[#1] Genesi i AmigaOS4
Na takie cuś się natknąłem: http://www.osnews.com/story.php?news_id=17067
[#2] Re: Genesi i AmigaOS4

@DanAdam, post #1

Nie wierzę. Ale jeśli to prawda to kolejny powód aby kupić efikę. Osobiścię wolę OS4 od MOSa.
[#3] Re: Genesi i AmigaOS4

@x3nU, post #2

x3nU napisał(a):
Nie wierzę. Ale jeśli to prawda to kolejny powód aby kupić efikę. Osobiścię wolę OS4 od MOSa.


a jesli nie bedzie os4 na efike to nie kupisz?

jeszcze z ciekawosci zapytam czemu wolisz os4?

[#4] Re: Genesi i AmigaOS4

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #3

Ja dlatego wolę os4 gdyż jest dostępny za darmo na typowy sprzęt amigowy (bppc/cppc), a także zawiera oprogramowanie, z którego korzystam od wielu lat i nie mógłbym się odzwyczaić: cybergraphics, mui, turboprint, poseidon. Dla mnie te pakiety stanowią wyznacznik rozwoju amigowego środowiska i cieszę się, że nie zastąpiono ich pospiesznie napisnanymi "odpowiednikami". Dodatkowo system ten dostarczany jest z darmowym oprogramowaniem dla skanera, bez którego praca na OS4 nie była by tak efektywna.

Oprócz tego cenię sobie dostępność i koszt nowych platform sprzętowych pracujących pod os4 oraz ich jakość. Warto też wspomnieć o wbudowanej emulacji warposa i powerupa, z której bardzo często korzystam. Przy pierwszym uruchomieniu systemu zaciekawiła mnie także wysoka zgodność z amigowym oprogramowaniem umożliwiająca uruchomienie Opusa Magellana. Myślę, że z czystym sumieniem mogę polecić OS4 każdemu.

[#5] Re: Genesi i AmigaOS4

@rzookol, post #4

Naprawdę dobre OK Mało z krzesła nie spadłem :D
[#6] Re: Genesi i AmigaOS4

@rzookol, post #4

OK

[#7] Re: Genesi i AmigaOS4

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #3

> a jesli nie bedzie os4 na efike to nie kupisz?
Kupię
> jeszcze z ciekawosci zapytam czemu wolisz os4?
Ogólnie mi bardzo przypadł do gustu, nie będę tłumaczyć dlaczego. Oczywiście nie mam nic przeciwko MOS-owi.
[#8] Re: Genesi i AmigaOS4

@rzookol, post #4

Uuuu, wymiękłem, niezłe , aż oplułem monitor ze śmiechu ;) ;) OK

[#9] Re: Genesi i AmigaOS4

@x3nU, post #7

kolejny teopic ktory zaraz przemioeni sie w zajemne ataki niebieskich i czerwonych trolli.

jak dla mnie sytuacja wyglada tak Aos4 ciekawy system ktory na gwalt potrzebuje sprzetu. Jest to jedyny System blogoslawiony (ofkolz zaraz sie zaczna ataki coniektorych gadajacych w kolko o naklejce).Sprzet jest i bedzie ,ale genesi tez by sier przydalo bo ma mase gotowego bedacego na rynku sprzetu ,a takze ma w planach nowy hardware.
a tak na powaznie panowie na gorze z Ainc i z Genesis zachowuja sie jak 13 latkowie z zaburzeniami hormonalnymi.Pokazny lomot i jednym i drugim by sie przydal to moze by zaczeli poprawnie funkcjonowac.



Ostatnia modyfikacja: 25.01.07 21:27
[#10] Re: Genesi i AmigaOS4

@rzookol, post #4

Genialne :D

Masz u mnie piwo albo wino jak sie kiedys spotkamy OK

[#11] Re: Genesi i AmigaOS4

@x3nU, post #7

> Kupię

oczywiscie w pytaniu chodzilo mi o kupno efiki 5k2.

[#12] Re: Genesi i AmigaOS4

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #11

Wiem
[#13] Re: Genesi i AmigaOS4

@rzookol, post #4

buahahahaha, rzookol ode mnie tez browar na jakims amiga meetingu :D



Ostatnia modyfikacja: 25.01.07 21:56
[#14] Re: Genesi i AmigaOS4

@rzookol, post #4

Odemnie też ( może pojawisz sie na AmiParty3 ) ? :)

[#15] Re: Genesi i AmigaOS4

@DanAdam, post #1

Witam Serdecznie na forum jestem od niedawna :) Czy ktos wie gdzie mozna nabyc pelną wersje Amiga OS 4.0?

Amiga Blizzard 06066Mhz+Power PC 603 240Mhz +256 MB HDD:40 GB 19`LCD OS.3.9 :):):) CHCE KUPIC AMIGE ONE G4XE 933 MHZ LUB 1 GHZ KUMPEL MA WERSJE 1 GHZ.KOCHAM AMISIE A JAK KUPIE AMIGE ONE TO SWOJ KONFIG SPRZEDAM :) POZDRAWIAM

[#16] Re: Genesi i AmigaOS4

@Gumix, post #15

można zdobyć w siedzibie hyperionu lub jednego z betatesterów, musisz niezauważony wkraść się do pomieszczenia gdzie są płytki/dyski z beta wersją os4, przegrać i opuścic teren

ps. w sprzedaży os4 nie ma i na razie nie bedzie (tzn przez jakies dobre 2 miesiące - muszą sie uporać z niedziałającym sprzętem), poza tym do korzystania z oprogramowania przydało by się mieć kartę graficzną bo na aga to za wiele nie uruchomisz

[#17] Re: Genesi i AmigaOS4

@Gumix, post #15

Tutaj kupisz betę, którą możesz uaktualnić, ale chyba zadziała tylko na A1: LINK
[#18] Re: Genesi i AmigaOS4

@x3nU, post #17

znasz li ty tinyurl ?

[#19] Re: Genesi i AmigaOS4

@rzookol, post #18

Nie pomyślałem :)
[#20] Re: Genesi i AmigaOS4

@x3nU, post #17

to OS4 nie byl wliczony w A1

[#21] Re: Genesi i AmigaOS4

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #20

Wlasnie?Jak to jest z OS.4.0 a jak bedzie przy zakupie plyty SAMANTHY...bedzie trzeba oddzielnie kupowac system?

[#22] Re: Genesi i AmigaOS4

@x3nU, post #17

dzięki :) POzdrawiam

[#23] Re: Genesi i AmigaOS4

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #20

Tego co jest w Vesalii do kupienia to za bardzo nie rozumiem. Można kupić OS4 osobno?
[#24] Re: Genesi i AmigaOS4

@mailman, post #23

Witam

Mozna kupic osobno AMIGA OS 4.0 na www.vessala.de jak narazie versje Prelelase trzebaby sie popytac o pelna wersje czy maja.:)

[#25] Re: Genesi i AmigaOS4

@Gumix, post #24

1. Dziwne jest, że Vesalia sprzedaje OS4 Pre-release, który był dołączany jedynie do AmigaOne i MicroA1.

2. Jeżeli nawet sprzedają, to jest to wersja podstawowa bez uaktualnień (no może z drugim uaktualnieniem). Uaktualnienia można pobrać ze strony Hyperionu logując się na ich stronie. Logowanie następuje zapewne przy pomocy jakiegoś loginu, który otrzymuje się wraz z AmigaOne lub MicroA1 (tego nie wiem - może ktoś potwierdzić?).

3. Pełna wersja OS4 nie jest dostępna! Pojawiło się tzw. Final Update, które zostało uznane za ostateczną wersję AmigaOS 4.0. Póki co ten system nie jest jeszcze dostępny w sprzedaży.
[#26] Re: Genesi i AmigaOS4

@mailman, post #23

na vesalla.de jakos tak wiadomo o co chodzi :)

[#27] Re: Genesi i AmigaOS4

@Gumix, post #26

Nie ma takiej strony jak vesalla.de. Jest Lądek, Lądek Zdrój...

[#28] Re: Genesi i AmigaOS4

@Gumix, post #26

Co wiadomo? Wiadomo to, że sprzedają wersję beta, która znajduje zastosowanie tylko na A1. Bez A1 nie zdobędziesz uaktualnienia ani tego nie uruchomisz.
[#29] Re: Genesi i AmigaOS4

@mailman, post #28

Na dodatek ta wersja beta kosztuje ok 550 PLN nieźle, taiocha, jak za nieskończony system, to cena jest naprawde okazyjna ;) ;) ;)

(Zaznaczam że to był żart ;) )

[#30] Re: Genesi i AmigaOS4

@mailman, post #25

Coś mi się widzi ,że ten "login" jest w zestawie z OS4, a nie z A1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem