[#1] jakie sa wymagania os4.0??
Witam jakie sa wymagania systemu amiga os4.0 dla amigi 1200??
[#2] Re: jakie sa wymagania os4.0??

@magdalms, post #1

http://os4.exec.pl/sprzet.html

[#3] Re: jakie sa wymagania os4.0??

@magdalms, post #1

Karta procesorowa PowerPC, trochę pamięci (im więcej tym lepiej - 32 MB powinno wystarczyć). Zalecana karta graficzna. To tak w wielkim skrócie.
[#4] Re: jakie sa wymagania os4.0??

@mailman, post #3

Te 32 mega to pewnie tak jak 386 i 4 mega pamieci dla w95... Czyli jak
ktos pokombinuje to sie odpali... Bo nie za bardzo mi sie chce wierzyc
w wydajnosc takiego systemu... Bo trzeba wziaść poprawkę na działający
w tle emulator + nowe rzeczy.... Więc na 32 pewnie się uruchomi i moze
w pasjansa sobie pogramy....

[#5] Re: jakie sa wymagania os4.0??

@Kaczus, post #4

JIT zabiera troszke ramu ... :)
[#6] Re: jakie sa wymagania os4.0??

@Kaczus, post #4

sam OS 4 (goły) do uruchomienia wymaga 512 kb !!! pamięci ale cały OS 4 z wszystkimi bajerami hmm muszę poprubować :)

[#7] Re: jakie sa wymagania os4.0??

@ma3x, post #6

Wiesz istotne jest nie ile potrzebuje do uruchomienia, ale ile do
normalnej pracy...

[#8] Re: jakie sa wymagania os4.0??

@ma3x, post #6

Skąd masz os4?

[#9] Re: jakie sa wymagania os4.0??

@Prince, post #8

mam uA1 pożyczoną od kuzyna z niemiec :)
niestety wyjeżdża do niemiec w poniedziałek i muszę się pożegnać.
Ale przyznam że zachorowałem i jak wyjdzie pełna wersja OS4 to kupuje nową Ami.
A tak na marginesie - wersja OS4 z uA1 jest albo będzie identyczna z wersją dla amig klasycznych z kartą PPC ?
Bo mam power maca 7600 i prubowałem uruchomić OS4 z uA1 na nim ale niestety klapa.
Może wersja na A1200 jest inna i może da się ja uruchomić.
mam procka 604e 170mhz naprawdę jestem ciekaw.

[#10] Re: jakie sa wymagania os4.0??

@ma3x, post #9

Hmm, a jak wsadziles 512kb do ma1 aby sprawdzic czy faktycznie tyle wymaga do uruchomienia? :)
[#11] Re: jakie sa wymagania os4.0??

@ma3x, post #6

bzdura. moge sie zalozyc ze os4 nie wystartuje (nie pokaze sie konsola) na systemie z 512kb pamieci
[#12] Re: jakie sa wymagania os4.0??

@ma3x, post #9

Gdyby OS4 uruchamiał się na PowerMacach...
Oj działoby się!
Nie wiem czy będzie osobna kompilacja OS4 na A1200, ale nawet jeśli tak, to nie będzie się prawie wogóle różnić. Bliższych informacji możesz zasięgnąć... jak będziesz chciał to znajdziesz :P


[#13] Re: jakie sa wymagania os4.0??

@Prince, post #12

zawsze można zrobić projekt w stylu tego, co chcą by ktoś odpalił windę na nowych macach

[#14] Re: jakie sa wymagania os4.0??

@ma3x, post #6

Ja tez chce! Jezeli mozesz to wyslij mi OS4.0 na priv :P
[#15] Re: jakie sa wymagania os4.0??

@Prince, post #12

Gdyby OS4 uruchamiał się na PowerMacach...

Jezeli uruchomil sie na Pegazach (nieoficjalnie), to na PowerMacach tez pojdzie.
[#16] Re: jakie sa wymagania os4.0??

@Andrzej Drozd, post #15

Tak tak. Na e-mule pojawiła się wersja działająca z emulatorem procesorów Powerpc tj. "Pearpc". Nie mogę jednak tego zweryfikować bo nie sciągałem
Pozdrawiam
[#17] Re: jakie sa wymagania os4.0??

@mgrod, post #16

Jakiego peceta wymaga ten "PearPC" aby zaemulowac PPC z predkoscia 040/40 (bo JITa toto, pewnie nie ma)?
[#18] Re: jakie sa wymagania os4.0??

@Andrzej Drozd, post #17

Szczerze napisze - nie warto ssac. Bawilem sie tym na paru pc i na zadnym nie wstalo. OSX pod tym ledwie pełza, a os4 nie odpala sie.
[#19] Re: jakie sa wymagania os4.0??

@Andrzej Drozd, post #17

Mylisz się! Ma JIT! Tyle tylko, że wersja bez JIT emuluje procesor G3 z prędkością 1:500 a z JIT 1:15 (sic!). Na dwugigahercowym Athlonie XP otrzymujemy G3 133 MHz. I właśnie z taką prędkością to chodzi.
[#20] Re: jakie sa wymagania os4.0??

@mgrod, post #19

Ok, z tym że pearpc for aos4 nie chodzi wogole-sprawdzono organoleptycznie.
[#21] Re: jakie sa wymagania os4.0??

@ma3x, post #6

Eh. Gdyby Amiga 500 miala PowerPC

[#22] Re: jakie sa wymagania os4.0??

@Lorak, post #21

Wątpie czy odpalenie AOS4 w 16 kolorach byłoby przyjemnym uczuciem

[#23] Re: jakie sa wymagania os4.0??

@Andrzej Drozd, post #17

Na moim Athlonie64 3500 MacOS X PPC chodzi bardzo znosnie. Mozna na nim normalnie pracowac. Wnioskuje z tego, ze AmigaOS 4.0 bedzie na tym smigał.

[#24] Re: jakie sa wymagania os4.0??

@JaCoP, post #23

Jak wyjdzie chodzaca wersja
[#25] Re: jakie sa wymagania os4.0??

@koodlaty, post #22

Co do odpalenia OS4 w 16 kolorach, nie różni się to niczym od odppalenia OS3.x w 16 kolorach, przynajmniej tak na pierwszy rzut oka... Ale w takim wypadku należy zapomnieć o gradientach na oknach, efektach przezroczystości, jednym słowem o wodotryskach. Jednak programy można nadal spokojnie uruchamiać, pod nimi pracować... I ja osobiście do tej pory nie wiem po co na przykład takiego CED-a otwierać na własnym ekranie w 24-bitowej palecie kolorów, skoro sam program używa i tak maksymalnie 8 kolorów, a więc otwarcie go na ekranie w 16 jest i tak z naddatkiem i do pracy spokojnie wystarcza:)

Osobiście na A1200 z OS4 WB uruchamiam w 64 kolorach (AGA) NTSC 640x480... GoldED-a w 16 kolorach w takiej samej rozdzielczości. I jakoś nie narzekam na to co jest na ekranie.:)

I system to nie jedynie sam wygląd ekranu...
[#26] Re: jakie sa wymagania os4.0??

@Mandi^ATO, post #25

Owszem, ale wątpie czy na A500 mógłbyś zrobić na AOS4 coś więcej niż na AOS3.x poza podziwianiem nowego GUI ;)

[#27] Re: jakie sa wymagania os4.0??

@koodlaty, post #26

Chyba zaszło jakieś nieporozumienie... Ja nigdzie nie wspominałem o A500... Pisałem tylko o systemie na mojej A1200/AGA/PPC603/210MHz/96MB Fast... Praca w 16 kolorach niewiele różni się od tej w 24Bit, no chyba, że zajmujemy się obróbką grafiki... Ale edtorowi tekstu, czy programowi muzycznemu to raczej do szczęścia tyle nie trzeba
[#28] Re: jakie sa wymagania os4.0??

@Mandi^ATO, post #27

Racja - zaszło jakieś nieporozumienie bo ja odpowiadałem na komentarz Loraka :D

[#29] Re: jakie sa wymagania os4.0??

@Mandi^ATO, post #27

Ale edtorowi tekstu, czy programowi muzycznemu to raczej do szczęścia tyle nie trzeba
hmm.. a czy tym programom potrzeby jest os4 ? Bo o ile wiem, to ged czy ced bez problemu działają pod os3.x

[#30] Re: jakie sa wymagania os4.0??

@MaaG^dA, post #29

Tym programom nie, ale te programy użytkownikowi jak najbardziej mogą się przydać, jeśli już się zamierzamy aż tak czepiać
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem