[#1] Gdzie nabyć PPaint 7.1 dla OS4?
Pytanie jak w temacie. Czy jest to produkt komercyjny czy darmowy?

Pozdrawiam.

[#2] Re: Gdzie nabyć PPaint 7.1 dla OS4?

@Minniat, post #1

Pobrać z Aminetu.

[#3] Re: Gdzie nabyć PPaint 7.1 dla OS4?

@Minniat, post #1

Był na płycie MA.

[#4] Re: Gdzie nabyć PPaint 7.1 dla OS4?

@Minniat, post #1

Teraz już darmowy, pobieraj śmiało z Aminetu ;)

[#5] Re: Gdzie nabyć PPaint 7.1 dla OS4?

@mailman, post #2

A pójdzie on pod OS4? Wiem, że dzięki emulacji JIT niektóre programy z M68k działają pod OS4, ale czy PPaint na pewno się uruchomi?

[#6] Re: Gdzie nabyć PPaint 7.1 dla OS4?

@Minniat, post #5

Jest darmowy , wiec sprawdz i daj nam znac :)

[#7] Re: Gdzie nabyć PPaint 7.1 dla OS4?

@Minniat, post #5

Trzeba go trochę skonfigurować, żeby poszedł.
Oprócz Personal Painta ściągasz też PBlit_PPC.lha. Rozpakowujesz archiwum z PPaintem na dysk, tworzysz assign PPAINT: do katalogu z programem a następnie do katalogu libs, mieszczącego się w katalogu PPAinta, wrzucasz personal_ppc_blit.library
(możesz też wrzucić ją do systemowego LIBS:) ze wspomnianego wcześniej archiwum PBlit_PPC.lha.
Tworzysz zmienną środowiskową o nazwie PBlit_ChipMem i wartości Auto - czyli plik tekstowy o nazwie PBlit_ChipMem, do którego wpisujesz Auto i zapisujesz ten plik w Envarc: i Env, lub robisz to za pomocą polecenia AmigaDOS SETENV. Wymagane jest to przez "personal_ppc_blit.library".
Otwierasz edytorem tekstu plik PPAINT:PPaint_Prefs/Startup_1.set i znajdujesz, a następnie zmieniasz w nim (o ile są inaczej ustawione) te wpisy:
====================================================
;-- Environment Settings ---------------
DISPLAY = 0xFFFFFFFF ; Same as Workbench Screen

RTG = 2

;-- Program Settings -------------------
USE15KHZ = 0

BLITLIBS = "personal_agnus_blit.library", "personal_ppc_blit.library", 0
====================================================

Zwróć uwagę na BLITLIBS, a szczególnie na 0 znajdujące się na końcu. Domyślnie jest tam 1 - biblioteka domyślna "personal_agnus_blit.library"(czyli PPaint będzie próbował używać blittera w Agnusie). 0 oznacza, że program ma używać biblioteki opcjonalnej, czyli w tym przypadku "personal_ppc_blit.library".

Po takich zabiegach PPaint powinien ruszyć na OS4. Jeżeli nie, to pokombinuj z BLITLIBS (zamień "personal_ppc_blit.library" np. na "personal_68030_blit.library"...).

Zamieszczony w Aminecie PPaint 7.1c ma jedną wadę - jest to wersja dla procesora 68000. W przypadku OS4 pewnie nie ma to znaczenia - ale jakby co, to mam też PPaint 7.1c dla 68020/68030.


EDIT: Ech te usmieszki...



Ostatnia modyfikacja: 24.08.2009 11:07:33
[#8] Re: Gdzie nabyć PPaint 7.1 dla OS4?

@Minniat, post #5

Nie wiem jak jest pod OS4, ale pod MOSem właściwie każdy zgodny z systemowym API program 68k działa. W tym PPaint (który jak już napisano wcześniej, jest darmowy). Zapewne pod OS4 jest podobnie.
[#9] Re: Gdzie nabyć PPaint 7.1 dla OS4?

@APC74, post #7

APC74 napisał(a):

> Zamieszczony w Aminecie PPaint 7.1c ma jedną wadę - jest to
> wersja dla procesora 68000. W przypadku OS4 pewnie nie ma to
> znaczenia - ale jakby co, to mam też PPaint 7.1c dla
> 68020/68030.

hmm. ja mam cos o nazwie PPaint71B_68020.lha i zawiera toto spatch i patche z 68000 na 020 030 040 i 060

masz to samo czy dla c wyszla osobna wersja?

PS: o wlasnie widze ze jest w aminecie



Ostatnia modyfikacja: 15.11.2009 14:51:26
[#10] Re: Gdzie nabyć PPaint 7.1 dla OS4?

@APC74, post #7

O, ciekawe. Spróbuję tej sztuczki z blitppc pod MOSem, może zadziała na wnerwiające bugi w edycji palety i pracy na filtrach/brushach w trybie lasso...

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem