[#1] nowe (nie zmontowane) zdjęcia X1000
jak w tytule...

No, z tym nie-zmontowaniem to nie przesadzajmy, procesor oczernili. Ale rozdziałka jakby lepsza, i siedzi toto w tej czarnej obudowie naprawdę.

[#2] Re: nowe (nie zmontowane) zdjęcia X1000

@recedent, post #1

Oczernili procek i jeszcze Xenę, ale ok, rozumiem to.
Cieszę się że nowy sprzęt powstaje OK
Co prawda nie kupię go (a na 100% nie w tym roku) więc niestety nie przyczynię sie do rozwoju Amigi ale samo powstanie takiego sprzętu to naprawdę duży plus dla całej społeczności Amigowej.
[#3] Re: nowe (nie zmontowane) zdjęcia X1000

@recedent, post #1

zauwazyliscie ze na plycie zamiast AmigaOne X1000 pisze "Amiga One Power X" ? :)
[#4] Re: nowe (nie zmontowane) zdjęcia X1000

@DRACOX, post #3

No i fajnie że są prawdziwe foty bo z tym fotomontażem to troszkę pojechali. Dzisiaj w AmigaFuture w wywiadzie z Hyperionem wyczytałem że jednak nie wiadomo czy w pierwszej wersji AmigaOS będzie obsługa Xeny i Xorro

[#5] Re: nowe (nie zmontowane) zdjęcia X1000

@recedent, post #1

No jak widać można normalnie coś pokazać a nie robic sobie jaja

[#6] Re: nowe (nie zmontowane) zdjęcia X1000

@Drako^lM, post #5

Podejrzewam, że to w reakcji na odzew jaki te pierwsze zdjęcia wywołały na AW.net - czyli w najlepszym wypadku neutralny.

[#7] Re: nowe (nie zmontowane) zdjęcia X1000

@recedent, post #1

No wreszcie jakiś profesjonalista wziął się za fotomontaże.
Chociaż, jak tak patrzę na tą śrubkę w lewym, górnym rogu (tą schowaną za gniazdem zasilania P4) to się zastanawiam, skąd na niej wziął się blink flesza, skoro jest schowana w cieniu gniazda. No i chłopak mógłby wziąć jakieś inne zdjęcie, a nie obracać to, które znamy już ze strony (patrzcie oświetlenie)... ;)
Chociaż teraz przynajmniej rozmiar płyty się zgadza (urosła od wczoraj). :)

[#8] Re: nowe (nie zmontowane) zdjęcia X1000

@APC74, post #7

Chyba jest inaczej. Do wczorajszego montażu TrevorD wziął i wyciął płytę ze zdjęcia, które zamieścił dzisiaj.
Blink flesza, albo nie flesza. Mogli mieć wielopunktowe oświetlenie, albo co.
Moim zdaniem nowe zdjęcie nie jest montażem, tylko oryginałem. Jeśli ktoś je zmontował, to diablo dobrze.

[#9] Re: nowe (nie zmontowane) zdjęcia X1000

@recedent, post #1

No i nie zapominaj, że nie znamy jeszcze modelu bateri, która będzie na płycie, ją też dla konspiracji usunęli. :P

A tak na poważnie to cieszę się, że ten projekt idzie (gna?) śmiało do przodu. Oby tak dalej. OK
[#10] Re: nowe (nie zmontowane) zdjęcia X1000

@pampers, post #4

O Xene i Xorro jestem spokojny, ja się obawiam, że w pierwszej wersji AOS dla X1000 nie będzie obsługi baterii na płycie i może dlatego ją usunęli a nie zaczernili, żeby znowu przeciwnicy (zazrdośnicy) nie mówili, że system nie obsługuje wszystkich urządzeń na płycie (jak było w przepadku AOne i AC97).
[#11] Re: nowe (nie zmontowane) zdjęcia X1000

@APC74, post #7

A nie zastanawiają Cię te kabelki z lewej strony, wydaje mi się, że idą pod złymi kątami.

[#12] Re: nowe (nie zmontowane) zdjęcia X1000

@Kiv_Master, post #9

Na płycie nie ma ani baterii, ani pamięci. Ani radiatora na procesorze, z czego mogłoby wynikać, że nie była używana (chyba, że ten "mistery chip" się nie grzeje).

Co do "gnania do przodu" - szczerze mówiąc po zdjęciach niewiele można powiedzieć na ile gna. Samo zdjęcie płyty widzieliśmy (tylko mniejsze, pod kątem albo w kawałeczkach) już w... czekaj... styczniu? W tym momencie najważniejsze jest to, jakie postępy robi OS w obsłudze tego sprzętu, a na ten temat wiemy bardzo mało i żadne zdjęcia tu nie pomogą.

P.S. Nie mógłbys odpowiadać kilku osobom w tym samym poście?

[#13] Re: nowe (nie zmontowane) zdjęcia X1000

@recedent, post #12

Samo zdjęcie płyty widzieliśmy (tylko mniejsze, pod kątem albo w kawałeczkach) już w... czekaj... styczniu?


To nie tak, tamto zostało zgodnie okrzyknięte przez mosową brać jako montaż, teraz są tu już głosy, że to prawdziwa płyta.

Nie mógłbys odpowiadać kilku osobom w tym samym poście?


To jak mam odpowiedzieć kilku osobom na ich posty? Założyć nowe wątki? :P

Pozdrawiam
[#14] Re: nowe (nie zmontowane) zdjęcia X1000

@Kiv_Master, post #13

tamto zostało zgodnie okrzyknięte przez mosową brać jako montaż


Podeprzesz się cytatem? Bo uczciwie mówiąc nie przypominam sobie (przypominam, że mówimy o zdjęciu z okładki PPA#2, a nie o tym wczorajszym, o którym pan TrevorD napisał "tak, zmontowałem je" ).

Co do odpowiedzi kilku osobom w jednym poście, ja robię to tak:

@Kiv Master: właśnie tak się to robi

@recedent: widziałeś, jak napisałem do Kiv Mastera?

@Jan B: w ten sposób niełatwo nabić sobie posty, prawda?

[#15] Re: nowe (nie zmontowane) zdjęcia X1000

@recedent, post #14

Podeprzesz się cytatem?


Nie chce mi się przewalać tony komentarzy produkowanych przy okazji ujawniania nowych informacji nt AOne X1000, ale na pewno miało to miejsce podczas komentowania tego pierwszego zdjęcia płyty wykonanego pod kątem.
Zresztą ma to miejsce też w tym wątku patrz #4.

Co do odpowiedzi kilku osobom w jednym poście, ja robię to tak:


Trochę mało to czytelne.

PS. A płacą coś za dużą ilość postów? :P



Ostatnia modyfikacja: 07.05.2010 23:52:49
[#16] Re: nowe (nie zmontowane) zdjęcia X1000

@recedent, post #8

Do wczorajszego montażu TrevorD wziął i wyciął płytę ze zdjęcia, które zamieścił dzisiaj.

Chciałbym w to wierzyć... I pewnie tak dla zabicia czasu/w ramach walki z nudą w wersji "montażowej" zdjęcia powycinał łebki śrubek? gwizdanie

Blink flesza, albo nie flesza. Mogli mieć wielopunktowe oświetlenie, albo co.

W takim razie światło u nich rozprzestrzenia się nie po liniach prostych a po łukach... ;) To pewnie wina obudowy - jest wykonana z tak masywnego materiału że zakrzywia światło.

A moim zdaniem to taki sam montaż jak poprzednio.

[#17] Re: nowe (nie zmontowane) zdjęcia X1000

@APC74, post #16

Muszą się sprężać. Jeżeli prace nad amiga os w wersji na x1000 trwają od grudnia 2009 roku to w sumie przez ten czas musieli skompletować sprzęt. Wszystko okaże się w czerwcu.

[#18] Re: nowe (nie zmontowane) zdjęcia X1000

@APC74, post #16

po lukach? przystaw sobie lampke flesza czy inna zarowke blizej srodka plyty to zobaczysz jak sie swiatlo w nich odbija i w jakich pozycjach, to nowe zdjecie jest ok ,i wyraznie widac, ze to bylo zrodlem zdjecia plyty z montazu.



Ostatnia modyfikacja: 08.05.2010 01:14:01
[#19] Re: nowe (nie zmontowane) zdjęcia X1000

@APC74, post #16

Czyli co, śrubki są/były domontowane komputerowo? To nie można było sfotografowac z płytą prawdziwych? Czy jeśli srubki dodano komputerowo to znaczy że płyta nie istnieje?
[#20] Re: nowe (nie zmontowane) zdjęcia X1000

@APC74, post #16

Postanowiłem przyłożyć do siebie "stare" zdjęcie i przeskalowane (mniej-więcej) do jego rozmiarów "nowe". Jak widać tutaj - śrubki nie były dorysowane/usunięte.

[#21] Re: nowe (nie zmontowane) zdjęcia X1000

@recedent, post #20

Ciekawy pomysł. Pozwoliłem sobie go rozwinąć: wgrałem Twoją grafikę do GIMPa, rozbiłem na warstwy i przyłożyłem jedną na drugą - obydwa zdjęcia pasują do siebie. Co moim zdaniem pozwala stwierdzić, że obydwa wywodzą się z tego samego pliku, bo inaczej przynajmniej na najwyższym elemencie na tych fotkach, a więc tym, który był najbliżej aparatu w trakcie robienia "zdjęć" (karta graficzna) byłaby niezgodność.
Więc albo w starszej wersji śrubki były usunięte, albo w nowszej były dorysowane. :)

[#22] Re: nowe (nie zmontowane) zdjęcia X1000

@APC74, post #21

Ależ przecież dziurki ze śrubkami wyglądają identycznie na jednym i na drugim zdjęciu - po prostu wkręcili tylko pięć i to czarnych. Na zdjęciu "starym" nie widać ich za dobrze, bo płyta jest przeskalowana (fatalnie) i rozmyta. Na "nowym" są wyraźnie widoczne.

Porównaj do dziurek na mocowanie radiatora - te są ewidentnie puste.

Więc, podsumowując to dzielenie włosa, jak sytuacja wygląda po mojemu:

1. Trevor dostaje od dev teamu dwa zdjęcia płyty Nemo w obudowie. Jedno przedstawia widok ogólny (ale trzaśnięte jest chyba komórką, bo jakość woła o pomstę do nieba), a drugie - zbliżenie na samą płytę (to co widzimy na "nowych" zdjęciach).

2. Ponieważ chce umieścić jakieś zdjęcia na stronie (a wolałby ten "widok ogólny", który do publikacji się nie nadaje), decyduje się na mały fotomontaż (prawdopodobnie wykonany własnoręcznie, bo dosyć słabo to wyszło) - bierze zdjęcie na powiększeniu, wycina samą płytę i wkleja do ogólnie dostepnego zdjęcia tego modelu obudowy.

3. Umieszcza swój montaż na stronie A-Eon, po czym dostaje lekkie bęcki od userów, którzy od razu rozpoznają montaż. Trevor tłumaczy się, że montażu dokonał ze względu na słabą jakość zdjęć. Co łagodniejsi krytycy mówią zatem: "OK, fajnie, ale pokaż nam jeszcze te oryginalne zdjęcia, podobno w takiej fatalnej jakości"

4. Przekonany Trevor umieszcza oryginalne zdjęcia gdzieś w necie.

5. Rozpoczyna się na PPA zażarta dyskusja o śrubkach, zakończona dwumiesięcznym banem dla użytkownika "recedent" :P

[#23] Re: nowe (nie zmontowane) zdjęcia X1000

@APC74, post #21

"Więc albo w starszej wersji śrubki były usunięte, albo w nowszej były dorysowane."
W starszej wersji śrubki nie były usunięte. Po prostu zdjęcie było zbyt małe żeby to stwierdzić. W dodatku śrubki były czarne.

Ja śrubki widziałem także wczoraj, na starym zdjęciu (akurat krótkowidz ma tu lepiej - może oprzeć nos na monitorze). I przekonywałem do tego przemyslawa wczoraj na Gadaczu.

Nie ma co dorabiać spiskowych teorii :) Równie dobrze może być odwrotnie - hardware jest dawno gotowy, tylko Hyperion nie wyrabia. Niektórzy robili sobie nadzieje na Open Office, a tu może się okazać że nie będzie nawet obsługi Xeny.



Ostatnia modyfikacja: 08.05.2010 17:26:25
[#24] Re: nowe (nie zmontowane) zdjęcia X1000

@adam_mierzwa, post #23

Przyznaję się do błędu. Zastosowałem Twoją metodę, zdjąłem okulary i wjechałem nosem w matrycę. Ujrzałem czarne niczym sam diabeł śrubki.
I ujrzałem coś jeszcze, montażysta niechluj umieścił zaśrubkowaną płytę poza otworami w stelażu. Nic to - wybaczam, bo pewnie zadrżała mu ręka...
Nowym, ocenzurowanym fotkom nic specjalnie zarzucić nie mogę.

A tak całkiem na poważnie, to bynajmniej nie neguję istnienia ani płyty głównej ani tego, że X1000 za jakiś czas pewnie się pojawi na rynku. Być może nawet się skuszę, jeśli mnie ta zabawka czymś tam (nawet nie specjalnie racjonalnym) do siebie przekona.
To co mnie drażni to kiepska polityka firmy i żałosny website - czego w świecie opanowanym przez Wordpress, Drupala czy inną Joomlę nie pojmuję.

Na zwykłą przeglądarkę, która powinna być w komercyjnym systemie za frajer (takie jest moje zdanie) potrzebna była zrzutka, więc kwestie OpenOffica przemilczę.
[#25] Re: nowe (nie zmontowane) zdjęcia X1000

@recedent, post #22

@recedent
Przekonałeś mnie i bardzo się z tego cieszę :) bo jak zobaczyłem ten fotomontaż to przez głowę przeleciały mi obietnice ACK, Elboxu itd. i trochę się wkurzyłem...

@adam_mierzwa
No doobra, niech Ci będzie. Uderzyłbym się w pierwsi :P ale przy moim zapaleniu płuc to mogłoby być niebezpieczne. Dlatego też poprzestanę wyłącznie na przyznaniu, że w fotomontażu też śrubki są. :D

[#26] Re: nowe (nie zmontowane) zdjęcia X1000

@Kiv_Master, post #10

Stanowczo za dużo dorabiasz do tego wszystkiego ideologii.
Dla mnie to nie jest wcale kwestia zazdrości... gdyby na X1000 pojawił się Morphos (szczerze w to wątpię, ale przecież jest to technicznie wykonalne), to i tak bym jej nie kupił. Bo (dla mnie!) jest za duża (wymiary) i za droga (cena jeszcze nie jest znana, ale pewne jest że będzie droższa od Sam).
Jak tylko czas mi pozwoli, to kupię maca mini, a jeśli już pojawi się MOS na PowerBooka, to kupię PowerBooka. Natomiast na pewno nie kupię PowerMaca (cena ok, ale za duży).
To kwestia wyłącznie indywidualnych gustów i potrzeb.
Natomiast nie wykluczam, że (być może) z ciekawości kupię sobie Sam z OS4 (tym bardziej, ze po pojawieniu się X1000 ceny Sam powinny spaść). I nie będzie w tym nic dziwnego, bo znam kilku użytkowników Morphosa dysponującymi również maszynami z OS4.
[#27] Re: nowe (nie zmontowane) zdjęcia X1000

@wali7, post #26

Natomiast nie wykluczam, że (być może) z ciekawości kupię sobie Sam z OS4 (tym bardziej, ze po pojawieniu się X1000 ceny Sam powinny spaść)


Gratuluję i bardzo cieszę się z tego. OK
[#28] Re: nowe (nie zmontowane) zdjęcia X1000

@DRACOX, post #3

zauwazyliscie ze na plycie zamiast AmigaOne X1000 pisze "Amiga One Power X" ?
Nie wiem, czy dobrze interpretuję:
Nazwa kodowa płyty to "NeMo".
Model Płyty to "Amiga One Power X".
Nazwa/model całego zmontowanego komputera to "AmigaOne X1000".

[#29] Re: nowe (nie zmontowane) zdjęcia X1000

@offca, post #28

ja nie chce byc zlosliwy bo nie jestem zwolennikiem x1000 ale mam takie pytanie skad wiadomo ze wtedy byly zmontowane a teraz nie sa he he he normalnie miszczowie marketingu.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem