[#1] Wordworth 4 se i Digita Organizer 1.1 - brak klucza licencyjnego
Sytuacja dość niezręczna.

Razem z Amigą dostałem też dwa pudła dyskietek. Wśród nich są oryginalne programy Wordworth 4 se i Organizer. Niestety, nie mam do nich klucza, a z poprzednim właścicielem nie mam kontaktu. Czy doświadczeni userzy znają wyjśie z tej sytuacji?

[#2] Re: Wordworth 4 se i Digita Organizer 1.1 - brak klucza licencyjnego

@q800, post #1

Doświadczeni userzy pogrzebią we własnych archiwach i wyciągną wersje działające bez klucza lub klucze do tych programów.
A jak już będziesz szukał, ostatnia wersja Wordwortha to 7.0.

Co do organizera to jeśli to nasz krajowy wyrób napisany w Amosie to daj sobie spokój, jeśli to przyzwoita wersja Digiti to szukaj tego klucza.
Program jest/był niezły.


Pozdrawiam
[#3] Re: Wordworth 4 se i Digita Organizer 1.1 - brak klucza licencyjnego

@RadoslawF, post #2

W pakiecie Amiga Magic oba programy Wordworth i Organizer (jak również inne) były zamieszczane jako oryginały, a klucze były dostępne w instrukcji do tych programów. Skoro nie ma Pan kontaktu z poprzednim posiadaczem swojej Amigi to może być problem. Sugeruję choć spróbować skontaktować się z autorami tych programów o ile to możliwe. Lub tak jak pisze przedmówca zakupić najnowsze wersje tych programów, nie powinny być zbyt drogie (chyba najlepsze rozwiązanie).

[#4] Re: Wordworth 4 se i Digita Organizer 1.1 - brak klucza licencyjnego

@Minniat, post #3

Klucz można "wydłubać" z Ww. Wystarczy poczciwy, stareńki program typu File Master, Disk Master, Opus, no jakiś soft do zarządzania plikami. Plus trochę cierpliwości. Trzeba otworzyć plik główny Wordwortha i podejrzeć te wszystkie "znaczki-robaczki". Gdzieś tam jest sekwencja znaków, będąca właśnie kluczem.
Sam tak ze dwa razy robilem, sto lat temu, gdy mi diabli wzięli instrukcję od oryginału, kupionego w zestawie "Desktop Dynamite".
Tak kolo wtorku będę mial chwilkę czasu - siądę, opalę, pogmeram, przypomnę sobie. I zapodam, gdzie konkretnie ten klucz siedzi.

Z szacunkiem
Des
Ps. Swoją drogą - warto kupić Ww w wersji wyższej. Ten Ww dodawany jako bonus do A1200, w wersji "SE" jest dość zubożony, okrojony, nie w pełni funkcjonalny (jak wszystkie wersje SE). Aczkolwiek spox daje się na nim pracować.



Ostatnia modyfikacja: 19.07.2009 16:23:21
[#5] Re: Wordworth 4 se i Digita Organizer 1.1 - brak klucza licencyjnego

@Des, post #4

Dzięki Panowie.
Wszystkie odpowiedzi są pomocne.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem