[#1] Dwa problemy
Witam.

Co mnie trapi :
1) Kupilem sobie fast ate (zdaje sie mk1 po "upgrajdzie" ?!?), ktora po godzinie czasu udalo mi sie uruchomic z a1200escom/apollo1240 40 i zasilaczu 4,5 od a500. Droga do tego byla wyboista, ale co tam.
Do rzeczy - dysk2,5 ibm 2,1gb, ktory smiga bez zadnego ale bez f.aty po podlaczeniu do 2,5 primary port tak jakby wogole nie mial zasilania - nawet sie nie rozkreca. Po podlaczeniu hdd 3,5 caviar 1,6gb z zewnetrznym zrodlem zasilania do portu primary 3,5 ata dziala prawidlowo, sys info pokazuje ok 7mb/s transfer (~ok 2 bez). Czyscilem zlacza, dociskalem wszytstko co powinno byc docisniete, podlaczalem dysk 2,5 cala w kazdej mozliwej "konfiguracji" tasmy sygnalowej (tak z desperacji ), ale maly dysk nawet nie chce zagadac. Nie wiem o co biega Jeszcze jedno mi przychodzi na mysl, w tej amidze (golej,nie golej, ze standardowym zasilaczem, z zasilaczem 300w) nie chcial tez dzialac (tez sie nie rozkrecal) ten dysk 3,5 z zasilaniem podlaczonym pod zasilanie fdd. Sprawdze jeszcze w c=a1200 w ktorej nie bylo takich problemow z hdd 3,5, ale jesli nawet okaze sie ze w tej amidze dysk sie rozkreci, to w takim razie jest nie tak z pierwsza (escom) ??? Przypominam ze amiga escom dziala bez problemu z apollo1240 i dyskiem 2,5 na zasilaczu od a500 (absolutnie zadnych problemow z grzaniem sie/zwiechami z powodow sprzetowych, nawet po kilku godzinach pracy komputerka).
2) Jako ze kupilem sobie takze jakis czas temu interfejs myszki usb (ten maly w niklowanej obudowie, non stop jest na alegroszu) i generalnie fajnie to chodzi, ale czy sa jakies sterowniki ktore pozwola na wykorzystanie pod wb rolki ??
Jesli pytania juz byly, to przepraszam, ale nie moglem znalezc w wyszukiwarce.

Pozdrawiam

[#2] Re: Dwa problemy

@kutafon, post #1

ad 1) dokladnie poogladaj zlacze 2,5'' na fastacie - wskazówka - pin nr 1 to ten który na taśmie oznaczony jest na czerwono; - wskazówka nr 2 - złacze na facie jest odwrócone o 180' wzgledem tego z a1200

ad2) poczytaj mój artek - dział sprzęt - własny ps2m (czy coś w tym stylu)

Better stay.

[#3] Re: Dwa problemy

@11MASTEr, post #2

Uniwersytetu nie skonczylem, ale wiem ze czerwona zylka to pin 1 ;), pozatym na facie jest to opisane gdzie jest pin 1 a gdzie 44, wiec ten trop raczej odpada (zreszta napisalem ze podlaczenie jest prawidlowe). Jakby gdzies wcielo napiecie, tak samo jest z hdd3,5 jesli jest zasilany z fdd (przy czym fdd oczywiscie dziala ok).
Artykul fajny, dzieki OK

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem