[#1] SharkPPC
Tak sie zastanawiam czy karta SharkPPC bedzie umozliwiala uruchomienie AOS4 na pc czy tylko na Amidze z karta mediator, poza tym SharkPPC+ to prawie komputer brakuje tylko slotow PCI. Bylo by bez sensu miec jako podstawke pod Sharka Amige zeby uruchomic AOS4 ktory by emulowal ta Amige. Mysle ze gdyby było mozliwe uruchomienie AOS4 na pc za pomoca Sharka to producent systemu mial by wieksze mozliwosc sprzedazy i starzy uzytkownicy ktorzy pozbyli sie Amig na rzecz pc mogli by powrocic, a i nowi nie inwestujac jakos dodatkowo mogli by tez sprobowac. Mysle ze uruchamianie AOS4 na pc za pomoca tej karty powino stanowic jedna z drog rozpowszechniania tego systemu, przynajmniej w pierwszej jego fazie.
[#2] Re: SharkPPC

@HSCX, post #1

Jakoś nie potrafię sobie wyobrazić kogoś kto kupuje peceta z prockiem x86, a następnie dokupuje kartę na PCI z procesorem PowerPC... To się według mnie kupy nie trzyma...
[#3] Re: SharkPPC

@mailman, post #2

W sumie wychodzi to taniej niz kupno amigi + mediator + karta graficzna + karta muzyczna + usb ewentualnie AONE.
Chodzi o to aby niewielkim kosztem uzytkownicy pc mogli sprobowac AOS4
[#4] Re: SharkPPC

@HSCX, post #1

Czyzby od czasow MA w ktorym jeszcze ogladalem reklamy Sharka cos sie zmienilo i zmaterializowal sie wreszcie? :)
[#5] Re: SharkPPC

@marcik, post #4

hehe, jak ktos mi wysle zdjecie tego cuda to chyba zaraz szampana otworze ;)
[#6] Re: SharkPPC

@DiloN, post #5

Strona ELBOX

[url]http://sklep.elbox.com/cgibin/shop?show=3PA&sort=id&sid=5dfde336
[#7] Re: SharkPPC

@HSCX, post #6

Albo tutaj:

http://www.sonnettech.com/product/crescendo_7200.html

Wyglada tak samo, tylko radiator inny. Aaa. I ma jeden atut - istnieje.

[#8] Re: SharkPPC

@szuler, post #7

A tak swoją drogą - taki mariaż byłby możliwy ? Tzn. działanie dwóch procesowrów w pececie ? Bo muszę powiedzieć.. że wtedy faktycznie można by się zastanowić nad zakupem sharka..;)

[#9] Re: SharkPPC

@szuler, post #7

Witam!
Bardzo ciekawie wygladaja te karty Encore, pytanie male: na jakim slocie sa i czy nie dalo by sie ich wykorzystywac jako upgrady dla PegII/uA1 ? Czy Mac nie mial przypadkiem slotu Meg-Array ?

[#10] Re: SharkPPC

@mailman, post #2

ah tam... to nie fantazja sam bym kupil jest tylko maly zonk :(... moj stary pc jest teraz u brata w pokoju... a nowa platforma pod "dragona" nie posiada slotow pci :(...alesama mozliwosc podpiecia karty pci z ppc dla amiga os4jest bardzo dobra no i odpada konstruowanie calej plyty glownej. a jak by taka karte stworzyli pod pci expres... hmmmm no ale to tylko fantazja

[#11] Re: SharkPPC

@MaaG^dA, post #8

Teoretycznie byloby to mozliwe. Kazda karta na PCI ktora potrafi dzialac w trybie BusMaster, jest pelnoprawnym inicjatorem wszelkich transakcji po tej szynie.

Teoretycznie byloby wiec mozliwe uzywanie karty Crescendo 7200 z G3 na dowolnym pececie (celowo nie pisze o Sharku, bo mowimy o realnych/istniejacych urzadzeniach) z PCI. Jest tylko kilka problemow, takich jak na przyklad:

1. Sposob inicjalizacji procesora PPC - nie wiadomo czy producent karty bylby sklonny udostepnic jakiekolwiek dane w tej kwestii.

2. Obsluga przerwan - musialaby byc albo wspomagana procesorem x86 (ktory odbieralby przerwania i kierowal je do karty PPC), albo trzebaby skorzystac z MSI (urzadzenia PCI wyslylaja pod zadany adres wiadomosc o koniecznosci obslugi). Tylko pytanie, czy MSI jest obslugiwane przez Crescendo.

[#12] Re: SharkPPC

@szuler, post #11

Program botujacy karte jak i obsługa przerwan od urzadzen z drugiej strony mostka tylko poprzez x86, najlepiej aby taki program znajdowal sie na karcie i przy wlaczeniu karta sama sie zglaszala i dawala mozliwosc wyboru systemu, no ale by musiala wystepowac w wersji dla PC i MAC ewentualnie zworkowanie. W sumie wyslalem zapytanie do ELBOXU ale jak narazie nie odpowiedzieli.
[#13] Re: SharkPPC

@HSCX, post #12

Elbox jest chyba zapracowany, albo są na urlopach, bo mi też ostatnio nie odpisują na majle.
[#14] Re: SharkPPC

@HSCX, post #12

HSCX napisał(a):

> Program botujacy karte jak i obsługa przerwan od urzadzen z
> drugiej strony mostka tylko poprzez x86,

Wlasnie gdyby crescendo (albo PPC ktory jest na pokladzie) potrafilo obslugiwac wiadomosci MSI, to x86 bylby niemalze zbedny, bo wiekszosc przerwan moglaby go ominac.

> W
> sumie wyslalem zapytanie do ELBOXU ale jak narazie nie
> odpowiedzieli.

Wyslij maila do firmy Sonnet, ktora produkuje karte Crescendo 7200. Zapewne szybciej tam uzyskasz odpowiedz.

[#15] Re: SharkPPC

@szuler, post #14

szuler napisał(a):

> > W
> > sumie wyslalem zapytanie do ELBOXU ale jak narazie nie
> > odpowiedzieli.
>
> Wyslij maila do firmy Sonnet, ktora produkuje karte Crescendo
> 7200. Zapewne szybciej tam uzyskasz odpowiedz.

No i juz wiem jak crescendo 7200 dziala (wiec prawdopodobnie wiem tez jak dziala Shark G3). Maila do sonnet wyslalem, odpowiedz dostalem :) Brzmi obiecujaco :))

[#16] Re: SharkPPC

@szuler, post #15

to moze sie podziel z reszta, bo jestem ciekaw :)
[#17] Re: SharkPPC

@QUAD, post #16

szuler wysłał link z opisem na ann.lu
[#18] Re: SharkPPC

@HSCX, post #1

Bardzo podoba mi się ten pomysł! Sam kiedyś wspominałem o takim rozwiązaniu (nie było jeszcze w planach Shark-a, ale była mowa o innych kartach PPC tego typu). Ale czy Shark zobaczy w końcu światło dzienne??

[#19] Re: SharkPPC

@szuler, post #7

Jezeli bylo by to kompatybilne z sharkiem to ma drugi atut .... hehe cena, a znajac Elbox shark bedzie 3 x tyle kosztowal

[#20] Re: SharkPPC

@DiloN, post #5

DiloN napisał(a):

> hehe, jak ktos mi wysle zdjecie tego cuda
> to chyba zaraz szampana otworze ;)



[#21] Re: SharkPPC

@kamcash, post #19

jeszcze kwestia oprogramowania zawartego w epromie, bo na pewno w tym leży kwestia kompatybilności
[#22] Re: SharkPPC

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #20

Hehe..to moze ja chwyce w dlon dwa Pentium 3 slotowe, nakleje radiator z naklejka Amiga, zrobie zdjecie i powiem,ze to karta Zorro z x86:))

[#23] Re: SharkPPC

@Pinto, post #21

Pinto napisał(a):

> jeszcze kwestia oprogramowania zawartego w epromie, bo na pewno
> w tym leży kwestia kompatybilności

W jakim epromie? Ta karta nie ma zadnego eproma z oprogramowaniem, tak samo jak oryginalne crescendo.

[#24] Re: SharkPPC

@szuler, post #23

Dszuler napisał(a):

> W jakim epromie? Ta karta nie ma zadnego eproma z
> oprogramowaniem, tak samo jak oryginalne crescendo.

tak sobie gdybam :P
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem