[#1] CDTV i płyty 800 MB
Szybkie pytanie.
Czy Amiga CDTV czyta płyty CD-R 800 MB???

[#2] Re: CDTV i płyty 800 MB

@TrueBlue, post #1

nie czyta

[#3] Re: CDTV i płyty 800 MB

@HOŁDYS, post #2

Mam taki problem. Chciałem przerzucić pliki ADF z PC do Amigi. Najprostsze rozwiązanie jakie mi przyszło do głowy to nagrać płytkę CD z plikami i odczytać na amidze (A1200+WB 3.0 + HD + CD-Rom). Niestety jak włożę płytkę to w okienku WB pojawiają się dwie ikonki Jedna z symbolem play (nazywa cię jakoś CD0:audio track) i druga Tak jakby symbol wysunięcia. Jak kliknę na nie to płytka się tylko zakręci ale nic sie nie otwiera.

Czy CD muszą być jakoś specjalnie spreparowanie (jakiś inny system plików?) czy może potrzebuję jakiegoś softu dodatkowego?

Na sieci nie znalazłem nic na ten szczególny problem, chociaż przeglądając strony wygląda na to że wszystko powinno działać
[#4] Re: CDTV i płyty 800 MB

@silverbud, post #3

musisz nagrac plyte w ISO

lepszym rozwiazaniem (praktyczniejszym) to PCMCIA > CF (FAT)

ewidentnie twoj driver widzi plyte jako audio (jaki masz zainstalowany File System ( L:) i driver (DEVS:) ) do tego CDROMu ?

czyli cos masz nie tak z wypalaniem (domniemywam ze plyte dobrze wypaliles i na PC chodzi ?))

[#5] Re: CDTV i płyty 800 MB

@HOŁDYS, post #4

To prawda płytki audio i z progsami wyglądają tak samo. Amigę mam od 2 dni tak naprawde, ale eidziałem, że są tam jakieś programy do ripowania audio (nazw nie pamiętam, będę wieczorem to popatrze dokładniej, kojarze tylko jakieś programy typu IDEfix, atapi cd). Nie wiem gdzie sprawdzić zainstalowane rzeczy do obsługi CD (nie mam żadnego opisu WB ani nawet dyskietek WB na razie tylko to co na HD). Tak to jest na początku ... niestety.
[#6] Re: CDTV i płyty 800 MB

@HOŁDYS, post #4

Zajrzałem do DH0:L/auxhandler i tam mam takie pliki:

CacheCDFS
CDplusplusFS
CrossDOSFilesystem
port-handler
Queue-handler

a w DH0:L/Filesystem są
DANSK.crossdos
INTL.crossdos

Wiem, że zainstalowane są programy typu atapi_pnp300(Demo Ver), IDE-fix i a1200-atapi_its (wersja włoska niestety).

Po włożeniu płyty nagranej w ISO i otwarciu CD0: pojawia się komunikat Not a DOS filesystem).

Program do zgrywania ścieżek CD też widzi tylko ścieżki audio, których na płytce nie ma.

Czego brakuje w systemie, żeby móc zobaczyć pliki na płycie CD nagranej standardowo w ISO (używam do nagrywania k3b w Gnu/Linuksie) i zamykam sesję.

Poradźcie coś
[#7] Re: CDTV i płyty 800 MB

@HOŁDYS, post #4

CDTV nie ma złącza PCMCIA.



Benedykt Dziubałtowski

[#8] Re: CDTV i płyty 800 MB

@silverbud, post #6

Zabotuj system z pominięciem starup sequence. CD0: w CDTV (A570) powienien być widoczny pod systemem bez żadnych dodatkowych driverów, handlerów itp.
Może nie zamknąłeś sesji przy sporządzaniu płyty?
Jakim programem wypalałeś?


^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

Ale mishmash... Zawodnik napisał o cd+A1200 w wątku dotyczącym CDTV. Nie kasuję wpisu bo prawdę napisałem, tyle że nie na temat.. alle upał..



Ostatnia modyfikacja: 18.07.2009 15:53:19
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem