[#1] OS4.1 Update 2
Właśnie ściągam... czy ktoś już może instalował najnowszy update na SAM? Ciekaw jestem wrażeń. Ta wersja jest wymagana aby uruchomić wersję Alpha Timberwolfa :)

Mała aktualizacja: już po instalacji. Instalacja przebiega szybko i bez problemów. Potem jeszcze restart i możemy cieszyć się nowościami. Teraz wypada czekać na Timberwolfa i nowe SDK ze względu na wersje 2 shared libraries.



Ostatnia modyfikacja: 30.04.2010 17:12:04
[#2] Re: OS4.1 Update 2

@alekc, post #1

Nie wiem -wszyscy sciagaja ten update a ja nie moge go znalesc na tej stronie ,choc jestem zalogowany ....dziwne
[#3] Re: OS4.1 Update 2

@Jupiler, post #2

Jak się zalogujesz - po lewej Downloads. I dalej, w głównym oknie:
AmigaOS 4.x -> AmigaOS 4.1 Updates -> AmigaOS 4.1 for (tu nazwa twojego komputera). Plik to AmigaOS4.1Update2.lha
[#4] Re: OS4.1 Update 2

@adam_mierzwa, post #3

Bałem się, że tak jak w przypadku Update1 będę musiał stawiać cały system od nowa. Ale na szczęście nie.

[#5] Re: OS4.1 Update 2

@adam_mierzwa, post #3

He nie mialem po prostu zarejestrowanego systemu na tej stronie wpisalem serial number i działa ...



Ostatnia modyfikacja: 01.05.2010 21:10:56
[#6] Re: OS4.1 Update 2

@Kitech, post #4

To nie jest aż tak duża aktualizacja żeby wymagała resetu systemu. Na razie wszystko ładnie działania po aktualizacji no i można cieszyć się nowym Pythonem.
[#7] Re: OS4.1 Update 2

@alekc, post #6

Po rozpakowaniu plik *.iso ma 310 MB, więc myślałem, że zmian będzie więcej.
Ja nie zainstalowałem jeszcze, bo nie miałem na czym wypalić. Musze czekac do wtorku :)
[#8] Re: OS4.1 Update 2

@adam_mierzwa, post #7

To jest zapewne Update 1 a nie 2!

Update 2 nie jest obrazem ISO tylko gotową instalką po rozpakowaniu. Plik nazywa się AmigaOS4.1Update2.lha (przynajmniej w wersji dla SAM).
[#9] Re: OS4.1 Update 2

@alekc, post #8

I taki ściągałem (-> post 3). Było źle podlinkowane (do "starej" aktualizacji).
Dobrze że się odezwałeś, bo sprawdziłem teraz i poprawione (przed chwilą zassałem, faktycznie malizna 13,7 MB).
Tak że tradycja "niedzielnego amigowca" zostanie podtrzymana :)
[#10] Re: OS4.1 Update 2

@adam_mierzwa, post #9

No i jak wrażenia po instalacji?
[#11] Re: OS4.1 Update 2

@alekc, post #10

Zmiany (jak dla mnie) niewielkie - właściwie AmiDock.
Samo update (zresztą niezapowiadane) jest chyba odpryskiem prac nad systemem do X1000. Chwali się, że dali (nie musieli) - update przygotowuje pod Timberwolfa, czyli nie będzie to exclusive na AmigaOS 4.x X1000 i słusznie.
Daje się ostatnio zauważyć, że do lepszych rzeczy trzeba mieć najnowszą wersję AmigaOS - nieraz jest to wymuszane sztucznie (Blender).
Zmierzamy chyba w kierunku Microsoft/Apple - czyli ku tzw. normalności
[#12] AmiDock

@adam_mierzwa, post #11

Przy okazji Amidocka zapytam - jak zamknąć docka inaczej niż uruchamiając program lub wyjściem programu (ale to zamyka wszystkie)? Przykładowo domyślnie mam głównym docku ikonke Internet, która otwiera docka z ikonkami do kilku programów - chciałbym ten dock zamknąć, ale nie widzę opcji. Czy AmiDock posiada taką, wydawałoby się, podstawową opcję?

[#13] Re: AmiDock

@grxmrx, post #12

Nie wiem czy Cię dobrze zrozumiałem, ale po prostu kliknij jeszcze raz na ikonkę tego otwartego z kilkoma programami docka.

[#14] Re: AmiDock

@Kitech, post #13

Dzięki, ale potrzebny był dwuklik.

[#15] Re: AmiDock

@grxmrx, post #14

Jeżeli otworzysz i cghcesz od razu zamknąc to dwuklik, a jeżeli klikniesz "po drodze" w coś innego to "jednoklik" zamyka poddoka. A ogólnie system znowu troszkę przyśpieszył, przynajmniej na AOne 933.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem