[#1] Nagrywanie filmów z Amigii
Witam,

Ani google, ani wyszukiwarka na tym forum, ani strona recordedamigagames gdzie znajdują się longplay`e gier z Amigii nie tłumaczy jak można nagrać to co się dzieje na naszym telewizorze/monitorze gdy gramy na Amidze. Wszędzie jest za to opis jak nagrywać na emulacji. Ja natomiast mam Amigę500, telewizor i chciałbym się dowiedzieć jak mogę nagrać to jak gram. I tu moje pytanie. Jest takie coś możliwe? Jakieś DVD-Recordery, cokolwiek? Nie wierzę, że wszystkie filmy w Internecie które przedstawiają gameplay z gier na Amigę, to emulacja na PC!

Byłbym wdzięczny za odpowiedź, pozdrawiam.
[#2] Re: Nagrywanie filmów z Amigii

@EA, post #1

Da się i to prosto sam robiłem coś takiego.


Po prostu podpinasz Amigę pod video czy też dvd-recorder a to podłączasz do TV. Odpasz grę i nagrywasz. Potem płytkę do PC i ripujesz. Jeśli masz kartę telewizyjna w piecu to możesz podpiąć Amigę bezpośrednio do PC i nagrywać obraz.



Benedykt Dziubałtowski

[#3] Re: Nagrywanie filmów z Amigii

@EA, post #1

EA napisał(a):

Byle magnetowid wystarczy.

> DVD-Recordery, cokolwiek? Nie wierzę, że wszystkie filmy w
> Internecie które przedstawiają gameplay z gier na Amigę, to
> emulacja na PC!

Dlaczego? Jest to możliwe. Najszybciej i najlatwiej.

[#4] Re: Nagrywanie filmów z Amigii

@GumBoy, post #3

I jakość lepsza, niż obraz zgrywany przez modulator.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem