[#1] SX-32 (różnice poszczególnych modeli)
Witam

Kupiłem właśnie SX-32 do mojej CD32. Nie wiem tylko czy się zbytnio nie napaliłem, jak szczerbaty na orzechy, bo to podstawowa wersja z 8MB Fastu, a musialem pozyczyc na ten modul kase.

1. W zwiazku z tym mam kilka pytan. Jaka w tej chwili jest orientacyjna, srednia rynkowa cena/wartosc standardowego SX32

2. Jakie sa roznice pomiedzy poszczegolnymi wersjami SX32 (sa jakies strony, ale nie znalazlem nic wiarygodnego) i czy jest mozliwosc "wsadzenia" do standardowej SX32 np. 68030 50Mhz tak jak to jest bodaj w w SX32 PRO.

3. Jaki system mozna i jaki najbardziej sie oplaca zainstalowac na dysku standardowej SX32?

[#2] Re: SX-32 (różnice poszczególnych modeli)

@Duracel, post #1

Wersja pro to byla bestyjka z wyturbieniem na pokladzie, to co Ty masz w zasadzie nie roznie sie funkcjonalnie od promodula, czyli 8 fastu, kontroller hdd, fdd i porty + mozliwoc dolozenia fpu. sx32 i pro to dwie rozne zabawki. na Twoim sx mozesz i 3.9 potawic, ale zeby prawnie bylo polecam 3.1 z magicwb, ew z gotowych classic wb.

[#3] Re: SX-32 (różnice poszczególnych modeli)

@fazior, post #2

Ile średnio może być warta?

[#4] Re: SX-32 (różnice poszczególnych modeli)

@Duracel, post #3

Ile średnio może być warta?

Najprawdopodobniej tyle ile za nią zapłaciłeś. :) Skoro ją kupiłeś to raczej Ty jesteś najlepiej poinformowany odnośnie wartości tego sprzętu. :)

[#5] Re: SX-32 (różnice poszczególnych modeli)

@Duracel, post #3

Tak na oko, porownujac z promodulem pewnie max 600 - 700 Peelenow. Ale ze sprzet zadki jest itd itp, to w sumie podpisuje sie pod tym co MDW napisal.



Ostatnia modyfikacja: 27.09.2010 12:02:52
[#6] Re: SX-32 (różnice poszczególnych modeli)

@fazior, post #5

W ciemno targowanie było. Z resztą kolega z PPA chyba.
Pińćset dałem.

No, ale mniejsza o większość. Jak to tam jest w waszym rozeznaniu z tymi wersjami SX-32. Czy te podstawową wersję można rozbudować do procka 68030 50Mhz tak jak to ma miejsce w wersji PRO?



Ostatnia modyfikacja: 27.09.2010 12:52:42
[#7] Re: SX-32 (różnice poszczególnych modeli)

@Duracel, post #6

Czy te podstawową wersję można rozbudować do procka 68030 50Mhz tak jak to ma miejsce w wersji PRO?

A jest miejsce na procek?
[#8] Re: SX-32 (różnice poszczególnych modeli)

@Duracel, post #6

Zapomnij, nie da rady.

[#9] Re: SX-32 i szatański pomysł.

@fazior, post #8

Skoro nie da rady, to przyszedł mi do głowy inny, można powiedzieć - szatański pomysł.

Po ustawieniu CD32 z zewnętrzną stacją dysków podpiętą do SX32 wygląda to jakoś tak mało amigowo ;) Zimna blacha stacji w połączeniu z metalicznym, PCtowym odcieniem beżu psuje mi cały klimat.

Rozparcelowałem przed chwilą całą CD32 oraz ową stację. Usunąłem wszystko co zbędne, czyli ekrany, blachy itd.

Niestety jak bym nie przymierzał, stacja nie chce się zmieścić ani w przestrzeni znajdującej się pomiędzy płytą główną a modułem SX-32, ani pod napędem CD.

Czy istnieje jakaś mikro-płaska stacja PC'towa, która będzie normalnie czytać dyski 880KB, co by można było jej używać jak oryginalnej amigowej?



Ostatnia modyfikacja: 07.10.2010 13:06:45
[#10] Re: SX-32 i szatański pomysł.

@Duracel, post #9

z laptopow

[#11] Re: SX-32 i szatański pomysł.

@arti4-92, post #10

Mam stację od HP Compaq Armada M700 (link poniżej),

http://www.empikfoto.pl/albumy34/56765/1112842/previews/36898004_stacja.jpg

...ale elektronikę mam opanowaną bardziej w formie użytkowej (lutowanie etc.) a niżeli teoretycznej, diagnostycznej itp.

Czy jest zatem tu jakiś dobry człowiek, elektronik, który wytłumaczył by, ewentualnie nakreślił schemat odpowiednich nóżek z owego FDD do klasycznej stacji Amigii?

Czy zasilanie jest takie samo?

I jeszcze jedna sprawa. Mam dysk 3.5 cala wypchany wszystkim co najlepsze na klasyka wraz z zainstalowanym systemem 3.9. Jaka jest najprostsza i najprzyjemniejsza metoda i czy w ogole jest to możliwe aby zrobić klon tego dysku na 2,5 cala?

Zakładam, że w grę wchodzi wykorzystanie PC z Win UAE, przelotką z 3'5 na 2,5". Ale gdyby mógł ktoś opisać krok po kroku całą operację, nawet w formie artykulu na PPA :) to było by miło.

[#12] Re: SX-32 i szatański pomysł.

@Duracel, post #11

Całą zawartość systemowej partycji z dysku 3,5 cala przekopiować na partycje bootowalna hdd 2,5'

[#13] Re: SX-32 i szatański pomysł.

@arti4-92, post #12

Czyli można to zrobić po prostu jak na starszych maczkach? Przeciągnąć zawartość z dysku na dysk i system będzie chodził?

[#14] Re: SX-32 i szatański pomysł.

@Duracel, post #13

Skopiować można, system się uruchomi ale pewnie będzie trzeba zrobić poprawki w skryptach startowych.
No i przy tworzeniu zadbać aby partycja systemowa był botowalna.


Pozdrawiam
[#15] Re: SX-32 i szatański pomysł.

@RadoslawF, post #14

Acha, no to pewnie będę musiał czekać aż do AmiWaWy, żeby mi ktoś w tym pomógł :(

Tak czy inaczej czekam na pomoc elektronika w kwestii stacji slim którą posiadam.

[#16] Re: SX-32 i szatański pomysł.

@RadoslawF, post #14

Nie wiem jak jest na CD32, ale w przypadku A1200 i systemów 3.0/3.1 wystarczy przenieść zawartość dyskietki Workbench na partycję systemową. Żadnych poprawek nie trzeba robić.
[#17] Re: SX-32 i szatański pomysł.

@wali7, post #16

Na dysku jest system 3.9. Podłączyłem go sobie do pieca i wszystko się ładnie uruchamia na WinUAE.

[#18] Re: SX-32 i szatański pomysł.

@Duracel, post #11

Benedykt Dziubałtowski kiedyś chyba przerabiał stacje PC na amigowe i sprzedawał na allegro. Może z taką też da radę coś zrobić (powinien).

[#19] Re: SX-32 i szatański pomysł.

@Ender, post #18

Moze byc nawet Swiety Mikolaj, byle pomogl. Obiecuje, ze zabiore wtedy ta CD32 na nastepna AmiWaWa. A mysle takze o pewnej zmianie wygladu owej CD32 ;)

[#20] Re: SX-32 i szatański pomysł.

@Duracel, post #19

Moge popracować nad taka stacją i ja tobie potem sprzedać.

[#21] Re: SX-32 i szatański pomysł.

@Duracel, post #9

To nic nowego kolego. Juz 11 lat temu pojawil sie w Magazynie Amiga artykul na temat wpakowania flopa do wnetrza CD32. Polecam przejzec numery z 99 roku.

[#22] Re: SX-32 i szatański pomysł.

@arti4-92, post #20

Moge popracować nad taka stacją i ja tobie potem sprzedać.


Jak najbardziej jestem zainteresowany. Chodzi oczywiście o wpakowanie flopa slim. Odezwij się na GG 1237648. To się mam nadzieję dogadamy co do ceny aby była ona sensowna i dla Ciebie i dla mnie :)

Reactor, tak zgadza się, mam ten numer, ale tam jest schemat wpakowania zwykłego flopa, ktory wpasuje się w miejsce w którym w CD32 jest moduł FMV (czy jak mu tam), lub SX-32 właśnie. A ja chce mieć i dysk, i fast i flop w jednej obudowie. Teoretycznie lepszym wizualnym wyjściem w takiej sytuacji jest Promodule, ale uparłem się, żeby nie wyłazić poza fabryczną obudowę CD32 :)

[#23] Re: SX-32 i szatański pomysł.

@Duracel, post #22

Aha, wszystko chcesz wcisnac do srodka. Rozumiem.
Wyjatkowo jestem ciekaw efektu koncowego. OK

[#24] Re: SX-32 i szatański pomysł.

@Duracel, post #22

http://www.empikfoto.pl/albumy34/56765/1112842/36934038_x.jpg

Gdyby to miało coś pomóc to zamieszczam zdjęcie taśmy tego slima. Teraz pytanie ktora sciezka odpowiada ktoremu pinowi standardowego łącza stacji :)

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem