kategoria: CD32
[#1] Renowacja CD32
Jedna z moich "dziewczynek" jest kontuzjowana, kilka miesięcy bez skutku szukam obudowy ,pytałem w efunzine , różnych sprzedawców na Allegro . Pomyślałem więc czy może udało by się pokleić biedaczynę .Jednak w swoim życiu miałem do czynienia z różnymi klejami szczególnie przy klejeniu laptopowych plastików , dwuskładnikowe ,kropelki , super gluty i żaden na dłuższą metę nie wytrzymywał . Być może znacie jakiś klej który nadał by się do tego typu plastiku lub inne pomysły .A może jakieś zagraniczne sklepy sprzedają obudowy ?.


Gdybym znalazł odpowiedni klej to myślę że dało by radę przykleić kołeczki do mocowania śrub , a okienko CD po prostu wyciąć z kawałka przeźroczystego plastiku lekko podgrzać hot airem by wygiąć i wpasować .


http://iv.pl/images/59204726781772948128.jpg

http://iv.pl/images/19798447913378026406.jpg

http://iv.pl/images/45625763765009509413.jpg

[#2] Re: Renowacja CD32

@companiero, post #1

osobiście używałem kleju "Dragon", kropelki, inne kleje tego typu są zbyt agresywne, wżerają się i zostawiają "szadź".... Ale patrz na ebay'u kiedyś niedawno widziałem obudowę do CD32.

[#3] Re: Renowacja CD32

@bombermax, post #2

Olśniło mnie i dzwoniłem przed chwilą do firmy klejącej zderzaki do samochodów -spawanie plastiku , kazali przyjechać może coś poradzą .Koszt około 15 zł :) .


Ps. ebay przeczesywałem swego czasu , generalnie cenowo wychodziło na to że lepiej na allegro kupić uszkodzoną konsolę . Tylko znając życie później ten sam problem jak się tą uszkodzoną konsolę naprawi :) .



Ostatnia modyfikacja: 02.09.2011 15:03:19
[#4] Re: Renowacja CD32

@companiero, post #1

Ile dajesz za obudowę
[#5] Re: Renowacja CD32

@Shredder, post #4

wysłałem propozycję na prv :)

[#6] Re: Renowacja CD32

@companiero, post #1

ja bym to dał pospawać. Efekt powinien być najlepszy.


Benedykt Dziubałtowski

[#7] Re: Renowacja CD32

@companiero, post #1

Tworzywo ABS świetnie rozpuszcza się w acetonie (może być techniczny). Z rozpuszczonych opiłków w tej cieczy można zrobić świetny klej lub szpachlówkę. Uważaj jednak z elementami zewnętrznymi! Aceton jest bardzo agresywny i w najlepszym wypadku zniknie Ci faktura z plastiku. Drobna uwaga! Pomimo tego, że aceton paruje błyskawicznie, klej przygotowany z niego i skrawków ABS'u schnie przynajmniej dobę.
[#8] Re: Renowacja CD32

@*y, post #7

Zmywacz do paznokci się nadaje? Oczywiście z acetonem. Ma odpowiednie stężenie.?
[#9] Re: Renowacja CD32

@Dark_luke, post #8

Nadaje się nawet rozcieńczalnik do wyrobów ftalowych. Ja jednak polecam aceton. W NOMI flacha to jakieś 10PLN.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem