[#1] Picasso II pod CGX/P96?
Cześć.

Mam nadzieję, że niedługo będę stawiał system pod Picasso II. Pytanie powstaje dla tej karty lepiej użyć P'96 czy może CGX4? Pod czym lepiej to gdaka?
[#2] Re: Picasso II pod CGX/P96?

@radzik, post #1

I ten i ten daje rade ... GGX jest latwiejszy w konfiguracji ekranow.
[#3] Re: Picasso II pod CGX/P96?

@radzik, post #1

Ja używałem p96 ... pamiętam że z cgx parę rzeczy mi nie chodzilo i byly jakies zwiechy, ale co to bylo dokladnie to nie pamietam.

Swoja droga jako lekki offtopic: Picasso II to bardzo powolna karta ... Quake chodzil szybciej w trybie AGA niż na karcie ... ja zrobiłem fajny deal bo sprzedałem Picasso II na allegro w ciagu godziny od wystawienia za 350pln i sloty zorro II za 75pln i jednoczesnie za 500 kupilem Mediatora i Voodoo 3. Przesiadka z Picasso II na Voodoo 3 była chyba czymś lepszym niż z 040 na 060 - po prostu ta karta tak zamula .....

[#4] Re: Picasso II pod CGX/P96?

@twardy, post #3

No właśnie na którymś z zagranicznych forów czytałem, że Picasso II lepiej używać pod P'96. A dodatkowy plus jest taki, że system mogę sobie postawić pod WinUAE i potem przegrać i podmienić sterownik i powinno gdakać.

Wiadomo, że karta pod Zorro II jest wolna, no ale w przypadku A2000 to i tak jest wypas. :) Zreszta karta fajna bo przelotowo puszcza sygnał z układów Amigi.
[#5] Re: Picasso II pod CGX/P96?

@radzik, post #4

Ja uzywałem EGS Spectrum (dokładnie ten sam mikroukład co PicassoII) zarówno pod CGX jak i P96. Pod P96 pracowało to lepiej (np. ekrany przełączały się znacznie szybciej - a w przypadku karty graf. to dosyć ważna sprawa).
[#6] Re: Picasso II pod CGX/P96?

@radzik, post #4

Nie miałem Picasso II, ale miałem Picasso IV. I na tej karcie Picasso96 pracował szybciej, i lepiej wykorzystywał kartę. Zresztą P'96 został napisany przez twórców serii kart Picasso.

[#7] Re: Picasso II pod CGX/P96?

@radzik, post #4

a no skoro to a2000 to jak najbardziej :)

[#8] Re: Picasso II pod CGX/P96?

@radzik, post #1

A moze standardowe sterowniki z dyskietek dolaczonych do karty? Wrazie czego moge zrobic kopie :D

[#9] Re: Picasso II pod CGX/P96?

@Czarek, post #8

A to jest chyba system EGS tak?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem