[#1] stacja dyskietek PC do AMIGI
http://norbid.of.pl/

znalazłem na tej stronie opis jak podłączyć stacje FD od PC'ta do amigi 1200 i 500 wszystko jest ok jeśli chodzi o granie w gry (nawet działają gry NDOS), ale gdy przyjdzie mi chęć skopiowania jakiejś dyskietki to pojawja się problem, a mianowicie stacja zapisuje niepoprawnie pliki na dyskietce

czy niewieiecie jak pozbyć się tej usterki, może jakaś dodatkowa kombinacja żyłek przy taśmie??
Offline
[#2] Re: stacja dyskietek PC do AMIGI

@zolo, post #1

To będzie raczej wina uszkodzonej stacji dysków niż taśmy.

[#3] Re: stacja dyskietek PC do AMIGI

@rafgc, post #2

uszkodzona na pewno nie jest bo to jest nowiutka stacja dysków jest jedna rzecz która mnie dziwi że na x copy pro przegrywa a na d copy wyskakują błędy
[#4] Re: stacja dyskietek PC do AMIGI

@zolo, post #3

W tym bez błędów możesz mieć weryfikację wyłączoną.
Ja bym najpierw sprawdził dyskietkę, statystycznie to powinna być sporo starsza od stacji.

Pozdrawiam
[#5] Re: stacja dyskietek PC do AMIGI

@zolo, post #3

Powinieneś sprawdzić na innej stacji. Ja robiłem ten kabelek wg tego schematu i działało normalnie. Sprawdź też czy nie zrobiłeś jakiegoś błędu przy przeróbce kabla.

[#6] Re: stacja dyskietek PC do AMIGI

@RadoslawF, post #4

zmieniałem dyskietki i tez nic weryfikacje tez sprawdzałem dzieje sie to tyko w programiku d copy pod systemem tez przegrywa myslałem ze program ma jakis błąd ale sciagłem nowy i to samo
[#7] Re: stacja dyskietek PC do AMIGI

@rafgc, post #5

stacje dyskietem mam tą co podają samsunga sfd321b
[#8] Re: stacja dyskietek PC do AMIGI

@zolo, post #7

Jeśli próbujesz kopiować przy pomocy X-Copy, to na tej taśmie to nie zadziała. X-Copy potrzebuje mieć dobry sygnał Ready ze stacji, którego ta prosta przeróbka nie daje. Ja też tego próbowałem i nie zadziałało. Dopiero przerobienie samej stacji pomogło. Choć Samsung nie jest jednak w 100% kompatybilny z Amigą. Z dwóch, które przerobiłem żaden nie chciał poprawnie zapisywać pod D-Copy. Stacje Mistubishi, Chinon, Mitsumi po przeróbce działają z każdym programem, który próbowałem.
[#9] Re: stacja dyskietek PC do AMIGI

@mały, post #8

Właśnie pod x copy dziala poprawnie, tylko pod d copy ma błędy
[#10] Re: stacja dyskietek PC do AMIGI

@zolo, post #9

Ok. Samsung źle działa pod D-Copy, nawet po przerobieniu stacji, tak żeby dawała sygnał Ready. Sprawdzone na dwóch sztukach 321B.



Ostatnia modyfikacja: 13.10.2009 21:23:35
[#11] Re: stacja dyskietek PC do AMIGI

@mały, post #10

Czy coś się jeszcze da z tym zrobić?
[#12] Re: stacja dyskietek PC do AMIGI

@zolo, post #11

Obawiam się, że nie. Można ewentualnie spróbować zrobić układ, który generuje sygnał Ready, ale szybciej i taniej będzie kupić stację innego producenta. Poza tym z jakiegoś powodu stacje Samsunga działają wyjątkowo wolno. Workbench 1.3 z Samsunga ładuje się ponad 2 minuty, a z każdej innej stacji minutę.
[#13] Re: stacja dyskietek PC do AMIGI

@mały, post #12

wielkie dzieki za pomoc muszę poszukac innej stacji
[#14] Re: stacja dyskietek PC do AMIGI

@zolo, post #13

Może trochę off-topic, ale szukam oryginalnej stacji 3,5" z frontowym panelem (czyli takiej jaka była np. w A4000D).
Najlepiej gęstej.
I oczywiście 100% sprawnej bez przeróbek.

Oferty na priv, najlepiej z fotkami.

Pozdrawiam,
[#15] Re: stacja dyskietek PC do AMIGI

@stachu100, post #14

Zwykłe bywają na allegro, trzeba pilnować. Oryginalna z A4000 była gęsta. Taką ciężej znaleźć.
Ewentualnie spytaj w efunzine, mogą mieć.

Pozdrawiam
[#16] Re: stacja dyskietek PC do AMIGI

@zolo, post #13

A kolega próbował przerobić stację w ten sposób ??

http://eab.abime.net/showthread.php?t=30944

ja przerabiałem stację YD-702D-6037D tak jak w opisie, o dziwo śmiga jak amigowa, cykała co chwile szukając dyskietki, jak włożyłes to na blacie odrazu jest jak wyjołeś to znikła zapisaywała formatowała chodziły gry nie dosowe itp.
co do xcopy to nie próbowałem ale...

[#17] Re: stacja dyskietek PC do AMIGI

@krzysiekk, post #16

Dzięki za linka i info!
Rozeznam się w temacie.
Zawsze to jakaś alternatywa jeżeli nie znajdę oryginału.

Pozdrawiam,
[#18] Re: stacja dyskietek PC do AMIGI

@stachu100, post #17

Witam, postanowiłem odświeżyć temat, gdyż planuje naprawić swoja zewnętrzną stacje, niestety coś szwankuje i ze starości już źle czyta dyskietki.
Szukając w necie instrukcji jak tego dokonać spotkałem się z dwoma sposobami 1) przeróbka stacji 2) przeróbka kabla - wolał bym użyć sposobu pierwszego: przeróbki stacji.
Dlatego mam do Was dwa pytania:
- jaka stacja najlepiej się do tego nadaje? każda? czy muszę na coś zwrócić uwagę?
- czy macie jakieś zdjęcie jak tego dokonać, widziałem coś takiego:
floop
zrobić tak jak na zdjęciu?
Pozdrawiam
[#19] Re: stacja dyskietek PC do AMIGI

@cj grass, post #18

w stacji zewnętrznej datalux, stosując napęd z pc wystarczy pin 2 z złącza podpiąć pod 34,odcinając go od złącza kabla. Sprawdzone na 2 stacjach z pc. bez tej przeróbki amiga nie jest w stanie odświeżyć dyskietki w napędzie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem