[#1] Samantha, Panda, Amy - czyli Pianet Amiga live
Fotki:

Amy 1, Amy 2, Panda 1 , Panda 2

Specyfikacja Samanthy:

DDR-ram, 1 pci, USB 1.1/2.0 2*100MBit ethernet, 4 legacy serial ports, 2 I2C ports, 1 SPI interface.

Licencji na sprzęt nie ma - trwają negocjacje z Amiga Inc.
[#2] Re: Samantha, Panda, Amy - czyli Pianet Amiga live

@mailman, post #1

I prawdopodobnie procesor AMCC PowerPC 440 - nie wiem jakim zegarem taktowany, ale jak na desktop to tak sobie.
[#3] Re: Samantha, Panda, Amy - czyli Pianet Amiga live

@Grzegorz Kraszewski, post #2

I jeszcze trochę o Samantha:

512Mb on board memory, radeon mobility, 1 pci, usb 1.1/2.0 2*100MBit ethernet, 4 serial ports, 2 i2c, Laptop LCD connector, SPI interface.
[#4] Re: Samantha, Panda, Amy - czyli Pianet Amiga live

@Grzegorz Kraszewski, post #2

Zależy od wersji,a jest ich sporo(440 GP/EPx/EP/GR/GRx/GX/PS/SPx),taktowania od 333Mhz (EP/GR) do 800Mhz (GX)
[#5] Re: Samantha, Panda, Amy - czyli Pianet Amiga live

@mailman, post #1

Jeszcze jedna fotka.
[#6] Re: Samantha, Panda, Amy - czyli Pianet Amiga live

@Grzegorz Kraszewski, post #2

A jeśli to wersja 440 GX to może nawet z zegarem 800 Mhz ... choć wątpie żeby to był włąsnie GX bo wykorzystali by wszystkie jego możliwości ... Przy okazji płyta z 440 GX na pokładzie wygląda tak: http://www.mock.com/pdev/images/ocotea.jpg
Ja obstaje że Samantha ma zegar 667 Mhz ... kto da więcej :)
Strzelam że na pokładzie ma PowerPC 440 EP
https://www.amcc.com/MyAMCC/jsp/public/productDetail/product_detail.jsp?productID=PPC440EP

[#7] Re: Samantha, Panda, Amy - czyli Pianet Amiga live

@Rafael/ARMO, post #6

Czytałem gdzieś na zagranicznych stronach, że zegar tylko 400 MHz, więc bida z nędzą.

[#8] Re: Samantha, Panda, Amy - czyli Pianet Amiga live

@mailman, post #1

Zdjęć przybywa - jakość nadal tandetna - 1, 2, 3, 4, 5, 6
[#9] Re: Samantha, Panda, Amy - czyli Pianet Amiga live

@Pinto, post #7

Z nowych fotek i oznaczeń na procku wynika ze to jest PPC 440 EP (tak jak myślałem) 533 Mhz (tu troszkę się przeliczyłem z moim 667) ... więc sama bida :) ale już nie nędza :) .... Ale tak serio to nie jest aż tak źle. Teraz pozostaje pytanie jaka cena?

[#10] Re: Samantha, Panda, Amy - czyli Pianet Amiga live

@mailman, post #8

[#11] Re: Samantha, Panda, Amy - czyli Pianet Amiga live

@mailman, post #1

jakby jeszcze na tym mos działał to bym kupił

[#12] Re: Samantha, Panda, Amy - czyli Pianet Amiga live

@Rafael/ARMO, post #9

Jak tylko da rade DivXom to nie będzie źle.

[#13] Re: Samantha, Panda, Amy - czyli Pianet Amiga live

@rzookol, post #11

Na razie to nic na tym nie działa,no może jakis linuch
[#14] Re: Samantha, Panda, Amy - czyli Pianet Amiga live

@Davka, post #12

Myśle że wersja 533 MHz da spokojnie radę większości divixów ... o ile film nie będzie zakodowany w jakości HD :)

[#15] Re: Samantha, Panda, Amy - czyli Pianet Amiga live

@Pinto, post #7

No w sumie PDA z tego mogloby byc, jakby nie bylo takie duze...

[#16] Re: Samantha, Panda, Amy - czyli Pianet Amiga live

@rzookol, post #11

A że się tak zapytam - po co ? MOS sobie całkiem pomyka na pegazie.. i nie trzeba trzymać kciuków czy da radę divixom.. bo daje radę..

[#17] Re: Samantha, Panda, Amy - czyli Pianet Amiga live

@Rafael/ARMO, post #14

No filmom 1920x1080 w H264 to nawet mój 2,5gigowy AthlonXP czasem nie daje rady

[#18] Re: Samantha, Panda, Amy - czyli Pianet Amiga live

@Davka, post #17

A mój AthlonXP 2,3 gigusia jest na styk do WMV HD :)

[#19] Re: Samantha, Panda, Amy - czyli Pianet Amiga live

@Pinto, post #18

Lekki OT, ale do dekodowania filmów HD zatrudnia się kartę graficzną a nie procesor, która robi to sprzętowo. Grafiki mają wspomaganie dekodowania HD, przynajmniej mają tak GeForce z serii 6 i 7.

Co do samanthy, zobaczymy jak to będzie, i który model będzie sprzedawany, bo oprócz "highend" SAM z radkiem M9000 , zapowiadają LowEnd" SAM z Radkiem M6 16 MB .. a to już jest porażka. I obawiam się że tych będzie najwięcej, bo koszty produkcji będą najmniejsze.

[#20] Re: Samantha, Panda, Amy - czyli Pianet Amiga live

@Davka, post #17

Zalezy na jakich codeckach. Np. FFDshow ma bardzo wydajne (niewiele osob o tym wie), ale sa jeszcze wydajniejsze chocby Elecard'a.
[#21] Re: Samantha, Panda, Amy - czyli Pianet Amiga live

@MaaG^dA, post #16

bo skoro nie ma szans na aos4 dla pega, a nie widze sensu kupowanie maszynki tylko po to zebym mogl uruchomic programy, które i tak juz mogę obecnie uruchomić dzięki os4emu to chciałbym oprócz podjarywanie się zsuwanymi ekranami (które i tak mam na pegu) oraz natywnym stosem tcpip (który i tak mam na pegu) oraz naklejką (mam na pegu naklejke z iMaca :)) mogl skorzystać pod normalnym systemem z tego *ówna co będą je sprzedawać za ciężkie pieniądze :)



Ostatnia modyfikacja: 23.09.06 22:12
[#22] Re: Samantha, Panda, Amy - czyli Pianet Amiga live

@Poke, post #20

a mają wsparcie dla ppc/altivec ??

[#23] Re: Samantha, Panda, Amy - czyli Pianet Amiga live

@mailman, post #1

No oczywiście nie mogło się obyć bez ACK. Ktoś wykopał jakieś logi z sierpnia, w których to ACK twierdziło, że coś pokaże na Amiwest. Może te obiecane fotki
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem