Wątek zamknięty
[#1] uA1 droga ?
Na interii http://nt.interia.pl/news?inf=537487 przeczytalem news nt mikro IBMa, cena takiego kompa z Pentium4 3.2 GHz, Na plycie zintegrowana grafika, 1 GB SD RAM, 6 x USB 2.0, GigabitEthernet, plus HDD 80 GB to 7.2 tys. PLN, a z Celeronem 3.9 tys PLN. 256 RAM, CDROM DVD....ograniczenie do jednego slotu... nie podaja jaki, ale ciesza sie ze jest mozliwosc rozbudowy... czyzby moda na mikro plyty ??

Mysle ze uA1 nie jest az tak droga, tylko niech za 3300 pln (Vesalia) bedzie plyta glowna uA1, obudowa, hdd 40 GB, DVD, klawiatura i mycha - wtedy znajda sie chetni, nawet w Polsce :). Czy uA1 jest az taka droga ?
[#2] Re: uA1 droga ?

@Cargo, post #1

3.9 tys PLN

Ździerstwo! Dobrego peceta kupuje sie za tysiac, a nie taka "hobbystyczna" sume. :)

[#3] Re: uA1 droga ?

@Cargo, post #1

Mysle ze uA1 nie jest az tak droga, tylko niech za 3300 pln (Vesalia) bedzie plyta glowna uA1, obudowa, hdd 40 GB, DVD, klawiatura i mycha

W tym wariancie (bez klawiatury i myszki) w Vesalii MicroA1 kosztuje 830 euro.
[#4] Re: uA1 droga ?

@Andrzej Drozd, post #2

Dobrego Peceta?? Chyba firmy krzak a nie IBMa...
[#5] Re: uA1 droga ?

@Cargo, post #1

...a z Celeronem 3.9 tys PLN.
płyta mA1 z prockiem, coolerem i pamięcią - 3300zł.
do tego za jakieś 600zł można dołożyć obudowę, HDD 40gb i dvd i wychodzi około 3900zł czyli cena mA1 nie jest z kosmosu :)
da się znieść.
tyle że konfig jak widać "ciut" słabszy, no ale to
AMIGA
:D
[#6] Re: uA1 droga ?

@R-Tea, post #5

No Cóż MAC ma też slabsze te cyferki ale jest drozszy i duuużo szybszy.
[#7] Re: uA1 droga ?

@R-Tea, post #5

Proponuje wystosowac petycje do Eyetechu. W tej petycji wyjasnilibysmy producentowi jaka wartosc przedstawia Amiga na rynku polskim w stosunku do PC, czy MACa. Moze wrescie laskawie obniza cene... gdyby plyta uA1 kosztowala 2400 PLN brutto, to sprzedaz w PL by ruszyla na pewno.
[#8] Re: uA1 droga ?

@R-Tea, post #5

Wlasnie, jesli chodzi o obudowe, to...jaka? Na razie jest bardzo mala oferta obudow. Czy znalazles jakies ciekawe obudowy dedykowane mikro ITXom ?
[#9] Re: uA1 droga ?

@Cargo, post #7

Proponuje wystosowac petycje do Eyetechu. W tej petycji wyjasnilibysmy producentowi jaka wartosc przedstawia Amiga na rynku polskim w stosunku do PC, czy MACa.

rotfl

Moze wrescie laskawie obniza cene...

rotfl ^$ff



[#10] Re: uA1 droga ?

@Cargo, post #7

Proponuje wystosowac petycje do Eyetechu.

np. w formie akcji mailingowej.
[#11] Re: uA1 droga ?

@KAM_, post #10

Moze byc w akcji mailingowej. :D

[#12] Re: uA1 droga ?

@Cargo, post #4

Krzak czy skladak...czy to wazne. Chyba nikt normalny nie bedzie placil za firme, gdy mozna zlozyc pozadego klona o wiele taniej.
[#13] Re: uA1 droga ?

@Andrzej Drozd, post #12

Szanowny kolego Andrzeju!
Ja wychodze z zalozenia ze lepiej doplacic, jak twierdzisz "za firme" niz na kolanach blagac sprzedawce/firme krzak o to, by poprawnie skonfigurowala i przetestowala-"wygrzala" mi komputer. Poza tym pomoc techniczna w takich firmach jest zadna. Dla mnie wazne jest to, czy firma posiada pomoc techniczna, czy komputer pracuje stabilnie, czy urzadzenia spelniaja normy dot. emisji pol magnetycznych, poziomu halasu (i wiele innych parametrow) i najwazniejsze, czy moge przekazac firmie komputer do recyclingu. Poza tym, wiele komputerow uznanych marek w stosunku do firm krzak maja lepsze osiagi. Dlatego cena takiego komputera jest wyzsza i ja to rozumiem. Niestety wielu widzi tylko cene, a nie calosc.
[#14] Re: uA1 droga ?

@Cargo, post #13

Każdy ma jakieś zboczenia . Kolega fetyszysta, czy jak?;)
[#15] Re: uA1 droga ?

@Fazior, post #14

Ciesze sie ze moim zboczeniem jest troska o wlasne zdrowie i zdrowie srodowiska naturalnego :)

[#16] Re: uA1 droga ?

@Cargo, post #8

oj coś mi się widzi że z leksza przesadziłem :) te obudowy są jeszcze chyba bardzo drogie (coś jak w Elboxie :D )
http://www.idg.pl/news/45328.html
http://www.idg.pl/news/56424.html
[#17] Re: uA1 droga ?

@R-Tea, post #16

Mam pytanie, skoro uA1 ma slot PCI, to czy mozna stosowac karty graficzne PCIExpress ??
[#18] Re: uA1 droga ?

@Cargo, post #17

Nie.
Czy w AGP można stosować karty PCI? Przecież AGP jest zgodne (w jedną stronę) z PCI 2.1....
Nie zawsze NAZWA jest najważniejsza - PCIEkspres stosuje zupełnie inny standard napięć/sygnałów/złącz. Tylko protokół komunikacji jest zgodny z PCI (stąd nazwa).
[#19] Re: uA1 droga ?

@Cargo, post #13

lepiej doplacic, jak twierdzisz "za firme" niz na kolanach blagac sprzedawce/firme krzak o to, by poprawnie skonfigurowala i przetestowala-"wygrzala" mi komputer

Cóż, ja swoje komputery testuję sam, po to mam (zazwyczaj) dwuletnią gwarancję.

Poza tym pomoc techniczna w takich firmach jest zadna.

Miałeś do czynienia z pomocą techniczną w dużej firmie? Zazwyczaj jest tak beznadziejna, że lepiej kupić coś w małym sklepie, który dba o klientów, bo inaczej zniknie.

czy urzadzenia spelniaja normy dot. emisji pol magnetycznych

Jeśli mówimy o komputerach, to tyczy się to raczej monitorów, a tych nie produkują firmy Krzak w garażu.

czy moge przekazac firmie komputer do recyclingu

Zrobiłeś tak kiedyś? Oddałeś stary sprzęt na złom, zamiast go odsprzedać? Zastanawiam się, jaka firma przyjmuje złom własnej produkcji np. po 10 latach. Możesz podać przykłady?

Poza tym, wiele komputerow uznanych marek w stosunku do firm krzak maja lepsze osiagi.

Udowodnisz to jakoś? Twierdzę, że to bzdura. Komputery składane przez hobbystów i podkręcane przez nich mają dużo lepsze parametry. Fakt, można kupić zestaw Alienware za grube tysiące dolarów, ale to raczej kwestia najnowszych komponentów niż zgrania całości.

I jeszcze jedno - zdaje się myślisz o kupnie uA1. Jeśli tak, to zastanów się, bo produkowany jest właśnie przez firmę Krzak. Właściwie dowolny tajwański hurtownik ma większe przedsiębiorstwo.

[#20] Re: uA1 droga ?

@Cargo, post #13

Sam pracowałem w szanowanej firmie składającej PC i powiem tyle, bebechy wkładają takie same jakie sobie każdy może kupić np. na giełdzie komputerowej (oczywiście mówię o nowym sprzęcie). A i czasem jak sobie sam kupuję np. twardziela to dostaję 36mcy, a firma z tradycjami daje ci na zestaw 12mcy i jeszcze zapoda plomby byś się nie mógł do kompa sam dostać bo tracisz gwarancję.
Sam kiedyś miałem Amigę 600, potem CD32 z ProModule i sprzedałem i przeszedłem na PC. Niedawno jednak znowu kupiłem sobie Ami z 040 i CV64/3D i pracuję ostro zarówno na Ami jak i na Widzie i naprawdę gdy chcę sobie pooglądać stronki www to jednak szybciej i wygodniej jest pod win... :( A szkoda...
[#21] Re: uA1 droga ?

@Whiz, post #20

A ja odwrotnie bo na Windzie internet wirusami,spyware-ami,trojanami i bóg wie czym jeszcze śmierdzi (radiówka) a na Ami czysto :P
A jak wyjdzie OS4 to se kupie Płytę z G5 na pokładzie(podobno Apple będzie sprzedawał pod banderą Amiga :) bo całkowicie przechodzi na Pentiumy )

[#22] Re: uA1 droga ?

@Cargo, post #1

Tak ľA1 jest droga :P

[#23] Re: uA1 droga?

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #22

Mówiłem by nie odgrzebywać starych wątków dla swoich podbijania statystyk!!! Czy nie wyraziłem się jasno?! Może mam straszyć banami skoro inaczej pare osób nie rozumie...

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem