[#1] OS4 i CD-Rom na PCMCIA
Witam serdecznie, otóż mam taki problem. Kupiłem OS4 i chcę go zainstalować na mojej A1200/PPC z cdromem na PCMCIA. Niestety system przy ładowaniu z boot dysku nie widzi napędu. CDrom to model Telmex (złącze PCMCIA), pod OS3.9 działa z pakietem IDEFix na sterowniku telmexatapi.device. Co robić? Da się jakoś przerobić dyskietkę startową? Dziękuję i pozdrawiam, emu.
[#2] Re: OS4 i CD-Rom na PCMCIA

@Emu, post #1

Tutaj ktoś pyta o to samo może Ci to pomoże


http://www.exec.pl/forum/posts/list/595.page



Benedykt Dziubałtowski

[#3] Re: OS4 i CD-Rom na PCMCIA

@Benedykt Dziubałtowski, post #2

eeee...... to ja pytam
[#4] Re: OS4 i CD-Rom na PCMCIA

@Benedykt Dziubałtowski, post #2

Nie bądź taki śmieszny

[#5] Re: OS4 i CD-Rom na PCMCIA

@Emu, post #1

Na partycji systemowej AOS3.9 w katalogu Devs znajduje się podkatalog DOSDrivers a w nim mountlista o nazwie CD0 (czy podobnie, w każdym bądź razie nazwa kojarząca się z CD-ROMem). Wklej tu jej zawartość, to napiszemy Ci co musisz zrobić, żeby dysk startowy uruchamiał twój CD-ROM.

[#6] Re: OS4 i CD-Rom na PCMCIA

@Emu, post #1

ja OS4 instalowalem recznie przegrywajac pliki na pusta partycje i dziala, bo nie chcialo mi sie przepinac napedu z drugiej tasmy na pierwsza podpieta do fastaty.

[#7] Re: OS4 i CD-Rom na PCMCIA

@Emu, post #3

Wiem, ze Ty napisałeś tego posta. Śmieszy mnie właśnie takie zachowanie. Celowo CI podałem tego linka.



Benedykt Dziubałtowski

[#8] Re: OS4 i CD-Rom na PCMCIA

@Benedykt Dziubałtowski, post #7

BD - Możesz mi wyjaśnić co widzisz śmiesznego w tym, że się szuka pomocy wszędzie gdzie to możliwe?


APC74 - mnie chodzi o OS 4, nie 3.9.... Mountlista zadziałałs już, niestety wszystko przegrywam ręcznie na dysk.

SKOLMAN - i ja tak zrobiłem, ale coś skopałem, wyskakują rożne błędy.



Ostatnia modyfikacja: 25.06.2009 11:36:39
[#9] Re: OS4 i CD-Rom na PCMCIA

@Emu, post #8

edytowalem jeszcze plik kicklayout pod moja konfiguracje i startup-sequence



Ostatnia modyfikacja: 25.06.2009 12:14:10
[#10] Re: OS4 i CD-Rom na PCMCIA

@Emu, post #8

Wiesz. Środowisko jest małe i obojętnie na ilu byś to portalach nie napisał to ten temat i tak zobaczy podobna ilość ludzi.


Oki koniec offtopica. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania dotyczące tej kwesti to zapraszam na PW.

Benedykt Dziubałtowski

[#11] Re: OS4 i CD-Rom na PCMCIA

@Emu, post #8

mnie chodzi o OS 4, nie 3.9

Mnie również, jednak żeby dyskietka startowa AOS4 uruchomiła Twoją nietypową konfigurację to muszę wiedzieć, w jaki sposób jest to u Ciebie obsługiwane w starszym systemie. Niestety tak się składa, że kryształową kulę musiałem oddać do przeglądu, a ty nie raczyłeś napisać w jaki sposób, Twoja Ami obsługuje ten CD-ROM i po to właśnie była mi potrzebna mountlista ze starszego systemu, by się zorientować jak to działa i na tej podstawie zbudować działającą z poziomu AOS4 dyskietkę startową (czyli co skopiować do L:, co do DEVS: i DEVS: DOSDrivers, i ewentualnie co dodać do S:Startup-Sequence i może do C:, żeby to ruszyło).



Ostatnia modyfikacja: 25.06.2009 13:46:09
[#12] Re: OS4 i CD-Rom na PCMCIA

@APC74, post #11

Hej, sorki, nie zrozumiałem Twoich intencji :) Postaram się wrzucić póżniej tą mountliste, jak dotrę do domku :)
[#13] Re: OS4 i CD-Rom na PCMCIA

@Benedykt Dziubałtowski, post #10

Według mnie dobrze chłopak kombinuje. Ja na ten przykład nie mam konta na eXecu i nie zaglądam tam aż tak często jak na PPA, a już szczególnie na forum. Gdyby nawet zdarzyło mi się akurat tam zajrzeć i przeczytać ten wątek na forum eXeca, to i tak nie mógłbym na niego odpowiedzieć bo, jak już pisałem, nie mam tam konta.

[#14] Re: OS4 i CD-Rom na PCMCIA

@APC74, post #13

...no to jedziemy :) Moja mountlista:

FileSystem = L:CacheCDFS
Device = "telmexatapi.device"
Unit = 1
Flags = 1
BlocksPerTrack = 351000
BlockSize = 2048
Mask = 0x7ffffffe
MaxTransfer = 0x1000000
Reserved = 0
Interleave = 0
LowCyl = 0
HighCyl = 0
Surfaces = 1
Buffers = 50
BufMemType = 1
BootPri = 2
GlobVec = -1
Mount = 1
Priority = 10
DosType = 0x43443031
StackSize = 3000
Control = "MD=0 LC=1 DC=8 L LV AL LFC=1"

W ikonce CD0: mam wpisane w tooltypie:

ACTIVATE = 1
UNIT = 1
DEVICE = telmexatapi.device

W katalogu C: mam IDEFix, w L: CacheCDFS, w Devs: mam telmexatapi.device a w podkatalogu DOSDrivers: mam plik CD0:

CD-rom pracuje podpiety przez zlącze PCMCIA Telmexa. FindCD z pakietu IDEFix widzi go na sterowniku telmexatapi.device jako unit 1.

...uffff, "sie napisałem" :)

Pzdr
Emu
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem