[#1] Naprawa dyskietek.
Witam.Bardzo dawno tego nie robiłem i nie pamiętam czy jest możliwość naprawy zawartości dyskietki w xcopy.Głównie chodzi o zreperowanie dyskietki 2 SWOSa bo zepsuła mi się w 3 wersiach gry 94/95 95/96 97/98.

Pozdrawiam
[#2] Re: Naprawa dyskietek.

@Lokomotywa, post #1

A w jaki sposób ci się zepsuły?

Kiedyś, gdy padała mi jakaś dyskietka sprawdzałem, czy nie ma na niej śladów zanieczyszczeń, paluchów itd, jeśli były to czyściłem wacikiem nasączonym płynem do okien. potem w Xcopy kopiowałem całą dyskietkę, tylko zapamiętywałem, które ścieżki są uszkodzone. Potem ustawiałem w xcopy aby odczytywał tylko jedną ścieżkę i próbowałem odczytać ją wiele razy aż do sukcesu, wtedy wkładałem dyskietkę z kopią i zapisywałem odzyskaną ścieżkę. Nie zawsze to działało, ale kilka razy już tak odzyskałem kilka tytułów.

Można też użyć Dcopy (chyba tak się nazywał), t am ustawiało się ilość prób odczytu i też wybierałem tylko uszkodzoną ścieżkę. Jęsli dane nie uszkodziły się w sposób fizyczny, tylko logiczny tj jakiś fragment się przemagnesował, to niestety nic nie odzyskasz.

[#3] Re: Naprawa dyskietek.

@rafgc, post #2

Po prostu kiedy prosi o 2 dysk i wkładam go do stacji nie czyta go.Tak jakbym go wcale nie włożył,albo była by to inna dyskietka.
[#4] Re: Naprawa dyskietek.

@Lokomotywa, post #1

Naprawianie jest nie za bardzo wykonalne.
Kiedyś taką dyskietkę się kopiowało czytając padnięte sektory do skutku lub do znudzenia lub szukało jej kopii u zanjomych.
Dzisiaj wystarczy zassać z sieci ADFa i go nagrać na kolejną dyskietkę.
Podziękowania dla fanatyków antypirackich dzięki nim nie ma w sieci DMSów.


Pozdrawiam
[#5] Re: Naprawa dyskietek.

@Lokomotywa, post #1

DiskSalv ? Chyba tym programem ratowalem kiedys swoje dyskietki

[#6] Re: Naprawa dyskietek.

@PrzemasIII, post #5

Dzięki za rady.Spróbuję coś porobić.
[#7] Re: Naprawa dyskietek.

@Lokomotywa, post #3

a czy xcopy pokazuje bledy przy odczycie tej dyskietki ?
[#8] Re: Naprawa dyskietek.

@RadoslawF, post #4

Nieprawda. Gry legalnie pobrać można. Choćby z ppa. Wiele winnych stron udostępnia legalne swoje gry.




Benedykt Dziubałtowski

[#9] Re: Naprawa dyskietek.

@Benedykt Dziubałtowski, post #8

Problem polega właśnie na tym że jest ich wiele i udostępniają bardzo mały procent dostępnego oprogramowania.
Dla typowego usera zdecydowanie wygodniejsze są serwisy udostępniające wszystko co mają (niezależnie od stanu prawnego) pod jednym adresem.
I zaznaczam że chodzi mi udostępnianie staroci już nie sprzedawanych o których nawet właściciel zapomniał a i często nie ma nawet własnych oryginalnych kopii.

Pozdrawiam
[#10] Re: Naprawa dyskietek.

@RadoslawF, post #9

FixDiskiem odczytasz wszystko :)

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem