[#1] AOS 4.0, AmigaOne - obsługa sprzętu.
Witam!!!

Od dłuższego czasu zamierzam kupić AmigaOne.
Mam parę pytań.

1) Czy jak kupię A1 to dostanę za darmo AOS 4.0;

2) Jakie pamięci, karty graficzne, dźwiękowe oraz jaką maxymalną pojemność dysku obsługuje A1 i AOS 4?

3) Czy można na tym sprzęcie odpalić starsze gry i programy z Amigi klasycznej?

AMOS CRISPOS I
[#2] Re: AOS 4.0, AmigaOne - obsługa sprzętu.

@AMOS CRISPOS I, post #1

Ad1. Tak.
Ad2. Pamiec najlepiej firmowe SDRAM-y, pelnej listy kart Ci nie podam, ale ludzie zazwyczaj biora Radeony i dobre SoundBlastery, a co do HDD to nie wiem. BTW: na stronie www.jscat.com.pl mozna sie spodziewac testow sprzetu dla A1.
Ad.3 Tak, jesli program/gra jest napisana "systemowo" to jest zalatwiana w locie przez "wbudowany" w OS4 emulator 68k, a jesli gra odwoluje sie bezposrednio do chipsetow AmigiClassic to problem jest zalatwiany przez UAE.
[#3] Re: AOS 4.0, AmigaOne - obsługa sprzętu.

@AMOS CRISPOS I, post #1

http://www.intuitionbase.com
Pod tym adresem jest baza sprzętu i opr. przetestowanego z AOne.
Praktycznie codziennie coś dodają. AOne już będzie Ci trudno kupić.
Prawie wszyscy dealerzy wyprzedali sprzęt. Wszyscy czekają na MicroA1.
Do tej pory OS4 w wer. prerelease był dodawany do sprzętu, jak to będzie z nowymi modelami? Trudno powiedzieć. Eyetech miał w ok. lipca/sierpnia coś podać do wiadomości, ale na razie cisza. Myślę, że na jesieni będzie więcej ciekawostek ;)

PS. MicroA1 ma być tańsza od AOne. Oczywiście pod warunkiem, że Eyetech zamówi 10 000 szt. (oficjalna wyp. szefa Eyetechu).

[#4] Re: AOS 4.0, AmigaOne - obsługa sprzętu.

@pini, post #3

Mam pytanie - czy jedynym dostepnym modelem AOne bedzie MicroA1, czy planuja tez jakis inny model?
[#5] Re: AOS 4.0, AmigaOne - obsługa sprzętu.

@marcik, post #4

Tak, z Eyetechu planowoane sa jeszcze kolejne modele - bodajze AmigaOne XC. Byc moze beda kolejne Amigi od innych producentow, ale o kolejnych modelach mowi sie tak duzo, jak o cenie mA1.
[#6] Re: AOS 4.0, AmigaOne - obsługa sprzętu.

@reactor, post #5

A1-XE nie produkowana a jak narazie mowi sie glosno i pokazuje prototypy tylko mA1. Mam wrazenie, ze do czasu premiery kolejnego modelu minie troche czasu a model mA1 nie bedzie mial zbytniego rynku zbytu (poza wschodnia europa), a brak dostepnego sprzetu raczej nie wplywnie korzystnie na rozwoj...
[#7] Re: AOS 4.0, AmigaOne - obsługa sprzętu.

@marcik, post #6

Dla modelu MicroA1 szuka się ew. nabywców głównie w Chinach. To tam Alan Redhause promował AOne z OS4. Do tego dochodzą syst. zamknięte tzw. kiosk. Jednym modelem wszystkich zadowolić się nie da. Micro A1 zadowoli tylko część klientów, dla innych mają powstać inne rozwiązania. Myślę, że coś okaże się na jesieni. I nie tylko Eyetech może być aktywny. Model XC fajnie wygląda na papierze ale Articia P jeszcze seryjnie nie jest produkowana. W dziedzinie sprzętu zastój a konstrukcja się starzeje...

PS. Nie spodziewałem się ile osób na zachodnich portalach zainteresowanych jest MicroA1. Po pierwsze cena, a po drugie miejsce na biurku i mniejszy hałas są częstymi argumentami. Bardziej przeszkadza brak oprogramowania niż wiekowy sprzęt.

[#8] Re: AOS 4.0, AmigaOne - obsługa sprzćtu.

@AMOS CRISPOS I, post #1

Dziwne jest to ze nie jest przewidzany model tez drozszy. Tylko MA1 pozbawiona mozliwosci rozbudowy.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem