[#1] Naklejki na dyskietki
[EDIT]
Nie wiem jak to się stało, ale to nie miało się znaleźć w strefie gier ;) Można to jakoś przenieść?
[/EDIT]

Chodzi o to, że kiedy kupiłem Amigę dostałem z nią całą masę dyskietek, jednak naklejki były na nich straszliwie pozapisywane, tak że nie było możliwości dopisania tam jeszcze czegokolwiek, nie mówiąc już o tym, że wyglądało to niezbyt estetycznie. Jednak dyskietki, w więszości były sprawne, więc można ich dalej używać. Kupienie w moim mieście samych naklejek graniczy z cudem, więc pomyślałem sobie, że sam sobie zrobię te naklejki.

Nie wiem czy komuś jeszcze może się to przydać, ale jeśli ktoś miałby podobny problem jak ja i potrzebował naklejek na dyskietki to oto, co trzeba zrobić.

Co będzie potrzebne?

- Drukarka (najlepiej kolorowa ;) )
- Papier samoprzylepny w formacie a4 (do kupienia w zasadzie w każdym sklepie papierniczym ewentualnie komputerowym)
- Nożyczki
- Komputer z systemem Windows (niestety ;) )
- Darmowy program DesignPro 5.0 KLIK
- Pliczek z szablonem naklejek KLIK

Kiedy mamy już wszystko wystarczy uruchomić program DesignPro i otworzyć w nim plik z naklejkami, albo po prostu kliknąć 2 razy na plik z naklejkami, jeśli mamy zainstalowany program, powinien on sobie skojarzyć swoje pliki i otworzyć. Po tej operacji zostaje tylko wydrukować to co się otworzy a następnie powycinać gotowe naklejki ;)

Na jednej kartce jest 8 naklejek
Naklejki wyglądają tak
Są cztery warianty kolorystyczne. Dwie naklejki czerwone, dwie niebieskie, dwie zielone i dwie żółte.
Naklejki zrobiłem sam jednak z wykorzystaniem znaków towarowych, więc nie wiem czy nie będzie to naruszenie jakiś praw autorskich.
Naklejki powinny mieć wymiar 70x70 mm, więc przy wycinaniu proszę zwrócić uwagę, że po obu stronach nadruku powinno być jeszcze po 3 mm białej kartki.

To chyba tyle. Robiłem to na własne potrzeby, ale stwierdziłem, że może jeszcze komuś się przyda i tylko w tym celu został ten temat założony :)


Pozdrawiam rotfl



Ostatnia modyfikacja: 08.08.2009 13:05:47
[#2] Re: Naklejki na dyskietki

@Ciapo, post #1

Bardzo fajne OK Może warto abyś napisał do Mailmana i spróbował się dogadać żeby wrzucić ten minitutorial wraz z plikami na ppa na stałe? Jak zostanie to na forum do za kilka miesięcy każdy o tym zapomni.

[#3] Re: Naklejki na dyskietki

@Ciapo, post #1

Dzieki sam tego szukalem a teraz mam razem z tutorialem :)

[#4] Re: Naklejki na dyskietki

@Ciapo, post #1

Fajne, ale można by zwiększyć trochę przezroczystość boinga, ewentualnie trochę go zmniejszyć i napis umieścić w linijce :) Ale to już kwestia gustu.
[#5] Re: Naklejki na dyskietki

@parallax, post #4

Pewnie, że można by, można by zrobić kilka różnych serii, bo to akurat nie jest problem, tylko o dyskietkach mało kto jeszcze pamięta i byłaby to raczej sztuka dla sztuki :)


Pozdrawiam rotfl

[#6] Re: Naklejki na dyskietki

@Ciapo, post #1

moze wydrukuj to do pdfa? potem kazdy sobie sciagnie tylko pdf, i gotowe, nie trzeba dodatkowego softu instalowac. jak nie wiesz jak to sciagnic PDFCreator i zaisntaluje, bedziesz mial w systemie dodatkowa drukarke "pdfcreator". wydrukuj jak zwykle ale wskarz pdfcreatora, a on zrobi plik pdf z tego co wyslales do drukowania.
[#7] Re: Naklejki na dyskietki

@Valwit, post #6

Dla chętnych umieszczam to w pliku pdf - TUTAJ. Teraz nie musicie ściągać programu do etykiet.

PS: Ponieważ zrobiłem to bez zgody autora, jeśli Ciapo ma coś przeciwko to usunę z serwera.

[#8] Re: Naklejki na dyskietki

@Graf Zero, post #7

Nie, nie mam nic przeciwko. Jeżeli tak Wam będzie wygodniej to proszę bardzo :) Ja po prostu nie przepadam za drukowaniem z plików pdf. Moja drukarka strasznie powoli drukuje takie rzeczy, nawet z czarno-białym pdf'em sztukuje jakby drukowała zdjęcie z max dokładnością i drażni mnie to niesamowicie więc staram się nie drukować pdf'ów.


Pozdrawiam rotfl

EDIT: Chciałem dodać tego linka z pdf'em do pierwszego posta, ale niestety nie można edytować postów starszych niż godzina ;)



Ostatnia modyfikacja: 30.08.2009 10:20:47
[#9] Re: Naklejki na dyskietki

@Ciapo, post #1

BRAWO !!
Świetny pomysł, ja dyskietek w Amidze używam co prawda sporadycznie jednak taki PDF na pewno się przyda OK
[#10] Re: Naklejki na dyskietki

@Valwit, post #6

Valvit, piłeś coś szkodliwego czy ktoś Ci pozamieniał klawisze? Literówki, wskaRZ (to coś od kary jest?). Brak polskich znaków to jeszcze przeboleję. Brakuje tylko sławnego apostrofu. ;)
[#11] Re: Naklejki na dyskietki

@Graf Zero, post #7

Temat jest dość leciwy, mimo tego postanowiłem podzielić się wzorem etykiet wykonanym własnoręcznie. Plik w formacie PDF , gotowy do wydruku.
Pozdrawiam
[#12] Re: Naklejki na dyskietki

@Tomasson, post #11

Bardzo fajneOK
[#13] Re: Naklejki na dyskietki

@Tomasson, post #11

a może coś bardziej klasycznego

AmigaDisk
[#14] Re: Naklejki na dyskietki

@AdamZeku, post #13

Mam PDF'a z tymi klasycznymi, którego trochę poprawiłem. Jakby byli chętni mogę podesłać.
[#15] Re: Naklejki na dyskietki

@Duracel, post #14

no ja bym poprosił wersje pdf !

Pozdrawiam
[#16] Re: Naklejki na dyskietki

@Duracel, post #14

ja tez poprosze:D
[#17] Re: Naklejki na dyskietki

@neuroup, post #15

Pisać na maila do mnie z pytaniem, to wtedy tylko kliknę w domu "odpowiedz" i wyślę w załączniku. W domu będę o jakiejś 16:00.
[#18] Re: Naklejki na dyskietki

@Duracel, post #17

1
2

Tutaj w lepszej jakości, bo pdf'y które wysłałem miały pogubioną grafikę i były rozpikslowane.

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2012 19:32:22 przez Duracel
[#19] Re: Naklejki na dyskietki

@Ciapo, post #1

Ktoś może ma jeszcze te szablony?
[#20] Re: Naklejki na dyskietki

@despo, post #19

Dołączam się do pytania.
[#21] Re: Naklejki na dyskietki

@Leon, post #20

Trochę dawno to było, ale mogę mieć te pliki.
Sprawdzę.
[#22] Re: Naklejki na dyskietki

@Leon, post #20

Ja też dołączam się do pytania. Myślałem żeby samodzielnie coś takiego zaprojektować, ale skoro już ktoś ma gotowca... szeroki uśmiech
[#23] Re: Naklejki na dyskietki

@despo, post #19

[#24] Re: Naklejki na dyskietki

@despo, post #19

Witam jeżeli chcecie gotowe szablony naklejek na dyskietki amiga to na moim chomiku nazwa steishen w katalogu amiga\różne\ jest kilka szablonów można ściągnąć za bez logowania mają poniżej 1mb. Jakby co to zapraszam do pobierania. szeroki uśmiech
[#25] Re: Naklejki na dyskietki

@Steishen, post #24

Macie jakieś namiary na sprawdzony papier samoprzylepny - czy każdy może być.
Czy istnieje ryzyko, że po wydrukowaniu na drukarce atramentowej "tusz" będzie się rozmazywał? Mogę jeszcze na laserowej to wydrukować jak by co.
[#26] Re: Naklejki na dyskietki

@Adinfo, post #25

Ja stosuję papier samoprzylepny format A4 firmy AVERY. Nie odkleja się od dyskietek i to jest najważniejsze, został mi ze starych zapasów. OK
[#27] Re: Naklejki na dyskietki

@Adinfo, post #25

Co do wydruku na atramentówce jest ok. stosowałem i nie rozmazywało się. Teraz drukuję na laserze.
[#28] Re: Naklejki na dyskietki

@Ciapo, post #1

Co będzie potrzebne?

- Drukarka (najlepiej kolorowa ;) )
- Papier samoprzylepny w formacie a4 (do kupienia w zasadzie w każdym sklepie papierniczym ewentualnie komputerowym)
- Nożyczki
- Komputer z systemem Windows (niestety ;) )
- Darmowy program DesignPro 5.0 KLIK
- Pliczek z szablonem naklejek KLIK


Jak to NIESTETY? Witki normalnie opadają....
I wy się zwiecie Amigowcy?

Oto mój przepis:
- Drukarka (najlepiej kolorowa ;) )
- Papier samoprzylepny w formacie a4 (do kupienia w zasadzie w każdym sklepie papierniczym ewentualnie komputerowym)
- Nożyczki
- Amiga z min. 68020
- WordWorth lub PageStream lub AmigaWriter
- Pliczek z szablonem naklejek
[#29] Re: Naklejki na dyskietki

@R-Tea, post #28

Czy ktoś posiada te pliki z 1 postu, linki już nie aktywne
[#30] Re: Naklejki na dyskietki

@Maciek44, post #29

Niestety, nie posiadam linków z pierwszego posta, ale ostatnio sam bawiłem się w etykietki i wyprodukowałem coś takiego:

PDF
Docx

Robione pod naklejki https://www.herma.co.uk/office-home/product/diskettes-labels-35-a4-4353/
2
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem