[#1] OS4 i pearpc...
Cze. Udało sić komuś odpalić OS4 pod tym emulatorem?
Bynajmniej nie żartujć że dopadłem coś takiego... Oto text dołączony do archiwum programu (tylko nie pytajcie mnie skąd - tak jak wy czekam na pełny OS i DOSTĆPNY sprzćt do niego):

"to launch amigaos4 using pearpc, execute start.bat
some ppl have reported that it craches occasionally but ill fix this l8r..

cya
-tihsremal@hotmail.com"
[#2] Re: OS4 i pearpc...

@Deftronic/..., post #1

Jezeli ktos nie ma AmigiOne/microAmigiOne i nie jest betatesterem AmigaOS 4 na A1200 lub A4000, a ma AmigaOS 4 to lepiej niech sie do tego publicznie (na forach amigowych szczegolnie) nie przyznaje. Mysle, ze jestem wstanie takie osoby wyszczegolnic na odpowiedniej liscie - "liscie zlodzieji". Proponuje wiec zakonczyc ten watek.

SZAMAN
micro Amiga One & AmigaOS 4
magazyn eXec
[#3] Re: OS4 i pearpc...

@SZAMAN, post #2

No tak... Tyle, że ja sić pytam KTO ODPALIŁ TEN SYSTEM POD EMULATOREM!
Proste, nie? :) Nie mam OS4 a natknąłem sić na sieci na emualtor do którego był dołączony plik txt, który dołączyłem... Stąd pytanie :). A z tą listą to radzć uważać - typowo polskie i... amigowskie... Pozdrawiam i bez urazy. B. Stary Amigowiec.
[#4] Re: OS4 i pearpc...

@Deftronic/..., post #1

Jezeli jest to samo co emulator powermaca na peceta to lepiej niech sobie dadza z nia siana
podobno ten emulator jest noiezle wolny aha systemu nikaj nie zdobedziesz bo go nikt nie ma
czytaj wyzej posta

[#5] Re: OS4 i pearpc...

@Deftronic/..., post #3

Nie wiem, byc moze jakis betatester lub posiadacz AmigaOne zabawil sie w taki emulator. A typowo polska (i amigowa) to jest kradziez oprogramowania komputerowego i przyzwyczajenie, ze placi sie tylko za sprzet! Lista powstanie na pewno, jezeli AmigaOS 4 bedzie piracony.
[#6] Re: OS4 i pearpc...

@Denver, post #4

Ale to by bylo cos.. Juz jakby szlo qpic OS4 i by chodzil na PearPC.... Super wypasiony PC na pewno by w przyzwoitej predkosci to pociagnal a na pewno by koszt5owal mniej... Tylko oczywiscie pytanie jak by byla rozwiazana sprawa sterownikow...
[#7] Re: OS4 i pearpc...

@Masta Krishna, post #6

kiedys na necie czytalem o tym emulatorze ale do emulacji powermaca i byla predkosc zenujaca
do poprawnej pracy trza miec peceta ze kilka dziesiat gigahercow

[#8] Re: OS4 i pearpc...

@SZAMAN, post #5

1) Mam obojętny stosunek do OS4 - chyba, że wyjdzie AmgaOne XS i ją sobie kupię - chociaż sam system mi się podoba.
2) NIE JESTEM FANEM MorphOSa.

--- TYLE TYTUŁEM WSTĘPU ---

Człowieku, dobrze się czujesz?!? Facet zadaje pytanie ... czysto teoretyczne. Zresztą, czasy mamy takie, że to, co ty nazywasz ZŁODZIEJSTWEM jest często ... aktem samoobrony. Nie moja Szarliz Teron, nie mój problem - ale jak kiedyś będę miał ten sprzęt i legalną kopię systemu, i przyjdzie do mnie biedny-ale-zdolny dzieciak to zapewne DOSTANIE - w celach edukacjnych - kopię NIELEGALNĄ. I jestem pewien, że nie tylko odemnie. O numerkach seryjnych itp. zapomnij - nie ma rzeczy nie do złamania. W takich sytuacjach mam GDZIEŚ interes firmy (a właściwie trzech firm: producenta, sprzedawcy i posiadacza nazwy) czy czyjś fanatyzm - bo jeden zdolny dzieciak (abstrachując już od tego, po jakiego grzyba mu AmigaOS 4) jest wart więcej, niż wszystkie ami-skarpetki świata. A takimi groźbami to możesz jedynie zasłużyć na dow**** w postaci np. Twojego nazwiska w ewentualnie latającej po sieciach p2p kopii. Amen.

---

Pozwoliłem sobie na ostrą reakcję, bo Twój post miał PROWOKACYJNY i OFENSYWNY charakter. Pozdrawiam, h+n.

PS1: Bujdy, że piractwo dyskietek z Workbenchem zabiło Amigę, to zachowaj dla małych dzieci ... Zresztą, dzieci i tak Ci nie uwierzą, bo mają pewnie nielegalnego "ixpeka" na "kompie" ....

PS2: Nowa Amiga bardziej potrzebuje "zdolnych dzieciaków" niż Twojego fanatyzmu - bo to one piszą soft. A że te zdolne są zwykle biedne ... cóż, bedziesz chodził w ami-skarpetkach, pił ami-colę i miał na czole ami-naklejkę. Od czasu do czasu odpalisz też sobie LEGALNY i PRAWDZIWY AmigaOS - bez softu ... (oby to się nie sprawdziło)

[#9] Re: OS4 i pearpc...

@htn, post #8

Ci co zostali przy Amidze i beda chcieli OS4 to znaja jej sytuacje i pewnie i tak kupia go a nia ukradna... A i tak bedzie spiracony system i tak... Tak jak kazdy...
Zreszta bardziej niz na niepiraceniu systemu zalezaloby raczej wszystkim na niepiraceniu softu... Bo system to jedno - powinien byc darmowy do sprzetu, w ktorego cene powiniene byc wliczony(co jest dosc dobrym rozwiazaniem w przypadku A1+Hyperion i bylo, a moze i nadal jest(?) w przypadku Peg+MOST)...
A soft to drugie... Jego potrzeba jak najwiecej... A autorzy nie moga sobie potracic marzy ze sprzetu a zarabiac musza....
[#10] Re: OS4 i pearpc...

@htn, post #8

Twoj post potwierdza tylko moje przypuszczenia, ze w Polsce kradnie sie oprogramowanie. Moj stosunek do tego zjawiska jest jednoznaczy:

"Bez AmigaOS 4 z glodu nie umrzesz. Jesli tak bardzo lubisz AmigaOS 4, ze musisz go nabyc od tego, ktory go ukradl - to wybacz ale lepiej nie uzywaj tego systemu. Kto kupuje plyty u zlodzieja jest kutasem i niech spierdala - po dwakroc!"
- dostosowane do sytuacji slowa z plyty Kazika Na Żywo "Las Maquinas de la Muerte
[#11] Re: OS4 i pearpc...

@htn, post #8

Tak ale piractwo zabija juz i tak maly rynek jakim jest amiga. Ludzie i firmy nie chca pisac programow na maly rynek i w dodatku piractwo powini pirata obcinac lapska wedlug mnie

[#12] Re: OS4 i pearpc...

@Denver, post #11

Zgadzam sie w 100%.
[#13] Re: OS4 i pearpc...

@SZAMAN, post #12

Właściwie nie rozumiem czemu w Polsce rzeczy nigdy nie nazywa się po imieniu.
Co to za piractwo ??
Przecież to jest zwykła kradzież, a ktoś kto kradnie jest ZŁOZIEJEM.
[#14] Re: OS4 i pearpc...

@SZAMAN, post #10

Wszystko pięknie, ale KTO TU MÓWI O HANDLOWANIU?!?!?! Znowu sam sobie coś dopowiedziałeś? Fajnie. Powtarzam: hipotetyczny "dzieciak" DOSTANIE ZA DARMO nielegalną kopię. I nie sprzeda jej nikomu - zrobi, co potrzebuje, ewentualnie udostępni kolejnym "dzieciakom".

Pomyśl, zanim napiszesz - ilu młodych i zdolnych developerów Amigi klasycznej miało oryginalny SAS C? Albo równie kultowego DevPacka? (O RKM i includach nie wspominając) I jak by obecnie wyglądał, gdyby nie owo "piractwo", Aminet? - o ile by wogóle powstał.

Dziś ten przykład się przedawnił, bo GCC jest na licencji GNU. Za to sytuacja przenosi się na system - na emulatorze o budowie zbliżonej do MOLa AmigaOS4 poszedłby na dowolnej maszynie z Linuxem i PowerPC. Ale (zakładając, że Twoja "akcja" byłaby skuteczna) zamiast niego BIEDNI wybiorą Linuxa, AROSa, czy cokolwiek innego ... Na szczęście Twoja "akcja" nie ma najmniejszych szans powodzenia - najwyżej kogoś zdenerwujesz i tyle.

[#15] Re: OS4 i pearpc...

@htn, post #14

Jak widzisz nizej ludzie zgadzaja sie ze mna, a nie z Toba - "ktoś kto kradnie jest ZŁODZIEJEM".
Proponuje przypomniec sobie dekalog, mysle, ze wiele osob zyje zgodnie z jego zasadami i rozumie, ze przegrywanie, jak Ty to piszesz "hipotetycznemu dzieciakowu" to takie same zlodziejstwo jak i inne. ZROZUM - ten system bedzie rozwijany jesli bedzie sie dobrze sprzedawal, tutaj cud linuxa juz sie nie powtorzy! Proponuje zrezygnowac z AmigaOS 4 jesli masz go zamiar piracic i zainteresowac sie np. AROSem. Gdyby Hyperion chcial AmigaOS 4 na dowolnej maszynie PowerPC to by to zrobil bez emulatora! Nie maja jednak w tym interesu, oni chca zarabiac na AmigaOS 4 i na nowych Amigach. I bardzo dobrze. Najlepsze wiec co mozesz zrobic dla rozwoju AmigaOS 4 to kupic Amige One, a nie pisac o emulacji AmigaOS 4 - w ten sposob ten system zabijesz juz na starcie.
[#16] Re: OS4 i pearpc...

@SZAMAN, post #15

Stawiasz ideały wyżej, niż kwestie praktyczne. Zwłaszcza że sam nie jesteś w tej materii krystalicznie czysty.

[#17] Re: OS4 i pearpc...

@SZAMAN, post #2

I co potem zrobisz/zrobicie (tajne bractwo kapturowe?) z tą listą?

[#18] Re: OS4 i pearpc...

@SZAMAN, post #15

Zdanie ludzi mnie specjalnie nie interesuje. Dekalog tym bardziej. Interesuje mnie, żeby "dzieciak" mógł pisać soft. Nie chcę "cudu Linuxa" - chcę normalnego, amigowego porządku rzeczy. Amen.

PS1: Hyperion to FIRMA, nie jakieś bóstwo. Hyperion chce zarobić, ma umowy itp. - radzę o tym nie zapominać. Nie jest tu, żeby Was zbawić.

PS2: Po raz trzeci powtarzam: "zdolny-ale-biedny dzieciak" DOSTANIE ZA DARMO NIELEGALNĄ KOPIĘ. Możesz mnie wyzywać od wszystkich części ciała.

[#19] Re: OS4 i pearpc...

@SZAMAN, post #15

Szaman, zamiast rozładowywać tu swoją energię życiową zająłbyś się zwalczaniem kopii OS4, która krąży po serwisach P2P. Ja wiem, że to trudniejsze, niż nazwanie tego czy owego złodziejem, ale też i skutek lepszy .

[#20] Re: OS4 i pearpc...

@TomK, post #13

a tak szczerze, niech ktoś pierwszy rzuci kamień...

... SZPECE
[#21] Re: OS4 i pearpc...

@htn, post #8

Właściwie mogć sić podpisać po tym postem dodając tylko od siebie... do Szamana

- namierzyć możesz adres a nie osobć (pod tym adresem może być np. kafejka - ta, akurat za granicą - z której dziennie korzysta wielu ludzi)

- wpisanie kogoś na wspomnianą listć bez niezbitych dowodów złamania prawa (w domyśle posiadania nielegalnej kopii - chyba musiałaby to potwierdzić policja np. po nalocie) może zakończyć sić procesem sądowym...

- w świetle prawa mićdzynarodowego wymiana p2p nie jest nielegalna (chyba, że coś sić zmieniło), a widocznie KTOŚ udostćpnił na sieci OS4 w wersji roboczej ze skonfigurowanym emulatorem pod niego (skoro wpadł w moje rćce plik txt. dotyczący tematu tej dyskusji) ...

ale to takie dywagacje.


I jeszcze ogólnie:

uważam, że odpalenie jakiejś beta wersji systemu pod emulatorem na PC (który ma hardware przewyższający drogą i trudno dostćpną Amiga ONE)
byłoby ciekawe i raczej przyniosłoby korzyści, chociażby poprzez wymianć informacji na jego temat (lepszych wskazówek dla tych którzy chcą rowijać system chyba nie ma). Osobiście czekam z niecierpliwością na pełny OS4 i możliwość jego kupienia (niekoniecznie z płytą AMiga One za spore pieniądze). Pozdrawiam i znikam w sieci... Bye!
[#22] Re: OS4 i pearpc...

@SZAMAN, post #15

Ludzie zgadzaja sie ze mna a nie z Toba - dzieciak:). Mamo mamo bo on mnie kopnal, wciagnijmy go na schwarze liste a potem wyslemy go w brudnym wagonie do Konzentrazions Lager i niech szczeznie. Byłem Volksdeutschem, dawalem pupala niemiaszkom-dostosowane do sytuacji slowa z plyty Kur. Zapomnialem jak sie plyta nazywala:). I jeszcze jeden cytat z tejze plyty: Czy byłes kiedys wewnatrz psa?
[#23] Re: OS4 i pearpc...

@Fazior, post #22

Przypomnialem sobie plyta nazywa sie Polowirus:)
[#24] Re: OS4 i pearpc...

@htn, post #8

Ja jestem w stanie po czesci sie z Toba zgodzic. Pomyslcie troszeczke o czym tu mowa. Chodzi o podarowanie kopii zdolnemu programiscie. Zdolny programista nie bedzie nawalal na tym w Quake'a. Zreszta i tak ma 1000 lepszych gier na PC. On bedzie pisal nowe programy, bedzie rozwijal rynek. Takie cos sie oficjalnie stalo juz w naszym srodowisku. Genesi rozdawalo i nadal rozdaje Pegasosy dla programistow wlasnie po to by pisali nowy soft. Chce powiedziec przez to, ze ta piracka kopia czy jak kto woli ukradziona to inwestycja w czlowieka, ktory bedzie pisal. W ogolnym rozliczeniu firma ktora zostala okradziona zarobi wiecej, bo soft napisany przez tego zlodzieja rozwinal rynek i zainteresowal kolejnych klientow systemem. A moze jak juz sie dorobi na pisaniu na AmigaOS4 to potem kupi legalna wersje i wtedy dla firmy pozostana same zyski.

Mysle, ze wlasnie to chciales powiedziec. Swiat nie jest czarno-bialy i czasem trzeba wybrac mniejsze zlo.

Pytanie brzmi tylko czy ow dzieciak naprawde stworzy cos wartosciowego. To jest jednak ryzyko zawodowe. Mysle, ze takiego goscia jak Itix moznaby rozdac ze 100 kopii systemu.
[#25] Re: OS4 i pearpc...

@Deftronic/..., post #21

Widze, ze sie nie zrozumielismy - na liscie nie bedzie adresow, ani nazwisk, beda tylko ksywki - proces sadowy wiec nie bedzie wchodzil w gre. Bede mial przypuszczenia, za ktos ma nielegalna kopie to wysle mu maila z ostrzezeniem, ze ma tyle czasu na udowodnienie mi, ze legalnie nabyl AmigaOS 4, inaczej jego ksywka wedruje na czarna liste. Proste. Amigowe srodowisko w Polsce jest tak male, ze wszyscy beda wiedzieli o kogo chodzi! I tutaj dochodzimy do sedna tej calej mojej dyskusji tutaj - LUDZIE ZROZUMCIE:

AmigaOS 4 nie tworzy jakas firma z dalekiego kraju (M$, Apple, Commodore), TEN SYSTEM TWORZYMY MY WSZYSCY, ZWYKLI AMIGOWCY! TO JEST DOROBEK TYCH KTORZY POZOSTALI DO KONCA PRZY AMIDZE! Nielegalnie go kopiujac wchodzisz do mojego domu (i domow moich znajomych z Polski i z zagranicy) i kradniesz! Wiec moja reakcja musi byc adekwatna. Zastanow sie wiec, zanim to zrobisz, czy tym posunieciem czasem nie przekreslisz sobie wstepu na portale i imprezy amigowe w Polsce. Srodowisko jest malutkie, tu sie wszyscy znaja i zlodziejsto musi byc napietnowane, ja inaczej sobie tego nie wyobrazam. Koniec dyskusji.

[#26] Re: OS4 i pearpc...

@SZAMAN, post #25

Yo!

Spoko... Kumam i doceniam to co ludzie robią jeszcze na AMi. Przy czym info o długo oczekiwanym OS4 naprawdć zaskoczyła mnie pozytywnie :). Jestem za całym sercem - poważnie.

Poza tym zadałem tylko zwykłe pytanie - właśnie tu, bo niby gdzie?

I jeszcze odnośnie listy - pamićtaj, że istnieje zasada domniemanej niewinności, wićc na tobie spoczywałby cieżar udowodnienia czegokolwiek, a wysyłanie listów z ostrzeżeniem... Eeee... Jak to powiedziała wczoraj moja żona :): "... wy amigowcy jesteście naprawdć walnićci..."

Aaaa... i of coz to nie jest moja ksyva.

Normalne, że gdybym podał prawdziwa, albo chociaż grupć to można by dojść do włściwych danych (swego czasu WIELE robiliśmy na AMi i sporo ludzi było "znanych" w środowisku, ale to było już bardzo dawno temu...), a nie uśmiecha mi sić odbieranie tony email'i z bluzgami czy czymś podobnym.

Reasumując:

Zatem nikt z tych którzy mają OS4 nie próbował uruchomić go pod tym emulatorem. Szkoda, bo - powtarzam - chćtnie kupić OS4... Co do A1 to zanim sić ukaże pełny OS4 sprzćt bćdzie już "troszkć" stary...

OKi. Pozdrowienia. Peace. :)
[#27] Re: OS4 i pearpc...

@Deftronic/..., post #26

Ustaw poprawne kodowanie w profilu.

[#28] Re: OS4 i pearpc...

@SZAMAN, post #25

Szaman wyluzuj. Takie bicie piany nie ma sensu w sytuacji, gdy ISO płyty z systemem jest dostępne dla każdego chętnego. Czy jak podam link donkeyowy to też będę złodziejem? Tym bardziej, że co komu z kopii OS4, jak nie ma AmigaOne? Może sobie powiesić tą płytkę na ścianie.

[#29] Re: OS4 i pearpc...

@SZAMAN, post #25

A kto Ty jesteś chopie zeby za guru calej spolecznosci robic. Jakim prawem domagasz sie zeby ktos Ci udowadnial cokolwiek. Totalnie Ci sie chyba popier... Zastanow sie chwilke megalomanie cholerny i przestan bo robisz z siebie kreta strasznego.
[#30] Re: OS4 i pearpc...

@SZAMAN, post #25

Piractwo jest powaznym zjawiskiem w Polsce, nie przecze. Ale mylisz - K.C. w artykule 23 zawiera wykaz dobr osobistych i wsrod sa tez pseudonimy. Wiec w razie czego proces sadowy wchodzi w gre.

A IMO ten tekst o uruchomieniu OS4 na PearPC to jedna wielka lipa. Trzebaby dorobic do PearPC obsluge UBoota, emulacje chipow z A1, etc, etc i watpie czy to kiedykolwiek nastapi (tak samo jak mozlwiosc uruchomienia MOSa na emualtorze - 1.4 od dawna krazy po sieciach P2P, tylko po co? Userzy pegaza go maja a innym sie nie przyda, no moze jedynie ikonki czy tapety sobie wezma).
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem