kategoria: A1200
[#1] amiga 1200 dzwięk charczy
zaczeły się problemy po próbie odtworzenia jakiegoś dźwięku głośniki harczą prawdopodobnie układ dźwiękowy jak uruchomiam jakiś plik mp3 to aż AGA się przegrzewa i wywala kolorowe paski. Testowane na wb3.1 i na os 3.9 to samo.

[#2] Re: amiga 1200 dzwięk charczy

@EllipticDawid25, post #1

Brak -12V ew. wylane kondensatory. Poszukaj na forum szczegółów.
[#3] Re: amiga 1200 dzwięk charczy

@EllipticDawid25, post #1

tak jak Stachu100 radzi szybko obejrzyj płyte a dokladniej okolice audio mogly dokonczyc żywota te małe aluminiowe stworki



Ostatnia modyfikacja: 04.09.2011 14:14:33
[#4] Re: amiga 1200 dzwięk charczy

@Blendor, post #3

nie wiem czy to winowajca za złączem zasilania do flopa kondensator jest lekko brązowy i płyta była lekko wilgotna w okolicach ranu możliwe że aż tam dociekło. I czy to może być ten kondensator.? I mam problem mieszkam w Szkocji i niema ani jednego sklepu elektronicznego



Ostatnia modyfikacja: 05.09.2011 01:07:01



Ostatnia modyfikacja: 05.09.2011 01:07:16



Ostatnia modyfikacja: 05.09.2011 01:11:36
[#5] Re: amiga 1200 dzwięk charczy

@EllipticDawid25, post #4

Tak jak gadałem CI na gg. Masz postrzelane kondensatory. Jeden się wylał i zaczyna trawić ścieżki na laminacie Twojej Amigi. Lepiej Amigi nie włączaj.


I mam problem mieszkam w Szkocji i niema ani jednego sklepu elektronicznego


Nie zaczynamy zdania od i. Na Twoim miejscu bym się przeprowadził w bardziej cywilizowane miejsce. I nawet jak nie masz na miejscu elektronika to kup z innej części Angli. I niech Ci wyślą te kondensatory:)



Benedykt Dziubałtowski

[#6] Re: amiga 1200 dzwięk charczy

@Benedykt Dziubałtowski, post #5

"mam problem mieszkam w Szkocji i niema ani jednego sklepu elektronicznego"

A koledzy z IRA nie mają lutownic :D (żart)

Kondensatory możesz zakupić w sklepach wysyłkowych. Nawet nie wyjdziesz z domu.

[#7] Re: amiga 1200 dzwięk charczy

@LeszczAmiga, post #6

Zakupić - tak.
Wymienić samemu - niekoniecznie.
[#8] Re: amiga 1200 dzwięk charczy

@stachu100, post #7

kto ma liste wszystkich znalazłem sklep internetowy

[#9] Re: amiga 1200 dzwięk charczy

@EllipticDawid25, post #8

Oj szukanie na forum nie boli:

kondensatory

[#10] Re: amiga 1200 dzwięk charczy

@Tomski, post #9

5szt 22uF 35V HA elektr. PCE3009CT-ND SMD

2szt 47uF 16V HA elektr. PCE3006CT-ND SMD

3szt 10uF 35V HA elektr. PCE3008CT-ND SMD

4szt 100UF 6.3V HA elektr. PCE3002CT-ND SMD

2szt 1000uF 10V elektr. P5521-ND NHG rad.

2szt 470uF 16V aluminiowe P5141-ND radial

[#11] Re: amiga 1200 dzwięk charczy

@EllipticDawid25, post #10

Stachu100 wygrał brakowało -12.

[#12] Re: amiga 1200 dzwięk charczy

@EllipticDawid25, post #11

to skad mokro kolo kondesatorów?

[#13] Re: amiga 1200 dzwięk charczy

@Blendor, post #12

nie mam pojęcia może mój synek coś tam rozlał ;)

[#14] Re: amiga 1200 dzwięk charczy

@EllipticDawid25, post #10

Hej, mam podobny problem z dwoma Amigami 1200. do niedawna wszystko było z nimi w porządku, ale jakieś 2-3 tygodnie temu w obu padł dźwięk - z głośników wydobywają się trzaski, charczenie.

Rozebrałem jedną Ami, wymieniłem w niej kondensatory, niestety efekt jest wciąż taki sami. Dźwięk w dalszym ciągu nie działa poprawnie.

Czy wiecie, w jaki sposób wyłączyć Audio Filter (chciałbym przetestować dźwięk, który emituje Paula). Czy możecie mi krok po kroku wytłumaczyć, jak sprawdzić samą PAULĘ?
Będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc...

Pozdrawiam,
dior

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2013 09:54:41 przez dior
[#15] Re: amiga 1200 dzwięk charczy

@dior, post #14

Ja bym najpierw podłączył Amigę do innego wzmacniacza, przez inne kable, bo nie wieże że w obu Amigach na raz wysiadł dźwięk. Druga sprawa, testowałeś je na jednym zasilaczu? Mógł paść zasilacz, kondensatory w nim, albo chyba -12V. Jak nie ma minusowego napięcia to Ami będzie charczeć i mogą się dziać inne rzeczy.
[#16] Re: amiga 1200 dzwięk charczy

@flops, post #15

Dzięki za informację - mogę tylko napisać, że testowałem na różnych TV (oraz jednym wzmacniaczu), przy użyciu różnych kabli. O problemie z zasilaczem nie pomyślałem, dzisiaj przetestuję.
[#17] Re: amiga 1200 dzwięk charczy

@dior, post #16

O problemie z zasilaczem nie pomyślałem


A czytałeś w ogóle wątek, który odświeżyłeś? O zasilaniu masz wspomniane w postach 2 i 11.
[#18] Re: amiga 1200 dzwięk charczy

@recedent, post #17

Tak, nie zrozumiałem tych postów i je chyba podświadomie zignorowałem. Wiem, że to cokolwiek niedorzeczne, ale po prostu nie skojarzyłem, że być może chodzi o prosty fakt braku zasilania -12V z zasilacza. Dziękuję.
[#19] Re: amiga 1200 dzwięk charczy

@recedent, post #17

Oczywiście problemem jest zasilacz. Jeszcze raz dzięki za pomoc! OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem