[#1] AmigA 500 - podłączenie do tV
Witam - wygrzebałem z piwnicy starą amigę 500 i chcialbym troche wrocic do przeszłości i pobawić się nią. Niestety nie moge znaleść do niej okablowania. Jakim kablem podłączyć ją do TV i czy taki kabel dostanę w sklepie elektronicznym?



Ostatnia modyfikacja: 09.09.2009 11:53:36
[#2] Re: AmigA 500 - podłączenie do tV

@ancek, post #1

Masz do niej modulator TV? Najlepiej pogrzebać za kabelkiem z jednej strony wchodzącym do złącza monitora w Ami i posiadającym 2 x CHINCH do Audio a z drugiej końcówka EURO. Dzięki temu obraz na TV będzie bardzo ostry i ładny i będziesz miał od razu dźwięk. Trzeba go poszukać na Allegro. Jeśli masz modulator to zwykły kabelek który kupisz w sklepie RTV.

[#3] Re: AmigA 500 - podłączenie do tV

@pong777, post #2

A więc tak - ta amiga ma kilka gniazd - 2 takie męskie z pinami i dwa żeńskie. Do jednego z nich podłaczony jest (bez modulatora - nie mam go wogole. Jest to gniazdo najbardziej z prawej patrząc na tył komputera, czy to właśnie to gniazdo monitora o ktorym pisałeś?) kabel euro z którego tez wystaja dwa chinche do audio - z tym ze jeden jest urwany wiec chyba jestem skazany na monofonie. Czy takie podlaczenie bedzie ok, czy lepiej sie rozejrzec za tym modulatorem (można to wogole gdzies kupić?)



Ostatnia modyfikacja: 09.09.2009 23:06:33



Ostatnia modyfikacja: 09.09.2009 23:06:57
[#4] Re: AmigA 500 - podłączenie do tV

@ancek, post #3

Te wyjście o którym piszesz to niestety czarno-białe, by mieć kolor to albo modulator (A520 jak dobrze kojarzę), albo przeróbka samoróbka kabelek RGB->SCART
[#5] Re: AmigA 500 - podłączenie do tV

@ancek, post #1

można dostać na allegro:
http://allegro.pl/item736726459_kabel_amiga_rgb_scart_euro_gratis_wysylka.html

[#6] Re: AmigA 500 - podłączenie do tV

@ancek, post #3

tak, takie rozwiazanie jest najlepsze, obraz bedzie ostry i bedzie mial kolory, jesli podlaczyl bys przez kabel chinch to wtedy obraz bylby czarno-bialy.

[#7] Re: AmigA 500 - podłączenie do tV

@Banderas, post #6

Ale ja właśnie mam taki kabel przy amidze jak ten z allegro - i jest poldaczony do tego gniazda kt.ore opisalem wyzej. Wieczorem sproboje podlaczyc dotv i zobacze jaki ejst obraz (kolorowy czy czarnobialy) wrzuce tez zdjecie amigi zeby pokazac dokladnie gdzie on jest podlaczony.

Rozumiem ze taki kabel euro jest lepszy niz podlaczenie przez modulator?
[#8] Re: AmigA 500 - podłączenie do tV

@ancek, post #7

Przez euro obraz będzie wyrazistszy, będzie miał lepsze kolory ogólnie będzie cycuś glancuś :P

[#9] Re: AmigA 500 - podłączenie do tV

@ancek, post #7

>> wrzuce tez zdjecie amigi zeby pokazac dokladnie gdzie on jest podlaczony
Nic nie wrzucaj ino szeroką, szarą wtyczkę podłącz do portu VIDEO (sąsiadujący z wejściem zasilacza), dwa czincze (które powinny odchodzić od głównego przewodu Twojego kabla) do R AUDIO i L AUDIO, szeroką czarną wtykę na drugim końcu przewodu do EURO/SCART/RGB w TV i to cała filozofia. Powinieneś mieć kolorowy obraz + dźwięk stereo (o ile masz 2 głośniki w TV).

Nie rozglądaj się za modulatorem. To rozwiązanie najgorsze z możliwych jeśli chodzi o jakość obrazu. Chyba, że nie masz TV z eurozłączem. Urwany czincz łatwo dosztukować.



Ostatnia modyfikacja: 10.09.2009 19:49:12
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem