[#1] SCANdal
http://brain.umcs.lublin.pl/~rzookol/tmp/SCANdal.jpg

[#2] Re: SCANdal

@rzookol, post #1

To naprawdę scanDAL:)

[#3] Re: SCANdal

@rzookol, post #1

wyślij newsa na exec ;)

[#4] Re: SCANdal

@rzookol, post #1

Nazwa pasuje jak ulał :)

Tak naprawdę - gratulację Rzookol za ten programik! Mam nadzieję, że też kiedyś skorzystam.

[#5] Re: SCANdal

@adater, post #3

osoba odpowiedzialna za kompilacje na os4 jeszcze musi poprawic parę rzeczy awtedy bedzie rilejs.

[#6] Re: SCANdal

@rzookol, post #5

i wtedy pojawi się news?

[#7] Re: SCANdal

@rzookol, post #5

Program się rozwija. Gratulacje!

Nie będę za bardzo niedyskretny jak zapytam kto jest osobą robiącą kompilację dla AmigaOS4? Nie przypominam sobie żebyś kupował ten dziwny system operacyjny. Widzę, że ta osoba używa CubicIDE pod AmigaOS4...

[#8] Re: SCANdal

@MDW, post #7

Shinkuro pomaga, przygotowalem kod do portowania, on zajmuje się wykończeniem (na aros os3 także). Lepiej jak wiecej osób pracuje nad kodem to od razu się błędy wyłapuje, których samemu sie nie zauważy. Poza tym program to nic, cała para obecnie idzie w sterowniki (na razie bez usb innego od EpsonUSB ale będą natywne - mosowe, arosowe, os4owe). Potem powróce do programu bo pomysłów na rozwój mam jeszcze dużo.

[#9] Re: SCANdal

@adater, post #6

nie wiem czy się pojawi, nie ja wrzucam newsy na exec.

Wolałbym poza tym, żeby ewentualna (infantylna) dyskusja prowadzona przez niektórych redaktorów portalu exec odbyła sie z autorem oprogramowania a nie przypominała tyrady krzykaczy i powtarzania kłamstw.

Sam program najbardziej na razie się przyda posiadaczom os4 dla a4000 bo to oni w największej ilości mogę podłączyć skanery scsi, nie wiem czy EpsonUSB dziala z os4.

[#10] Re: SCANdal

@rzookol, post #1

tutaj jest plik wykonywalny dla 68k (wymagana karta graficzna).
Czy ktoś mógłby potestować go na os4 i os3? Najlepiej z jakims skanerem.

http://brain.umcs.lublin.pl/~rzookol/tmp/SCANdal.exe

[#11] Re: SCANdal

@rzookol, post #10

Na AOne OS 4.1 sie w ogóle nie uruchamia, po prostu nic się nie dzieje.
[#12] Re: SCANdal

@TomK, post #11

A moze brakuje Ci jakiejs bilioteki?
[#13] Re: SCANdal

@TomK, post #11

Zamiast robić dwuklik, uruchom z CLI.

[#14] Re: SCANdal

@TomK, post #11

program wymaga urltext.mcc, wersja 68k poza tym z zewnętrznych danych nic już nie wymaga



Ostatnia modyfikacja: 04.08.2009 10:17:19
[#15] Re: SCANdal

@rzookol, post #14

Urltext mam niestety nadal nic. Może ćle się wyraziłem po kliknięciu na ikonkę uruchamia się okno Wykonaj polecenie klikam Wykonaj okienko znika i nic. Scout na liscie tasków pokazuje task Scandal.exe. Co jest jeszcze potrzebne poza plikiem do którego link podałeś w tym wątku?
[#16] Re: SCANdal

@TomK, post #15

Mozesz podeslac loga z SnoopDos?
[#17] Re: SCANdal

@Norbert, post #16

Na OS 4.x jest Snoopy. Widzę żę jednak program jeszcze czegoś szuka.
00577 : ENV : FAIL = Lock("ENVARC:classes/datatypes",SHARED) [140uS]
00578 : SCANdal.exe : FAIL = GetVar("classes/datatypes/picture/DitherHiColour",0x613A8A3C,10,0x00000000) [684uS]

00580 : SCANdal.exe : FAIL = Lock("Progdir:pics/bw_mode",SHARED) [115uS]
00581 : SCANdal.exe : FAIL = Lock("Progdir:pics/grey_mode",SHARED) [33uS]
00582 : SCANdal.exe : FAIL = Lock("Progdir:pics/rgb_mode",SHARED) [30uS]



Ostatnia modyfikacja: 05.08.2009 00:17:48
[#18] Re: SCANdal

@TomK, post #17

U mnie wyrzuca 6kb faili i m.in. to co podałeś, ale się uruchamia. Zresztą to są drobiazgi, bo co tu masz: nieznalezione preferencje datatypów (czyli na domyślnych ustawieniach będzie szło?), DitherHiColor to "funkcja", która włącza się przy WB otwartym na 15/16-bitowej palecie kolorów (pewnie masz WB w 24/32-bitach?), ostatnie 3 to pewnie jakieś ikonki odpowiedzialne za przełączanie skanera w odpowiedni tryb pracy. Ich brak objawia się pustymi kwadracikami przy napisach określających tryb.

Mnie zastanawia (to pytanie do rzokola) dlaczego pod AOS 3.9 SCANdal nie uruchamia się z ikony (u mnie nawet opisane wcześniej przez TomK okno "wykonaj polecenie" nie wyskakuje), za to świetnie startuje z CLI. Na koniec jeszcze pełny log ze SnoopDOSa, który wygenerował się w trakcie nagrywania powyższego filmu.



Ostatnia modyfikacja: 05.08.2009 08:37:37
[#19] Re: SCANdal

@APC74, post #18

obrazki i lokale są w archiwum dla mosa:

http://aminet.net/driver/other/scandal.lha

jesli chodzi o uruchamianie z ikonki to mozna jakąś mu dograć, w przeciwnym wypadku mogą byc problemy ze stosem o ile kojarze :)

[#20] Re: SCANdal

@rzookol, post #19

obrazki i lokale są w archiwum dla mosa
BOSH... A ja je sobie sam rysowałem...

...mogą byc problemy ze stosem...
No tak, CLI ma u mnie rozmiar stosu ustawiony na 30000.

[#21] Re: SCANdal

@APC74, post #20

a mam jeszcze pytanko,. odpalasz to pod standardowym mui3.8 czy pod zune ?

[#22] Re: SCANdal

@rzookol, post #21

Standardowe 3.8.

EDIT: Jeszcze przed chwilą sprawdziłem - Zune mam wyłączone.



Ostatnia modyfikacja: 05.08.2009 13:00:44
[#23] Re: SCANdal

@APC74, post #22

pod 3.8 się wykrzacza podczas zmiany saverów :)
musze to poprawic

[#24] Re: SCANdal

@APC74, post #22

http://brain.umcs.lublin.pl/~rzookol/download/scandal_os3.lha

czy ta wersja się wiesza czy już ok ?

[#25] Re: SCANdal

@rzookol, post #24

U mnie jest ok.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem