[#1] Nowy edytor programisty dla OS4.0
Napisałem prosty edytor programisty dla OS4.x, jako że niewiele wyszło tego typu programów na ten system (godne uwagi to Annotate i Nowined i jeszcze kilka). Edytor ma już wszystkie podstawowe funkcje plus,

- podświetlenie słów kluczowych języka C++,
- działa z dowolną czcionką i w skalowalnym okienku,
- plik może mieć dowolną wysokość i szerokość do 256 znaków

Publikuję to, ponieważ edytor jest już w pełni sprawny i ma wiele ciekawostek. Planuję jego dużą rozbudowę w kolejnych tygodniach.

Edytor nazywa się Mini Visual C++ ;) :D, jako że w finalnej wersji będzie miał dużo fajerwerków wspomagających koderów. Tutaj możecie zobaczyć jego możliwości (wersja v0.1Beta na 6. kwietnia):

Pobierz MVC.lha (37,2 kB)

Pozdrawiam.



Ostatnia modyfikacja: 06.04.2009 20:05:12
[#2] Re: Nowy edytor programisty dla OS4.0

@Minniat, post #1

Odświeżam temat, bo pojawiła się wersja "preview" mojego nowego edytora tekstu programisty o nazwie Asystent (Assistant). Docelowo będzie to asystent programisty o wielu ciekawych funkcjach, w tym z wizualną edycja kodu w C++.

Edycja obecnie odbywa się na białym tle i z żółtą ramką po lewej stronie przeznaczoną obecnie na numerację linii. Pracuję obecnie nad podstawowymi funkcjami edycji tekstu, a później można się spodziewać takich rzeczy jak podświetlanie składni jezyka C++ oraz dostępu do SDK z poziomu programu. Nie zamierzam robić z tego zintegrowanego środowiska programisty, raczej nakierowuję się na rozszerzony edytor tekstu oraz podgląd autodoków i inkludów z SDK oraz podpowiedzi dotyczące składni funkcji systemowych.

Dla zainteresowanych link:

http://os4depot.net/?function=showfile&file=utility/text/edit/assistant.lha

[#3] Re: Nowy edytor programisty dla OS4.0

@Minniat, post #2

A szłoby dodać obsługę składni HTML? Pod OS4 nie ma chyba sensownego lub jakiegokolwiek softu do pisania stron internetowych.

[#4] Re: Nowy edytor programisty dla OS4.0

@radzik, post #3

W sumie nie stanowiłoby to dużego problemu jeśli już pojawi się podświetlanie składni.

[#5] Re: Nowy edytor programisty dla OS4.0

@Minniat, post #4

Myślę, że. byłoby to przydatne. Można by też pomyśleć o jakiś pluginach/skryptach, które mógłby być pomocne w pisaniu składni html. Obecnie korzystam z WebPluga i dla mnie jest to całkiem sprytne narzędzie, jakby się dało osiągnąć coś takiego byłoby super.

[#6] Re: Nowy edytor programisty dla OS4.0

@radzik, post #3

Jest np. Vim i jest Cubic IDE (chociaż ten to ma takie wsparcie html jak dla stron, które wyświetli IBrowse...).

[#7] Re: Nowy edytor programisty dla OS4.0

@grxmrx, post #6

vim działa świetnie tylko niestety jest problem z konsolą w aos4. Ciężko coś dopasować. Plus trzeba trochę pozmieniać skrypty vima. Ale to najlepszy edytor pod AOS.

[#8] Re: Nowy edytor programisty dla OS4.0

@sand, post #7

Cóż, vim mnie położył pod linuxem. Dziękuje postoję. Nie dla mnie takie progsy, zdecydowanie wolę programy taki jak wspomniany przeze mnie WepPlug.

[#9] Re: Nowy edytor programisty dla OS4.0

@grxmrx, post #6

Cubic IDE teoretycznie nie jest testowany na 4.x a jeśli ktoś dodatkowo chce używać go z nowszymi SDKami Hyperionu to najpier musi zdobyć starszą wersję i przejść cały proces instalacji. Szkoda że jest to tak zakręcone bo pod 3.9 poza StormC nie ma lepszego moim zdaniem środowiska nie tylko do C.
[#10] Re: Nowy edytor programisty dla OS4.0

@sand, post #7

Vim to najlepszy edytor na kazdym systemie.

Pozdrawiam
[#11] Re: Nowy edytor programisty dla OS4.0

@pjk, post #10

Żaden edytor, którego obsługi trzeba sie uczyć, bo nie jest intuicyjna, nie jest godny polecenia.

Zresztą najlepsze edytory to te 100% pracujace w środowisku graficznym. W ogóle GUI RULEZ!

[#12] Re: Nowy edytor programisty dla OS4.0

@olahughson, post #11

Zapomniałeś dodać "moim zdaniem" (tak jak poprzednik :P).

W ogóle to ma się nijak do tematu wątku.



Ostatnia modyfikacja: 13.02.2011 12:17:48
[#13] Re: Nowy edytor programisty dla OS4.0

@Minniat, post #1

Tymczasem po długim okresie zastoju powstaje kolejny wartościowy edytor:

[#14] Re: Nowy edytor programisty dla OS4.0

@MUFA-amigaone-pl, post #13

Z tego co pisze autor to jest port edytora https://github.com/lite-xl/lite-xl
Co nie zmienia faktu, że jeśli tyko zostanie przeportowany to będzie fajny (rozwijany) edytor programistyczny.
[#15] Re: Nowy edytor programisty dla OS4.0

@Rafael/ARMO, post #14

Co nie zmienia faktu, że jeśli tyko zostanie przeportowany to będzie fajny (rozwijany) edytor programistyczny.


Zasadniczo można powiedzieć że już został przeportowany i część osób może już testować pierwszą wersję. Przypuszczam że pierwszy publiczny release może nastąpić jeszcze w tym roku.
[#16] Re: Nowy edytor programisty dla OS4.0

@Rafael/ARMO, post #14

edytor w LUA, czego to ludzie nie wymyślą :)
[#17] Re: Nowy edytor programisty dla OS4.0

@michal_zukowski, post #16

@michal_zukowski

... takie czasy .. VS Code ... jest w Type Scripcie .. czyli de facto w Java Scripcie ....
[#18] Re: Nowy edytor programisty dla OS4.0

@MUFA-amigaone-pl, post #15

Już jest dostępny link.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem