[#1] UWSCSI 160/320 + AmigaONE
Mam zamiar wymienic amige4000 moja na amigeone
i mam pytanie czy chodza z amiga one kontrolery scsi ultra 160 lub 320 scsi bo mam swira na punkcie scsi zreszta wszystko mam w amidze na scsi a o kontrolery mi chodzi z biosem pod pci

[#2] Re: UWSCSI 160/320 + AmigaONE

@Denver, post #1

Podobno SYMBIOSy chodzą w Pegasosie. Jeśli rzecz dotyczy A1 to wszystko zależy od tego, co ten ich żałosny DasBoot potrafi (podejrzewam, że w tej kwestii niewiele) ... Na pegazie (OpenFirmware) mógłby w razie problemów pomóc makowy rom - ADAPTECi pecetyczne ładnie się przefleszowują na makowe i vice versa. Jeśli A1 potrafi przy starcie emulować klona real mode (Pegaz podobno potrafi?) to jest szansa, że pójdzie nawet z biosem pecetowym ... Do tego jeszcze dochodzi kwestia systemu (sterowniki!) - tu też chyba nie jest za dobrze (ale chociaż jest dokumentacja - na kernel org ;)) ... A szkoda - jak się raz spróbuje skazim to już nie ma odwrotu. :)

[#3] Re: UWSCSI 160/320 + AmigaONE

@Denver, post #1

Na pegazie narzie udalo mi sie uruchomic kontroler z biosem symbios ktory wyciaga 80MB/s te szybsz to nie wiewm moga byc problemy wlasnie z tym biosem jak to jest na A1 to naprawde nie wiem ale bym sie chcetnie dowiedzial na pewno pod linuxem beda chodzic wszytkie modele musisz gdzies w necie poszukac listy obslugiwanmych na pegaza taka lista jest wiec na A1 tez gdzies ktos ja musim miec

[#4] Re: UWSCSI 160/320 + AmigaONE

@Denver, post #1

Mam zamiar wymienic amige4000 moja na amigeone
i mam pytanie czy chodza z amiga one kontrolery scsi ultra 160 lub 320 scsi bo mam swira na punkcie scsi zreszta wszystko mam w amidze na scsi a o kontrolery mi chodzi z biosem pod pci


Coz, ja nie mam zadnych urzadzen SCSI, wiec specjalnie nie interesowalem sie tematem. Jednak z tego co kiedys napisal Frieden na AW, w przedpremierowych wersjach OS4.0 obslugi kontrolerow SCSI, raczej nie ma co sie spodziewac. Maja zostac dodane dopiero w final relase.
Na razie jedynym kontrolerem jaki mozesz wpiac w PCI, jest ATA 133 oparty na ukladzie Sil680.

[#5] Re: UWSCSI 160/320 + AmigaONE

@htn, post #2

htn napisał(a):

... zależy od tego, co ten ich żałosny DasBoot potrafi...

Dobrze, że twój żałosny Pegaz obsługuje scsi, ale tych najszybszych (160/320) też nie użyjesz z największą prędkością ze względu na żałośnie wolne PCI - tylko 33MHz
[#6] Re: UWSCSI 160/320 + AmigaONE

@amigafan, post #5

Piękna reintegracja, piękna.
Obrzucania błotem ciąg dalszy nastąpi...
[#7] Re: UWSCSI 160/320 + AmigaONE

@amigafan, post #5

Kolego - nie podskoczysz OpenFirmware. Pogooglaj trochę na jego temat. A jeśli już, to nie Pegaz, tylko Apple TNT. UltraWide (nie, nie z tych najszybszych) hula aż miło. Miauuuu!
To może zakładzik, który z TRZECH amigowych systemów pierwszy dostanie SCSI? :)

W duchu integracji i wzajemnego szacunku pozdrawiam fanów Mai Logic :).

[#8] Re: UWSCSI 160/320 + AmigaONE

@Denver, post #1

Pytanie z innej beczki - Będą działać dyski LVD/SE 68pin na standardowym kontrolerze karty BlizzardPPC?

PS. Obecnie jestem w trakcie robienia taśmy tej z super mini50 od wyjścia z karty na idc50, przelotkę na hp68 i taśmę z terminatorem mam.
[#9] Re: UWSCSI 160/320 + AmigaONE

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #8

Dyski są kompatybilne wstecz, więc LVD będzie działać z wcześniejszymi kontrolerami SE.
Dysk sam wykrywa rodzaj kontrolera i przełącza się w tryb SE a jeżeli byłyby jakiekolwiek problemy to na takich dyskach jest zworka SE MODE wymuszająca tryb pracy SE.
Tylko musisz pamiętać, że dyski LVD nie mają wbudowanego terminatora, także będziesz musiał zastosować zewnętrzny terminator (lub mieć na końcu "tradycyjny" dysk SE z terminatorem).
Terminator musi być aktywny i NIE może to być terminator LVD tylko specjalny SE lub LVD/SE.
[#10] Re: UWSCSI 160/320 + AmigaONE

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #8

Witam!
Inna beczka, ale z ta sama zawartoscia...

Mam BlizzardaPPC i chce podlaczyc dysk SCSI.
Jakie dyski beda wspolpracowac? Znaczy jaki najlepiej powinienem kupic?

Pozdrawiam DG.
[#11] Re: UWSCSI 160/320 + AmigaONE

@gracka, post #10

Podobno chodza dobrze Seagate i IBM moj kumpel mial w blizzard-zie PPC ja mam dwa twardziele w amidze uwscsi IBM i Quantum i tez podobno chodza niestrawdzalem niestety.

[#12] Re: Lista sprzętu kompatybilnego z klasykliem...

@Denver, post #11

Proponuję stworzyć listę urządzeń kompatybilnych z klasykiem, na wzór listy sprzętu do Pegasosa i A1, np mostki PCI Mediator 1200/SX, G-Rex, kart USB, graficznych, muzycznych itd ...

Co o tym sądzicie ??

[#13] Re: Lista sprzętu kompatybilnego z klasykliem...

@noowy, post #12

Jestem za.
[#14] Re: UWSCSI 160/320 + AmigaONE

@htn, post #2

Podobno SYMBIOSy chodzą w Pegasosie. Jeśli rzecz dotyczy A1 to wszystko zależy od tego, co ten ich żałosny DasBoot potrafi (podejrzewam, że w tej kwestii niewiele) ...

Jesli chodzi o U-BOOTa to tam podwaliny pod SCSI sa juz polozone, kwestia tylko dorobienia jakiegos scsi.device w kickstarcie.

Dla zainteresowanych podaje opcje botowania z urzadzen dostepne w U-Boocie:

floppy
onboard VIA IDE CDROM
onboard VIA IDE DISK
network
SCSI CDROM
SCSI DISK

USB CDROM
USB DISK
SII Parallel Disk
SII Parallel CDROM
SII Serial CDROM
SII Serial Disk

[#15] Re: Lista sprzętu kompatybilnego z klasykliem...

@noowy, post #12

że Mediatory i G-Rexy chodzą na klasiku to każdy wie, tutaj by wystarczyła lista tego co się do nich wkłada (karty pci), to co się do tych kart pci podpina, to co się podpina do standardowego IDE i SCSI i poprzez nakładki typu Fast-Ata, 4xEIDE i ScsiKit, no i to co się podpina pod seriala, paralela itd.
[#16] Re: Lista sprzętu kompatybilnego z klasykliem...

@R-Tea, post #15

Właśnie o to mi chodziło. Myślę, że redakcja PPA nie będzie miała nic przeciwko temu, by umieścić taki dział w PPA. :) Jeśli będzie więcej zainteresowanych, to takie coś jest warte uwagi.

Dodam tylko, że można dodać tabelę sprzętu kompatybilnego np z USB klasyka.

[#17] Re: Lista sprzćtu kompatybilnego z klasykliem...

@noowy, post #12

Mysle, ze to dobry pomysl. ))

Pozdrawiam - Piotr G.

[#18] Re: Lista sprzćtu kompatybilnego z klasykliem...

@quantor, post #17

Zatem pomyślimy o tym, jak tylko znajdziemy czas wolny. Obecnie zbyt dużo mamy spraw na głowie, a mało chętnych do pomocy. Liczymy na kolejne pomysły z Waszej strony.
PS. piszcie takie rzeczy w odpowiednim do tego dziale. :)
[#19] Re: Lista sprzętu kompatybilnego z klasykliem...

@noowy, post #12

Zrobiłem inaczej, dodałem nową kategorię do już istniejącej sekcji na srtronie. Teraz również można zgłaszać w tym samym miejscu sprzęt kompatybilny z Amigą klasyczną:

http://www.ppa.pl/opisysprzetu/opisy.php

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem