[#1] Początkujący Amiga 500
Witam bardzo ciekawią mnie stare komputery dotąd robiłem ciekawe urządzenia do Commodore 64 a teraz mam ochotę przejść na wyższy szczebel jakim są komputery 16 bitowe i zainteresowała mnie amiga 500 którą chce kupić z allegro i rozbudować czy ktoś mam instrukcje do tego komputera ? chodzi mi o wszystkie podstawowe parametry jak kickstart podłączenie do telewizora opisy portów i inne czy ktoś dysponuje taką literaturą ?
[#2] Re: Początkujący Amiga 500

@luzik1980, post #1

A sprzedający nie ma w zestawie? Manuale były fabrycznie do Amig dodawane.


http://www.allegro.pl/item687513595_amiga_500_instrukcja_obslugi_klasyka_najtaniej.html



Ostatnia modyfikacja: 20.07.2009 20:54:57
[#3] Re: Początkujący Amiga 500

@GumBoy, post #2

no właśnie czy niema ktoś takiej instrukcji zeskanowanej i umieszczonej na necie ?



Ostatnia modyfikacja: 20.07.2009 21:08:42
[#4] Re: Początkujący Amiga 500

@luzik1980, post #3

[#5] Re: Początkujący Amiga 500

@PrzemasIII, post #4

no dziki chociaż to jest bardzo szeroko rozpisane ale czy jest instrukcja po polsku ?
[#6] Re: Początkujący Amiga 500

@luzik1980, post #5

Widać, że jesteś zielony w sprawach Amigi.
NIE BYŁO firmowej instrukcji po polsku (a przynajmniej się z takową nie spotkałem) do tego komputera. Trafiały do nas egzemplarze z instrukcjami angielskimi, niemieckimi, włoskimi, francuskimi, holenderskimi ( chyba tylko w suahili nie było). Jezeli chcesz sobie pcozytac o podstawach obsługi Amigi po polsku, to musisz poszukać ksiażek autorstwa M. Pampucha "Amiga", "Amiga DOS", albo "Amiga 1200". Sa i inne pozycje, chociazby ksiązki p. Andrzej Pawłowskiego. Poprzeglądaj nasze FAQ, spróbuj dorwać numery C&A lub Magazynu Amiga. Masa informacji dla świeżych amigowców.

[#7] Re: Początkujący Amiga 500

@luzik1980, post #1

A jakież to ciekawe urządzenia do C64 kolega robił ?
[#8] Re: Początkujący Amiga 500

@OSH, post #6

Instrukcja do której linka podałem jest po polsku i jest wydana przez Commodore.

[#9] Re: Początkujący Amiga 500

@OSH, post #6

alez oczywiscie ze byla sam takowa posiadam gdzies w swoich zbiorach :)

[#10] Re: Początkujący Amiga 500

@PrzemasIII, post #9

W takim razie zwracam honor, bo trochę tyych amig przez moje ręce przeszło (i nowych i używanych) i się z polską instrukcją nie spotkałem. Do C-64 tak, ale nie do Ami. No, ale widocznie szczęścia nie miałem...

[#11] Re: Początkujący Amiga 500

@OSH, post #10

no właśnie jakbyś mógł wstawić ta pozycje w pdf to było by super a możecie mi powiedzieć bo podobno do amigi 500 można podpiąć dysk twardy ale mi chodzi głównie o CF ale jaki kickstart jest wymagany do prawidłowej pracy ? czy wystarczy 1.3 ?
[#12] Re: Początkujący Amiga 500

@luzik1980, post #11

Do Ami500 wystarczy Kickstart oryginalny, czyli 1.3. Jedyny problem to zakup kontrolera HDD (IDE albo SCSI - w sumie żadna różnica, bo stare dyski SCSI 50 pin obecnie po cenach złomu sprzedają, a łatwiej do SCSI założyć CD-ROM) - szukaj na Allegro.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem