[#1] OS4 Classic i 68k soft
Po wielu bojach w końcu skonfigurowałem OS4 na swojej A1200 i chodzi to całkiem super, jestem zaskoczony bardzo pozytywnie bo zawsze słyszałem opinie, że trup jak klasyk nie da rady dobrze działać pod OS4 (czy tam innym MOSes). Ale jest ale... ogólnie z softu na 68k który mnie interesuje najbardziej chodzi tylko Cinema4D (v 4.2). Czy komuś działa Lightwave, Tornado 3D? Za to nieźle chadza ImageFX3 (wersja z OS4Depot), ArtEffect i AmigaWriter (chodź te trzeba odpalać na angielskich locale).

A i jeszcze jedno w ogóle nie chodzi mi mplayer, nie załącza się i tyle i nie wiem czemuż to.

[#2] Re: OS4 Classic i 68k soft

@radzik, post #1

snoopdos i jedziesz :)

[#3] Re: OS4 Classic i 68k soft

@radzik, post #1

Sciągnij MPlayerGUI zobacz czy uda Ci się coś pokonfigurować.
Też niestety nie udało mi się uruchomić MPlayera na OS4 Classic.

Mam jeszcze prośbę. Czy mógłbyś u siebie sprawdzić WarpOSEmu ?

Natomiast na Mosie PUP świetnie śmiga MPlayer. A w połączeniu z Tubexxem to jest miodzio :)

Do odtwarzania polecam DvPlayera pod OS4. Wersja niezarejestrowana odtwarza mpeg i VCD ZTCP bez problemu. Po zarejestrowaniu odtwarza AVI.

[#4] Re: OS4 Classic i 68k soft

@Sir_Lucas, post #3

Walczyłem już z mplayerem w różnych wersjach ale nie chce działać i tyle. ;)

Za to emulacja WarpOS działa całkiem znośnie. Chodzi mi na tym ArtEffect z pluginami PPC, AmigaWriter PPC oraz frogger.

A jak jest z obsługą 3d pod Amigą klasyczną? Zainstalowałem MiniGL ale żadne dema w stylu gears się nie odpalają? A widziałem na youtubie, że ludzie trzaskali na A1200 w WipeOuta pod OS4.

Znaczy rozumiem, że rejstracja DvPlayera z OS4 jest płatna chyba?



Ostatnia modyfikacja: 11.01.2010 15:20:30
[#5] Re: OS4 Classic i 68k soft

@radzik, post #4

Właśnie dzięki WarpOSEmu powinien chodzić WipeOut i Freespace oraz inne gry pod Warpa. Niestety tylko renderowane softwarowo.

Przypomniało mi się, że odpaliłem MPlayera z tym Mplayer Gui i tam była opcja odtwarzania przez SDLa. Tylko taka mi działała.

Nie ma sterowników 3D hardwarowych na OS4, tak samo jak na Mosa 1.4.5.

Tak rejestracja jest na stronie autora DvPlayera. Jest płatna, ale program jest niezły.

[#6] Re: OS4 Classic i 68k soft

@Sir_Lucas, post #5

No niestety nie ma wyboru opcji przy starcie mplayer. A ffmpegagui chodzi Ci? Ściągnąłem najnowsze wersje z OS4Depot, ale ffmpegagui twierdzi, że mam nie supportowaną wersję ffmpega.

[#7] Re: OS4 Classic i 68k soft

@radzik, post #6

Nie używałem tego na OS4. Używałem tego tylko pod OS3.9 i MorphOSem. Tam było OK.

[#8] Re: OS4 Classic i 68k soft

@radzik, post #6

Wrzuć ffmpeg do katalogu z plikiem wykonywalnym ffmpegGUI, i sprawdź czy działa.
[#9] Re: OS4 Classic i 68k soft

@TomK, post #8

Tak też mam zrobione i nie działa.

[#10] Re: OS4 Classic i 68k soft

@radzik, post #9

Sprawdź tooltype CMD-PATH w ikonce ffmpegGUI nejlepiej weź je w nawias, wtedy ffmpegGUI szuka ffmpeg w swoim katalogu. Sprawdź czy nazwa ffmpeg jest bez jakiegoś błedu. Taki komunikat jak pioszesz może być właśnie gdu GUI nie może znaleźć ffmpeg.
[#11] Re: OS4 Classic i 68k soft

@TomK, post #10

Ok. Działa. Dzięki, normalnie teraz mogę sobie filmy z youtuba oglądnąć. :) Za to po wielkiej walce z mplayeram, każdą możliwą wersją doszedłem do wniosku, że on na klasyku nie działa.

[#12] Re: OS4 Classic i 68k soft

@radzik, post #11

A jakie są objawy nie działania mplayer? MPlayerGUI nie pomaga?
[#13] Re: OS4 Classic i 68k soft

@TomK, post #12

Albo się nie odpala, albo wiesza lub twierdzi, że nie moż wyświetlić obraz, brak sterownikó czy coś takiego. Na razie doszedłem do tego, że mplayer dirty 3 mi odegrał mpega, przy użyciu opcji
-vo cgx_wpa
(jak dorze pamiętam). Spróbuję jeszcze z MplayerGUI.

[#14] Re: OS4 Classic i 68k soft

@TomK, post #10

Fo ffmpeg ma dodatek w postaci GUI ? Jeśli używam Os 3.9 to jak to GUI uruchomić aby działało podczas oglądania filmów zapisanych na HD.

Ffmpeg mam wrzucony do katalogu z netsurfem, bo w sumie jest on do netsurfa dołączony.

[#15] Re: OS4 Classic i 68k soft

@Mleko, post #14

To GUI o którym tu mówimy działa na wersji 4.x systemu.
[#16] Re: OS4 Classic i 68k soft

@Mleko, post #14

Spróbuj tego http://aminet.net/gfx/conv/Videokonverter.lha, działa pod OS3.x za założenia.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem