[#1] Programowe właczenie i wyłaczenie klawiatury numerycznej
Zdechła mi właśnie klawiatura od towerki i muszę używać pecetowej.
Mam nawet małą ładną ale bez bloku numerycznego. Po starcie lub po resecie klawiatura przełącza się na emulację klawiatury numerycznej na literkach i trzeba ręcznie to wyłączyć. Jest jakiś programik który dopisany do SS zrobi to automagicznie w WB3.1 ?

Pozdrawiam
[#2] Re: Programowe właczenie i wyłaczenie klawiatury numerycznej

@RadoslawF, post #1

Jaki interface klawiatury uzywasz?
[#3] Re: Programowe właczenie i wyłaczenie klawiatury numerycznej

@Norbert, post #2

Standardowo montowanego w Infinitivie.


Pozdrawiam
[#4] Re: Programowe właczenie i wyłaczenie klawiatury numerycznej

@RadoslawF, post #3

Czy Amiga rozpoznaje kombinacje kodow wysylanych przez ta klawiature przy wylaczaniu klawiatury numerycznej?

Sprawdz programami (dwa ostatnie)
http://aminet.net/search?query=rawkey


Mozesz sprobowac programow do zapisywania pozycji myszy i wcisnietych klawiszy. (http://aminet.net/search?query=record+play)
Uruchamiasz program, robisz kombinacje klawiszy, aby wylaczyc klawiature numeryczna i wylaczasz program. Stworzony plik bedzie zapisem tego dzialania.
Potem juz tylko uruchamiasz program ktory odtworzy twoje dzialanie.



Ostatnia modyfikacja: 15.07.2009 23:34:42
[#5] Re: Programowe właczenie i wyłaczenie klawiatury numerycznej

@Norbert, post #4

Nie rozpoznaje.
W linuxie, konkretnie w Mandrivie była opcja wyłączająca klawiaturę numeryczną, miałem cichą nadzieję że coś podobnego ktoś napisał do Amigi.


Pozdrawiam
[#6] Re: Programowe właczenie i wyłaczenie klawiatury numerycznej

@RadoslawF, post #5

Moze by ktos napisal, ale zadna Amiga nie byla wyposazona w taki typ klawiatury jaki ty posiadasz
Mozliwe ze majac interface MMkeyboard dalo by sie to zrobic.
[#7] Re: Programowe właczenie i wyłaczenie klawiatury numerycznej

@Norbert, post #6

Chyba taniej będzie zmienić klawiaturę niż interfejs.
Dzięki za dobre chęci.


Pozdrawiam
[#8] Re: Programowe właczenie i wyłaczenie klawiatury numerycznej

@RadoslawF, post #7

Zdecydowanie taniej.
A na dodatek - Amiga potrzebuje klawikorda numerycznego jak ryba wody. Jak, na przyklad, pracować w DPaincie bez tego numerycznego kawałka klawiatury?

Szacun
Des

[#9] Re: Programowe właczenie i wyłaczenie klawiatury numerycznej

@Des, post #8

To miała być taka zabawka do gier, złożona z odpadów i części zapasowych, bez karty GFX. Programów graficznych na niej nie instalowałem i nie zamierzam.

Pozdrawiam
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem