[#1] Polskie znaki pod OS 4.1
Mam takie (głupie) pytanie - jak z klawiatury w standardzie PC uzyskać polskie znaki w OS 4.1 na SAM440? Dodam, że mam wyłączoną opcję Amiga Keyboard. Locale mam angielskie.

[#2] Re: Polskie znaki pod OS 4.1

@alekc, post #1

Hmmm faktycznie trochę głupie to pytanie :D
Robi się to tak samo jak na OS 3.x w katalogu Prefs masz programik INPUT a w nim pole wyboru map klawiatur wybierasz Polska (USA) ISO-88592 klikasz Zapisz i to wszystko. Polskie znaczki osiagasz tak jak na... wszystkich kompach klawisz ALT plus klawisz z literką odpowiadającą polskim znaczkom np ALT + a daje ą. Opcja Amiga Keyboard powoduje że na liście wyboru map klawiatur masz widoczną mapę dla amigowej klawiatury - więc jest ona Ci raczej niepotrzebna. A właściwie to czemu masz angielskie lokale jak są polskie?
[#3] Re: Polskie znaki pod OS 4.1

@TomK, post #2

Problem polega na tym, że dokładnie tak ma skonfigurowany system, ale kombinacja alt+litera daje tylko samą literę. Może polskie znaki występują tylko w określonym foncie?

Polskich lokali nie używam bo jakoś się przyzwyczaiłem do angielskiej wersji różnych systemów a po iluś tam latach trudno już zmienić przyzwyczajenia i "Poniechaj" w miejscu "Cancel" wygląda jakoś "dziwnie" ;)

Natomiast polskie znaki przydadzą mi się w kliencie pocztowym no i chciałbym postować na ppa z mojej SAM.
[#4] Re: Polskie znaki pod OS 4.1

@alekc, post #3

Cześc

Miałem ten sam problem z polskimi znakami. Chciałem miec system po polsku ale z polskimi znakami i mapą klawiatury. Rozwiązałem to tak: przy instalacji wybrałem system po polsku z drugim językiem angielskim. Później pousuwałem polskie pliki lokale i system jest ( częściowo ) po angielsku.

[#5] Re: Polskie znaki pod OS 4.1

@RAL, post #4

W AmigaOS 4 wybrane locale są nierozerwalnie połączone ze stroną kodową czcionek. Dlatego nie da się mieć (a przynajmniej ja nie znam na to sposobu) ustawionego angielskiego systemu i strony kodowej ISO-8859-2. Warto zauważyć, że jeżeli w ustawieniach lokali wyczyścimy listę języków, to przy każdym języku do wyboru widzimy stronę kodową czcionek. W momencie wybrania pierwszego języka strony kodowe znikają. Oznacza to, że strona kodowa jest określana przez pierwszy język na liście. W tej sytuacji jedyną możliwością wydaje się ustawienie polskich lokali, ale usunięcie wszystkich polskich plików *.catalog z dysku, wtedy programy przełączą się na język wbudowany, którym jest najczęściej angielski.



Ostatnia modyfikacja: 01.04.2010 11:52:17
[#6] Re: Polskie znaki pod OS 4.1

@Grzegorz Kraszewski, post #5

troche glupio zrobione

[#7] Re: Polskie znaki pod OS 4.1

@rzookol, post #6

Zgadzam się. Ale czy to oznacza że muszę zrobić reinstalacja systemu czy po prostu mogę dodać polski w lokalach?
[#8] Re: Polskie znaki pod OS 4.1

@alekc, post #7

Wejdź do preferencji lokali, wyczyść listę języków odpowiednim przyciskiem, a następnie jako pierwszy dodaj polski z wybraną stroną kodową, proponuję ISO-8859-2. Jako drugi możesz dać angielski (to ma znaczenie tylko w przypadku programów, które mają inny język wbudowany niż angielski). Teraz "Save" i działa. Jeżeli Intuition nie może zamknąć Workbencha wystarczy ciepły restart, czyli "trzech magicznych".

[#9] Re: Polskie znaki pod OS 4.1

@Grzegorz Kraszewski, post #8

Dzięki - spróbuję dzisiaj wieczorem.
[#10] Re: Polskie znaki pod OS 4.1

@alekc, post #9

Super - mam polskie znaki :D Rozumiem że jedyną metodą żeby mieć również "Cancel" zamiast "Poniechaj" będzie skasowanie z katalogu polskich locali? A może lepszym rozwiązaniem będzie zmiana nazw tych angielskich na polskie? Próbował tej metody ktoś?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem