kategoria: CD32
[#1] CD32 problem
Mam problem z jedną z wielu CD32 jakie posiadam mianowicie brak jest jednego kanału. W odsłuchu zaobserwowałem że dotyczy wejscia svideo i słuchawkowego gdyby to była wina układu dzwiekowego nie byloby wogole nic slychac. Proszę mnie poprawić jeśli się mylę...
Co moze byc tego przyczyna?

[#2] Re: CD32 problem

@miro_78, post #1

Twoja Amiga prawdopodobnie choruje na to samo co jej kuzynka Amiga 1200 i 600. Wylewają się kondensatory SMD i zjadają ścieżki. Zapodaj zdjęcia bardzo dobrej jakości, może widać gołym okiem.

[#3] Re: CD32 problem

@Esio, post #2

zdjęcia zrobię jutro dzisiaj jest już późno i oświetlenie będzie miało wpływ na jakość.

[#4] Re: CD32 problem

@miro_78, post #3

Zdjęcia czego się dało bo nie bardzo wiedziałem gdzie te kondensatory się znajdują:

http://imageshack.us/photo/my-images/5/dscf0780w.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/90/dscf0778t.jpg/
[#5] Re: CD32 problem

@miro_78, post #4

wyglada zdrowo , zdjecia malo dokladne ale nie widac problemow z wylanym kondestorami na pierwszy rzut oka

przy wylanych kondziach luty sa skorodowane szare ciemne widac ze cos tam sie działo na pierwszy rzut oka

na tych fotkach wszystko wyglada ladnie ale to tylko fotki musisz dokladnie obejrzec luty przy kondesatorach smd

poruszaj chinchem moze jest luzny na wtyku

mialem problemy z dzwiekiem przy A4000 winowajca byly kondesatory stachu100 mi to naprawił
do dzisiaj amiga chodzi jak nowa od zakupu

takze pogladowo wiem jak wygladaje miejsca skorodowane czasami wyglada to tragicznie



Ostatnia aktualizacja: 24.10.2011 20:24:15 przez Blendor

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2011 20:24:47 przez Blendor

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2011 20:26:13 przez Blendor
[#6] Re: CD32 problem

@Blendor, post #5

Gdyby to były kondensatory to w sumie byłoby chyba lepiej dla mnie też wszystko wygląda na zdrowe sprawdzałem też wszystkie styki dociskałem dalej to samo jak puszczałem dźwięk przez wejście słuchawkowe. W niektórych grach muzyczką jest ok ale to chyba ze względu że nie wykorzystują wszystkich kanałów. Także podsumowując dźwięk idzie na 4 z 6 głośników systemu. Kichy nie ma grać się da tylko Cannon Fodder bez śpiewanego "War never been so much fun" to już nie to samo :)
Co do zdjęć to sądzę że są dość wyraźne można skorzystać z lupy dla obrazka i tam widać wszystko elegancko.
[#7] Re: CD32 problem

@miro_78, post #6

cos jest nie tak i musisz zdiagnozowac szkoda zeby sie poglebialo moze -12v sprawdz miernikiem czy miescie sie w normie
[#8] Re: CD32 problem

@Blendor, post #7

Dam to do sprawdzenia komuś kto jest bardziej obeznany w elektronice jedyny znak zapytania to zabrudzenie na nóżkach od zasilania wygląda jakby to było kiedyś czymś zalane...Dziękuję zatem za porady.
[#9] Re: CD32 problem

@miro_78, post #8

Sprawdź też zasilacz ew. pomierz na nim napięcia. Mam jeden zasilacz od CD32 przy którym świeci normalnie dioda power na ekranie mam obraz a nie czyta płyt. Podstawiłem inny zasilacz i hulało, nie drążyłem tematu co z tym zasilaczem jest nie tak, leży i czeka na chwile czasu.
[#10] Re: CD32 problem

@companiero, post #9

Czy udało się zdiagnozować i naprawić problem? Moja CD32 też na to choruje.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem