[#1] Sam440Ep - The Red One pod OS 4.0 nastepca Amiga ONE :D
To jest moj koment z newsa o Sam440Ep ze strony glownej:

Jejjuuuuuu,

Ale wy macie problemy. To tak jak z tym 286 o ktorym pisalem... tylko "plyta matka do 286" jest PC a juz P35 pod Core 2 Duo juz nie jest pecetem. LAL

A1200 jest takim 286 (now moze 486 ), P35 jest takim Sam440Ep o "amigowosci" swiadczy OPROGRAMOWANANIE, ktore NATYWNIE chodzi na danym sprzecie. NATYWNIE jestli sie dobrze wyrazam.

To jak z Maciem na Core2Duo tyle ma on z PC wspolnego a jednak jest zarabistym Maciem.

Mos... ja go nie lubie jakos tak. Poprostu nie widze kontynuacji jesli chodzi o system 3.1, 3.5, 3.9. Jest inny i na bazie "linuxa" (ktorego cenie a Ubuntu lubie usmiech ). Ale Mos jest inna bajka.

Teraz oprocz Amiga One my The Red One (jak to ochrzczone zostalo) i bede to zapene mial zeby OS 4.0 odpalic. Ja do swojej A1200 tylko clasici wkladam (motorolki) no moze mediator tez bo ppc mi do 3.9 WOGOLE nie potrzebne.

Bede chcial miec super AMIGE z 2007 roku z systemem z 2007 roku z programami z 2007 roku... kupie to plyte jak tylko bedzie dostepna (PLUS OS 4.0). Proste.

Acha, a biorac pod uwage co na tej "plycie" jest to bede miala Amiga mini usmiech

Pozdrawiam WSZYSTKICH,

Kreciu
[#2] Re: Sam440Ep - The Red One pod OS 4.0 nastepca Amiga ONE :D

@Krecik, post #1

To chyba nie ten dział?

[#3] Re: Sam440Ep - The Red One pod OS 4.0 nastepca Amiga ONE :D

@Sir_Lucas, post #2

Jesli zly to przepraszam i prosze o przeniesienie lub wywalenie i wskazanie gdzie juz taki jest :). PAX.

Ale biorac pod uwage ze nie jest do dyskusja o OS4 a o Amidze (tylko nie mowcie ze Samantha nie jest Amiga...Blagam!)

Taki fajny art:

http://www.sam440.com/eng/images/Bitplane15.pdf

A i dlaczego ich lubie wystrczy przeczytac zakonczenie tego artykulu :D.

Ostatnia modyfikacja: 20.09.07 17:23



Ostatnia modyfikacja: 20.09.07 17:25
[#4] Re: Sam440Ep - The Red One pod OS 4.0 nastepca Amiga ONE :D

@Krecik, post #1

Fakt, dzial nie ten. A do tego moglbys rozwinac ta mysl o "linuxowosci" mosa? Ja tam osobiscie linuxa nie lubie i cale szczescie mos mi tym nie smierdzi bo bym pewnie nie uzywal.

[#5] Re: Sam440Ep - The Red One pod OS 4.0 nastepca Amiga ONE :D

@Krecik, post #1

...i na bazie "linuxa"...

Co to znaczy na bazie linuksa? Według Ciebie MOS jest oparty o jądro linksa (bo linuks to sam kernel)?
[#6] Re: Sam440Ep - The Red One pod OS 4.0 nastepca Amiga ONE :D

@Krecik, post #1

To jest moj koment z newsa o Sam440Ep ze strony glownej:

A to jest moja odpowiedz na ten komentarz :)


Poprostu nie widze kontynuacji jesli chodzi o system 3.1, 3.5, 3.9


Chyba zartujesz? Prawda?
Widac ze nigdy nie uzywales MOSa. Jest on wierna kopia AmigaOS3.1. Dokladnie taka sama zasada dzialania systemu.

Linuxowy moze ci sie jedynie wydawac wyglad Ambienta, ale co za problem postawic zamiast niego Magellana, Scalosa lub po prostu WB3.1/3.5/3.9?


NATYWNIE

Wiesz, sa natywne aplikacje dla x86, dzialajace pod WinUAE/Amithlonem. Czyli idac dalej - AmigaOS na WinUAE to smierdzaca i zgrzybiala pecetowa hybrada, jakis klon, niebieski!
Klonowsko-pectowski i MOSis...a teraz to juz chyba za daleko zabrnalem



Bede chcial miec super AMIGE z 2007 roku z systemem z 2007 roku z programami z 2007 roku... kupie to plyte jak tylko bedzie dostepna (PLUS OS 4.0). Proste.

Mrzonki, ale jakis cel trzeba w zyciu miec
[#7] Re: Sam440Ep - The Red One pod OS 4.0 nastepca Amiga ONE :D

@Krecik, post #1

a niby dlaczego Mos ma cos wspolnego z linuxem??


i jeszcze jedno chlopie. zacznij pisac po polsku, bo ciezko cie zrozumiec

a te $%#^#$%^ dopiski "usmiech" sa tragiczne

jak juz chcesz tak ambitnie i opisowo ukazywac nam swoje piekne mimiki twarzy to wstaw emotikone, to chyba nie tak trudne

[#8] Re: Sam440Ep - The Red One pod OS 4.0 nastepca Amiga ONE :D

@Sir_Lucas, post #2

Wątek przeniesiony.

[#9] Re: Sam440Ep - The Red One pod OS 4.0 nastepca Amiga ONE :D

@APC74, post #5

NIe mam pojecia. Popstu mosa nie lubie. Nie wiem to jak z rudymi babkami nie lubie.

No nie moge przegyzc tego MOSA i tyle.

Mosa nie uzywalem, nie mam PPC pod Ami, to jest jak zaginiona arka PPC pod ami... mozna sobie "kupic" a no moze za 1200 zloty... Wole sobier Samante kupic za $400 :P



Ostatnia modyfikacja: 20.09.07 19:21
[#10] Re: Sam440Ep - The Red One pod OS 4.0 nastepca Amiga ONE :D

@ZimA, post #7

Ze no bo o co Ci chodzi?
[#11] Re: Sam440Ep - The Red One pod OS 4.0 nastepca Amiga ONE :D

@Krecik, post #9

...Mosa nie uzywalem, nie mam PPC pod Ami...

Acha, to wiele wyjaśnia: MOSa nie widziałem, nie używałem, nie mam pojęcia o co w nim chodzi... więc uświadomię wszystkie MOSOwce jaki ten MOS jest be i w ogóle... Żałosny jesteś.
[#12] Re: Sam440Ep - The Red One pod OS 4.0 nastepca Amiga ONE :D

@Krecik, post #9

Smieszne ze piszesz o PPC do klasyka ze niedostepny, akurat teraz jak na allegro jest zatrzesienie amig z ppc zreszta i poza allegro mozna sie jakos wystarac o ppc. Mosa nie uzywalem ale smierdzi linuchem:D, dobre.

[#13] Re: Sam440Ep - The Red One pod OS 4.0 nastepca Amiga ONE :D

@Krecik, post #9

No nie moge przegyzc tego MOSA i tyle.


Wszystko przez nazwe. MOS kiedys mial sie nazywac AmigaOS4, ale wyszlo tak jak wyszlo...

Ogolnie sam kiedys mialem dylemat co do nazwy...
"Jejku, co to bedzie?". Dopiero gdy odpalilem MOSa w wersji 0.2, to zrozumialem ze jest to po prostu przepisany...Workbench. Wtedy nie bylo Ambienta i nie bylo innego wyjscia jak odpalic Workbencha (ktory dzialal na emulacji 68k). Czyli wszystko zostalo po staremu.

MOS w wersji 1.4.5 jest juz kompletnym srodowiskiem i zamiast Workbencha zainstalowany jest Ambient, ktory jest rozbudowanym Workbenchem. Jezeli nie podoba ci sie zaslodki (linuxowy) wyglad Ambienta oraz nowe mozliwosci, to mozesz wrocic do Workbencha lub zainstalowac Magellana lub Scalosa (Magellan i Scalos to odpowiedniki Wrokbencha).

Ogolnie MorphOS to najzwyklejszy i prawdziwie amigowy system. Posiada te same katalogi systemowe i dziala tak jak AmigaOS. Jednak jest znacznie rozbudowany i posiada nowe mozliwosci.



Co do Sam i AOS4...nie wierze ze szybko to nastapi. Wiesz ile my juz czekamy? 7, 10, a moze wiecej lat. To juz stalo sie tak denerwujace, ze nalezy to juz tylko ignorowac...moze cos z tego bedzie, ale czekac nie ma sensu. Sa alternatywy - Classic lub cos pod MOSa - namacalna mozliwosc amigowania. Nie jakies mrzonki :)
[#14] Re: Sam440Ep - The Red One pod OS 4.0 nastepca Amiga ONE :D

@APC74, post #11

Zaraz zalosny. Poprostu nie lubie i koniec.
[#15] Re: Sam440Ep - The Red One pod OS 4.0 nastepca Amiga ONE :D

@Andrzej Drozd, post #13

Czekamy to jest normalny "stan" w Naszym srodowiku ;), ja juz tak czekam od 10 lat, uzywam Ami okolo 19 (ale mialem przerwe z 5 lat) a jako dzieciak mialem problem z rozpakowanie lha z pod shell ;)... teraz jest lepiej.

No nic pewnie jakby sie MOS nazywal Amiga OS3.95 to bym uzywal ;), a tak to...

PAX.

Kreciu

PPC to chyba bylo na allegro, bo cos nie wiedze - ale znajde z czasem.



Ostatnia modyfikacja: 21.09.07 00:15
[#16] Re: Sam440Ep - The Red One pod OS 4.0 nastepca Amiga ONE :D

@Krecik, post #9

BlizzardPPC 603e/160 - 040/25 (numer 225247439)

Kwota do zapłaty: 405,00 zł, (plus ewentualne koszty transportu)

www.allegro.pl/item225247439_blizzardppc_603e_160_040_25.html

[#17] Re: Sam440Ep - The Red One pod OS 4.0 nastepca Amiga ONE :D

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #16

A przypadkiem gosc nie zakonczyl aukcji przed czasem? Mozliwe ze tamten zproponowal mu duzo wiecej i aukcja zakonczyla sie takim rezultatem.

[#18] Re: Sam440Ep - The Red One pod OS 4.0 nastepca Amiga ONE :D

@Lorak, post #17

w aukcji wyraznie widac, ze najwyzsza kwota, ktora juz byla od tygodnia zostala przebita 11-sekund przed koncem aukcji.

Zakonczona (nie 19 sie 2007 13:15:21 CEST)

405,00 zł, nie 19 sie 2007 13:15:10 CEST
400,00 zł, nie 12 sie 2007 19:41:20 CEST



Ostatnia modyfikacja: 21.09.07 01:11
[#19] Re: Sam440Ep - The Red One pod OS 4.0 nastepca Amiga ONE :D

@Krecik, post #14

http://en.wikipedia.org/wiki/MorphOS

http://pl.wikipedia.org/wiki/MorphOS

[#20] Re: Sam440Ep - The Red One pod OS 4.0 nastepca Amiga ONE :D

@Krecik, post #14

Poprostu nie lubie i koniec.

Jak mozna czegos nie lubic, czegos o czym nie ma sie zielonego pojecia? To bardzo polskie. Takie bardzo skrajnie prawicowe. No bracie - bij dziada. "Za czystosc Nasza i Wasza"
[#21] Re: Sam440Ep - The Red One pod OS 4.0 nastepca Amiga ONE :D

@Andrzej Drozd, post #20

Zaluzmy ze mi sie nazwa nie podoba ;).
[#22] Re: Sam440Ep - The Red One pod OS 4.0 nastepca Amiga ONE :D

@Krecik, post #21

Jakos ppc pewnie upoluje... mam nadzieje, to moze tego mosa sprobuje :P
[#23] Re: Sam440Ep - The Red One pod OS 4.0 nastepca Amiga ONE :D

@Krecik, post #14

Wiesz, można nie lubić to co się jakoś zna, ty możesz mieć co najwyżej
niechęć, dodatkowousprawiedliwiasz to idiotycznym wytłumaczeniem, więc
ciężko na Twoją osobę spojrzeć w inny sposób.

[#24] Re: Sam440Ep - The Red One pod OS 4.0 nastepca Amiga ONE :D

@Krecik, post #21

Gorzej niż KB

[#25] Re: Sam440Ep - The Red One pod OS 4.0 nastepca Amiga ONE :D

@Krecik, post #21

A jak Ci sie czyjeś imię nie podoba, to też go prewencyjnie nie lubisz, nawet nie próbując się z nim poznać? ;)

[#26] Re: Sam440Ep - The Red One pod OS 4.0 nastepca Amiga ONE :D

@Krecik, post #15

Dla mnie nazwa "MorphOS" jest świetna, a jestem szczególnie uczulony na nazwy w ami-świecie i np. taka nazwa Pegasos, dla mnie od początku była do niczego, ale to tylko nazwa, bo sam komp uważam, jest ok.
Ja osobiście wolę/wolałbym ludzikom mówić, że pracuję na systemie MorphOS, niż zaczynać coś z nazwą Amiga, bo każdy z nas tutaj wie, jaki obraz Amigi ma nigdy z nią nie obcujący...

Przy okazji, tak samo do niczego dla mnie jest nazwa "AmigaONE". Kiedyś się mówiło, moja tysiącdwusetka, jego czterotysiączka, dwie pińcetki, a teraz jak?...moja Łanówka :/
Tutaj akurat Pegasos ze swoją nazwą się broni, tylko że nie chce mi się w kółko tłumaczyć, że Contra nie leci na 1GHz :D



Ostatnia modyfikacja: 21.09.07 12:03



Ostatnia modyfikacja: 21.09.07 12:03
[#27] Re: Sam440Ep - The Red One pod OS 4.0 nastepca Amiga ONE :D

@Krecik, post #9

> No nie moge przegyzc tego MOSA i tyle.

> Mosa nie uzywalem...

Tak... super podejście. Wypowiadać się czy się lubi lub nie rzeczy, której się nie używało... to chyba polska mentalność?

[#28] Re: Sam440Ep - The Red One pod OS 4.0 nastepca Amiga ONE :D

@Dave, post #26

moja Łanówka

Łaniu, Terronko, Naklejeczko :P
[#29] Re: Sam440Ep - The Red One pod OS 4.0 nastepca Amiga ONE :D

@Solo Kazuki, post #27

A wy to wszystkiego probujecie w zyciu. Tez sie odzwali "madrzy" :P. Zycia by mi nie starczylo.

I zejdzie z tematu ze ja mosa nie lubie... dzial jest Amiga OS4, mowimy oplycie do Samantha. Nie macie nic do powiedzenia, oprocz tego ze nie macie nic do powiedzenia. To czesc.

Kreciu
[#30] Re: Sam440Ep - The Red One pod OS 4.0 nastepca Amiga ONE :D

@Krecik, post #29

Na temat OS4 nie mamy zupelnie nic. Nic a nic.
Nawet najmadrzejsi sie juz pogubili o co w tym wszystkim chodzi. Takich systuacji bylo juz ze sto. Juz jest OS4, juz jest sprzet, juz teraz...a co jest od 10 lat? Guzik jest. Nieprawda tylko z ust obiecujacych i tyle.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem