[#1] BlizzardPPC 603 i OS 4.0
Czy na A1200 z PPC603 bedzie można odpalić OS 4.0? Czy lepiej zostać przy OS 3.9 ?
[#2] Re: BlizzardPPC 603 i OS 4.0

@Michal, post #1

Z tego, co czytałem tutaj od paru miesięcy to tak.
[#3] Re: BlizzardPPC 603 i OS 4.0

@Michal, post #1

Witka! Oczywiscie ze bedzie mozna. Juz widzialem na wlasne oczy w Gliwicach na GGUA, gdzie byla A1200 z 603e/175 (czy 166 teraz nie pamietam), BVizji i kilku innych drobiazgach. Jak na taki sprzet to Amiga zachowywala sie bardzo dobrze. PDF'y, IBrowse i wiele innych ciekawych spraw chodzilo bardzo sprawnie. A czy lepiej OS4 czy 3.9 to juz indywidualny wybor poniewaz jak Ci zapewne wiadomo to os4 w calosci dziala pod PPC i nie korzysta z 68k czyli uwolnony jest od context-switchy i posiada wiele innych ciekawych rozwiazan chocby graficznych (PNGIcons, konfigurowalne GUI workbencha).

[#4] Re: BlizzardPPC 603 i OS 4.0

@Lokaty, post #3

Lokaty napisał(a):

> zapewne wiadomo to os4 w calosci dziala pod PPC i nie korzysta
> z 68k czyli uwolnony jest od context-switchy i posiada wiele


Procek 68k na karcie staje się więc zbędny czy tak?

> innych ciekawych rozwiazan chocby graficznych (PNGIcons,
> konfigurowalne GUI workbencha).


PNG ikonki nie są przecież (natywnie) w systemie jak to ma miejsce w MorphOS v1+

A to GUI Workbencha to stary/nowy VisualPrefs, a czy tak do końca natywny w systemie tego nie wiadomo

Skoro widziałeś OS4 w akcji to jak wygląda standardowy wygląd GUI, a dokładnie wizualna biblioteka stare intuition/gadtools obecnie?

W MorphOS to MUI natywnie przejmuje pałeczkę. Więc myślę, że to nie stare ClasAct a nowe Reaction się tym zajmuje bo na myśl zbiera mnie na wymiot :( tak jak te wszystkie filmiki na sieci o nowym pięknym OS4 i AONE które można obejrzeć

[#5] Re: BlizzardPPC 603 i OS 4.0

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #4

b>PNG ikonki nie są przecież (natywnie) w systemie jak to ma miejsce w MorphOS v1+
"natywnie" nie oznacza "w systemie"
[#6] Re: BlizzardPPC 603 i OS 4.0

@reactor, post #5

To w OS4 jest obsługa w systemie natywnie w icon.library czy osobno trzeba sobie doinstalować z pakietu PowerIcons?

Nie chodzi mi o natywnie dla PPC bo to dział o systemie dla OS4 które to jest na PowerPC więc nie dodany w systemie w kodzie 68k tylko na PowerPC ale zintegrowany w całość jak w MorphOS obsługa ikonek a nie same ikonki które można sobie narysować
[#7] Re: BlizzardPPC 603 i OS 4.0

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #6

PI jest natywnym dodatkiem.
[#8] Re: BlizzardPPC 603 i OS 4.0

@reactor, post #7

reactor napisał(a):

> PI jest natywnym dodatkiem.

Wielka szkoda, że tylko dodatkiem :(

A już myślałem, że to co napisał w poście Lokaty PNGIcons jest w nowym icon.library :(((

A jest już natywna blizzppc.device dla scsi?
[#9] Re: BlizzardPPC 603 i OS 4.0

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #8

A już myślałem, że to co napisał w poście Lokaty PNGIcons jest w nowym icon.library :(((
Prace nad OS4 nie zostaly jeszcze ukonczone, wiec moge miec nieaktualne informacje.

A jest już natywna blizzppc.device dla scsi?

Tego nie wiem.
[#10] Re: BlizzardPPC 603 i OS 4.0

@reactor, post #5

To nie jest tak ze PI lata icon.library? B(
Szkoda bo taki bajerek to mogli by zintegrowac z systemem w 5 minut ::)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem