ciekawe czy uda siępotem ten dysk zamontować w WinUAE? odpadł by problem z dyskietkami i powolnym serialem :)

Pozdrawiam!

[#6] Re: problemy z nagrywaniem ADFów

@Raistlin83, post #5

Jeżeli chcesz się pobawić Amigą, to zakup sobie czytnik CompactFlash na PCMCIA, czytnik (najlepiej multi card) do pc na usb i kartę CF (nawet 128MB). Wtedy problem przenoszenia danych nie istnieje. Kabel serial to zuoo jakich mało. Pamiętam jak kilka ładnych lat temu przerzucałem pliki wad do DooMa przez serial (w sumie jakieś 30MB). Po 5 minutach straciłem cierpliwość i poszedłem robić coś innego. ADFy przez serial też przerabiałem, tyle że na A1200. Dramat. Teraz mam dwie CF po 2GB więc mogę sobie dane przerzucać do woli. No i transfer 2,5MB/s (wg. SysInfo) to nie to samo co 8KB/s przez serial (u mnie nie chciał działać szybciej niż 56kbps). Same plusy.

Jeszcze lepszym patentem jest karta sieciowa na PCMCIA. Jednakże przy 1MB pamięci po załadowaniu stosu TCP/IP nie zostanie wiele wolnej pamięci.

Z tego co pamiętam to swego czasu do "wypalania" obrazów na dyskietki używałem ADF2DISK. Fajny gadżet. Mało waży i pewnie działa. Warto podpiąć go pod filemanagera (ja miałem podczepiony ten program pod FM 3). Dwuklik na ADF i już się rozpakowywał na dyskietkę.

Jeżeli nie rzucisz Amigi w kąt po miesiącu zabawy to odkładaj na Fast Ram i wtedy WHDLoad. Niestety wybrałeś sobie kiepski model Amigi jeżeli idzie o rozbudowę. Pamięć droga i trudno dostępna. Zmień lepiej na A1200 jak będziesz miał okazję.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem