[#1] Ikonki i inna konfiguracja OS4.0
Czy można gdzieś znaleźc na sieci zestaw innych niż standardowe ikonek do OS4.0 oraz jakieś fajne ustawienia preferencji? Na Aminecie brakuje ikonek do OS4.0 o ile dobrze poszukałem. Czyli pewno muszę je sam narysowac ;). Czy ktoś z Was posiada jakieś atrakcyjne konfiguracje, które może mi podesłac?

[#2] Re: Ikonki i inna konfiguracja OS4.0

@Minniat, post #1

A czy przypadkiem OS4 nie obsługuje ikonek png (tak jak Morphos)? Na sieci walają się tego miliony.
[#3] Re: Ikonki i inna konfiguracja OS4.0

@Minniat, post #1

Polecam os4depot. Jest tam sporo przydatnych rzeczy.

[#4] Re: Ikonki i inna konfiguracja OS4.0

@wali7, post #2

Obsluguje. Ikonka partycji MOSowej na AOS4 wyglada identycznie jak na MOSie. I nawet wroznia asie tym, ze jest ladniejsza od pozostalych ikon ;)
[#5] Re: Ikonki i inna konfiguracja OS4.0

@Andrzej Drozd, post #4

Ikonki w MOSie są bardzo ładne, zdałem sobie sprawę z tego, gdy do różnego softu softu z braku innych ikonek użyłem ikonek z pakietu NewIcons. Raziły na tle tych MOSowych jakąś straszliwą przaśnością, nawet nie chodzi o ilość kolorów tylko o styl rysowania.
A pamiętam opad szczeny jak zainstalowałem laaaata temu NewIcons na mojej A1200... wydawało mi się że to naładniejsze ikonki świata. Niewątpliwie wszystko się rozwija :)
Obecnie mam na MOSie sporo ikonek oryginalnie MOSowych, trochę ikonek z róznych pakietów dla linuksowców, kilka NewIcons też zostawiłem, a zdaje się, że i kilka ikonek z OS3.0 zachowała się w jakimś oryginalnym amigowym sofcie (kiedy nie chciało mi się szukać czegoś fajniejszego). Myślę, że użytkownik OS4 ma tak samo szeroki wybór - jest w czym wybierać, i chyba jedynym problemem jest nadmiar ikonek (łatwo zrobić niespójny stylistycznie miszmasz... jak u mnie ;) ).
[#6] Re: Ikonki i inna konfiguracja OS4.0

@Andrzej Drozd, post #4

To super wiadomośc. Czyli oznacza to, że mogę użyc po prostu obrazków formatu PNG jako ikonek.

[#7] Re: Ikonki i inna konfiguracja OS4.0

@Andrzej Drozd, post #4

A czy przypadkiem nie potrzeba tego modułu do obsługi ikon png?

http://os4depot.net/index.php?function=showfile&file=library/misc/png_im.lha

[#8] Re: Ikonki i inna konfiguracja OS4.0

@Sir_Lucas, post #7

Rzeczywiście, chyba to jest potrzebne. Dzięki za link!

[#9] Re: Ikonki i inna konfiguracja OS4.0

@Minniat, post #8

Mam pytanie: Czy ktoś z Was ma może dobrze skonfigurowany AmigaOS4.0 na ekranie 8-bitowym? Pytam dlatego, że AmigaOS4.0 najlepiej wygląda na ekranie 16 bitowym, bo po zmniejszeniu głębokości ekranu do 8 bitów ikony, całe GUI, pliki AmigaGuide wyglądają znacznie mniej atrakcyjnie, lub nawet nieczytelnie.

Zatem ponawiam pytanie: czy ktoś ma dobrze wyglądający AmigaOS4.0 na ekranie 8-bitowym? Lub da jakieś wskazówki do tego jak ustawić preferencje.

Pozdrawiam.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem