[#1] Manualna instalacja OS4 na dysku?
Witam!
Mam pytanko: jak zainstalować OS4 na dysku ale manualnie, tj. przegrywając katalogi z CD na dysk, tak, jak to było w OS 3.x? Podobno "da się". U mnie po skopiowaniu zawartości katalogu system z CD nie startuje :( Pytanie stąd, że mam 4xEIDE i CD jest podpięty jako master na drugim kanale, a jak wiadomo OS4 nie widzi tego kanału podczas instalacji (a może ktoś ma pomysł jak to zrobić żeby widział??). Dopiero co złożyłem komputer do kupy i wszystko w nim jest na styk że aż strach ruszać, więc kombinuję nad instalacją bez ponownego grzebania w Ami.
Pozdrawiam
MS

[#2] Re: Manualna instalacja OS4 na dysku?

@c3h6, post #1

Obiawiam się, że się to nie uda. Też miałem ten problem pod FastATA. Niestety tylko przepięcie tasiemki pomogło. Poczytaj manuale. Teraz już nie mam PPC to nie sprawdze w praktyce jak to obejść :/

[#3] Re: Manualna instalacja OS4 na dysku?

@c3h6, post #1

Wiem że to stary wątek ale może ktoś w podobnej sytuacji będzie mógł
przetestować moją sugestię,

Ja bym zrobił tak:

1. Odpalić amigę bez s-s
2. Z AmigaDOS odpalić sterownik FastATA który załata nam scsi.device
3. Zamontować CD0: (drugi kanał - Master)
4. Uruchomić skrypt startujący z CD0:

Na mój gust powinno zadziałać jednak to tylko hipoteza oparta na
przemyśleniach.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem