[#1] Hyperion hype? :)
http://www.osnews.com/story/22679/Hyperion_Teases_Amiga_Community

Czy ktoś z Was już coś szukał w tym temacie? Może już jest wątek? Czy generalnie 'olewka'? :)

[#2] Re: Hyperion hype? :)

@baderman, post #1

[#3] Re: Hyperion hype? :)

@baderman, post #1

Mam nadzieje, że Enigma to nie AmigaAnywhere byłaby lipa.
Ktoś tam wspominał, że prawdziwi Amigowcy nie będą z MAP zadowoleni.
Z drugiej strony AmigaINC tak za darmo by nie oddała źródeł AOS3.x, żeby nic z tego nie mieć. Pożyjemy zobaczymy.
Mam nadzieję że do końca stycznia (rok po wersji dla pega) będzie już wszystko wiadomo w temacie sprzętu.

[#4] Re: Hyperion hype? :)

@baderman, post #1

Już chyba co nie co wiadomo :)

http://a-eon.com/gfx/justadot.png
[#5] Re: Hyperion hype? :)

@ntx, post #4

Jeżeli wypuszczą AOne, to posiadacze Sam440 ep mogą mieć żal, bo wersja flex podejrzewam, że poza prockiem nie będzie odstawać od możliwości nowej/starej AOne (chyba, że PCIe wsadzą). Ciekawe ile każą sobie zapłacić za komputer z nazwą amiga?



Ostatnia modyfikacja: 02.01.2010 14:01:26
[#6] Re: Hyperion hype? :)

@Ender, post #5

Mi to wygląda na "nowy" sprzęt ACube, który był już pokazany na Pianeta tylko, że nazwę płyty zmienili.
[#7] Re: Hyperion hype? :)

@Ender, post #5

Ender: mogą mieć żal? Cóż za to myślenie - HW idzie do przodu a nie stoi w miejscu żeby jedna grupa nie była obrażona bo ich HW będzie już wolniejszy niż nowy.

Frieden powiedział że to coś więcej niż tylko nowe HW. Czyżby zmiana architektury?

[#8] Re: Hyperion hype? :)

@pampers, post #7

Jeśli zmiana architektury, to czemu jest fragment napisu Powe, sugerujący pozostanie przy PPC?

[#9] Re: Hyperion hype? :)

@lord_spider, post #8

Lord: nie zwróciłem na to uwagi. Jeżeli to nie zmiana architektury, co jest takiego ambitnego w wyprodukowaniu nowego sprzętu? Pewnie dowiemy się jutro.

[#10] Re: Hyperion hype? :)

@pampers, post #9

Juz chocby to ze ma zastrzezona nazwe firmy Amiga NIC , czyli albo amiga NIC zyje ,albo Hyperion utargował i moze wiecej niz wiemy.
[#11] Re: Hyperion hype? :)

@lord_spider, post #8

Jeśli zmiana architektury, to czemu jest fragment napisu Powe, sugerujący pozostanie przy PPC?

A może "Powered By Amiga" ?.

Zresztą mój stary M-Tec 1230 też miał na PCB napis Power.Baa..nawet AMIGAPOWER. :)

http://amiga.resource.cx/photos/t1230,1



Ostatnia modyfikacja: 02.01.2010 14:59:03
[#12] Re: Hyperion hype? :)

@baderman, post #1

Może chodzi o x64? - 64-bitowa architektura procesorów firmy...?

[#13] Re: Hyperion hype? :)

@waldiamiga, post #11

waldiamiga napisał(a):

> Jeśli zmiana architektury, to czemu jest fragment napisu
> Powe, sugerujący pozostanie przy PPC?

>
> A może "Powered By Amiga" ?.

Możesz mieć rację, były nawet kiedyś takie naklejki AFAIR.
Czyli architektura PPC nie jest pewna...

[#14] Re: Hyperion hype? :)

@lord_spider, post #13

Hyperion przeciez zapowiadal ze od PPC odchodzic niema zamiaru . i sila os4 jest wlasnie w ppc i optymalizacji pod ta architekture
[#15] Re: Hyperion hype? :)

@DRACOX, post #14

eeee, jaka opytmalizacja, nawet AV jest gorzej wykorzystany niz w morphosie

[#16] Re: Hyperion hype? :)

@DRACOX, post #14

Zapowiadali też że nie bedzie OS4.x na pegaza :)

[#17] Re: Hyperion hype? :)

@Drako^lM, post #16

nie no ..ale wczesniej tez powiedzieli ze peg 2 jest "potencjalną platformą" :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem