[#1] X1000 Beta test Program Update
London, 6th June 2010

Official AmigaOne X1000 merchandise now on sale at AmigaKit

AmigaKit are now stocking several official AmigaOne and X1000 branded "Boing Ball" products as part of the sale and distribution agreement for the new AmigaOne X1000 computer. Expect to see the following items listed for sale on the AmigaKit website in the near future:-

AmigaOne "Boing Ball" keyboard - black (PS/2 & USB compatible)

"Boing ball" mouse - black (PS/2 & USB compatible)

A1000 - A1-X1000 25th Anniversary Amiga badge

Additional branded items will be added in the coming weeks and months including the official "Boing Ball" computer case and of course the AmigaOne X1000 computer system.

Note: All relevant trademarks are owned by their respective owners and are sublicensed from Hyperion Entertainment CVBA



AmigaOne X1000 Beta Test Team & Programme Update

We have been delighted and a little surprised by the overwhelming support and encouragement we have received from the past and present Amiga community in response to the AmigaOne X1000 Beta Test programme announcement. Everyone who sent in a request to contact (at) a-eon.com should have received a reply with further instructions on how to officially registered their interest in being considered for the Beta Test Team.

Please note: Hyperion-Entertainment are in the process of preparing the Beta Test information pack which will be sent out to all registered applicants in the near future.

[#2] Re: X1000 Beta test Program Update

@mailman, post #1

No to się zaczyna. Ciekawi mnie tylko czy ceny za akcesoria/urządzenia wskazujące będą na wysokim poziomie. Trzeba będzie poszperać na AmigaKit.

Druga sprawa, pełno wiary się zgłosiło ale ciekawe kogo z nich tak naprawdę stać na to żeby wziąć po tej zniżkowej cenie X1000 ...

[#3] Re: X1000 Beta test Program Update

@bombermax, post #2

Mnie było stać. Myślałem że się szybciej odezwą ale kaska poszła na co innego (projekt domu :) )

[#4] Re: X1000 Beta test Program Update

@mailman, post #1

Postęp jest zasadniczy. Od amicoli, amiskarpetek i amimajtek przeszliśmy do aminaklejek, amipodkładek pod myszkę, a nawet amiklawiatur. Proponuję jeszcze amipendrajwy, amiwentylatory i amizasilacze.

[#5] Re: X1000 Beta test Program Update

@G. Kraszewski, post #4

Trzeba czymś odwrócić uwagę zniecierpliwionych fanów boinga od relase nowej wersji MOS'a, bo nie daj Boże jeszcze kupią sobie Mac'a oraz MOS'a i nie kupią x1000.



Ostatnia modyfikacja: 08.06.2010 19:59:49
[#6] Re: X1000 Beta test Program Update

@eastone, post #5

Może cię to zdziwi, ale ludzie chcący używać Amigi mają gdzieś nową wersję mosa, tak jak i nową wersję windowsa bo mają one tyle samo wspólnego z Amigą.
Takie osoby zainteresowane są nowymi wersjami AmigaOS oraz Amigami.

W końcu kampania marketingowa z prawdziwego zdarzenia, która bardzo cieszy.
Po komentarzu ponad twoim widać że nie w smak z tym twórcom mosa i natychmiast wszystko co amigowe próbują nieudolnie przedstawić w prześmiewczy sposób.
No ale trzeba jakoś działać bo nie daj Boże klienci zamiast kupować strucle i system, który za ponad 100 euro nawet nie ma oryginalnego nośnika (nie mówiąc o pudełku czy instrukcji) jeszcze zaczną kupować amigowe akcesoria.
[#7] Re: X1000 Beta test Program Update

@G. Kraszewski, post #4

@G. Kraszewski

Ostrzeżenie za próbę wywołania flame'a.

@Reszta

Proszę nie dawać się prowokować i zakończyć dyskusję nie na temat.

[#8] Re: X1000 Beta test Program Update

@lekarz_med, post #6

Pan moze i jest lekarzem medycyny ale znajomosc systemow i ich charakterystyka jest panu obca. Moze w wolnych chwilach lepiej wyciac jakiegos czyraka niz pisac androny?


@Mailman, czemu nie przetlumaczyles tego tekstu?

Generalnie, pachnie mi to koncowka 20 wieku, amiskarpetki, Petro itp.
okolice.

[#9] Re: X1000 Beta test Program Update

@mailman, post #7

Uprzejmie przypominam, iż redakcja PPA sama doprowadza do wyżej powstałej sytuacji nie egzekwując zakazu posiadania 2 kont na ppa

[#10] Re: X1000 Beta test Program Update

@AmiChris, post #8

akurat ja bym nie marudzil, gadzety typu klawierka i mysz z logo amigi sa ok, tylko wedlug mnie powinny byc wprowadzone razem z finalnym sprzetem bo teraz moga byc widziane jako proba wyciagniecia kasy od owiec

[#11] Re: X1000 Beta test Program Update

@rzookol, post #10

24 euro za klawiaturę można przeżyć - przynajmniej dla mnie to jest rzecz na lata. Ale nie podoba mi się więc nie kupię.
[#12] Re: X1000 Beta test Program Update

@rzookol, post #10

Tak to mialo wygladac wg. roadmap ktory byl przedstawiany, kiedy to, w styczniu? Miala byc x1000, potem reszta dodatkow.

[#13] Re: X1000 Beta test Program Update

@adam_mierzwa, post #11

duzy enter i duzy backspace to plusy, minusem jest backslash po lewej i tylda po prawej no i cena - jakby dali huba usb w srodku to by sie dalo przezyc a tak....



Ostatnia modyfikacja: 08.06.2010 23:02:04
[#14] Re: X1000 Beta test Program Update

@rzookol, post #9

Uprzejmie przypominam, iż redakcja PPA sama doprowadza do wyżej powstałej sytuacji nie egzekwując zakazu posiadania 2 kont na ppa


Ale o ile pan lekarz jest tym samym panem ktory mial w poprzedniej ksywce koncowke "fan", to poprzednie konto juz dawno wykasowal i oglosil ze juz wiecej sie tutaj nie pojawi.
Wiec ja sugeruje ze jest to jakas tania podrobka, jakiegos bylego zlosliwego amigowca ;)
[#15] Re: X1000 Beta test Program Update

@lekarz_med, post #6

Wy sie tu bijecie o jakies pecety z PPC, a prawdziwa NATAMIga nadchodzi! :P



Ostatnia modyfikacja: 08.06.2010 23:05:35
[#16] Re: X1000 Beta test Program Update

@mailman, post #1

Ktoś prosił tłumaczenie?

W AmigaKit dostępne są już oficjalne towary związane z AmigaOne X1000

AmigaKit posiada obecnie w ofercie kilka oficjalnych, oznaczonych "boing ballem" produktów AmigaOne i X1000, zgodnie z umową na sprzedaż i dystrybucję komputera AmigaOne X1000. W najbliższej przyszłości na stronie AmigaKit powinny się pojawić:

klawiatura AmigaOne "Boing Ball" - czarna (zgodna z PS/2 i USB)

Myszka "Boing ball" - czarna (zgodna z PS/2 i USB)

plakietka "A1000 - A1-X1000" z okazji 25-lecia Amigi

Kolejne markowe towary pojawią się wkrótce. Mowa tu o oficjalnej obudowie "Boing Ball" oraz, oczywiście, komputerze AmigaOne X1000.

Uwaga: Wszystkie użyte znaki handlowe należą do ich właścicieli, a ich użycie jest licencjonowane od firmy Hyperion Entertainment CVBA

---

Uaktualnienie dotyczące zespołu betatesterów oraz samego programu testów AmigaOne X1000

Ucieszyło nas (i nieco zaskoczyło) olbrzymie wsparcie i oznaki zachęty ze strony byłego i obecnego środowiska Amigi, które otrzymaliśmy w odpowiedzi na ogłoszenie programu beta-testów AmigaOne X1000. Każdy, kto wysłał zgłoszenie pod adres contact (at) a-eon.com powinien otrzymać odpowiedź zawierającą instrukcje w jaki sposób oficjalnie zarejestrować chęć uczestniczenia w programie beta-testów.

Proszę zwrócić uwagę na fakt, że firma Hyperion-Entertainment obecnie przygotowuje zbiór informacji o programie, który zostanie w najbliższej przyszłości rozesłany do wszystkich zarejestrowanych zgłoszonych.


---

A tak od siebie: Ta klawiatura mogła zostać moim zdaniem wykonana lepiej niż przez złapanie zwyczajnej czarnej klawierki i naklejenie na niej trzech naklejek. Chociaż (z tego co zauważyłem) to cena tej klawiatury w wersji "bez naklejek" nie odbiega aż tak bardzo od ceny z AmigaKit.

[#17] Re: X1000 Beta test Program Update

@rzookol, post #13

Tzn. może cię zdziwi, ale mnie rażą te boing balle. Boing ball robi się tak namolny jak pingwin w Linuksie. Wołałbym już np. literkę A niż kolorowe piłeczki.
Tych zamienionych przycisków (tylda i backslash) nie zauważyłem - masz dobre oko OK



Ostatnia modyfikacja: 08.06.2010 23:08:02
[#18] Re: X1000 Beta test Program Update

@rzookol, post #13

Nie tylko hub by się przydał. Parę przycisków multimedialnych też. No i nieco uciążliwa (jak dla mnie) zamiana "AmigaKey" z "Altem". Wolę jednak "Alt" przy "spacji" niż odwrotnie...

[#19] Re: X1000 Beta test Program Update

@adam_mierzwa, post #17

Na literkę "A" mogą nie mieć licencji. Pamiętaj, że mają prawo do AmigaOne i boinga. Jedno i drugie jest na tej klawiaturze. Co prawda boing bardziej by moim zdaniem pasował do "designu" komputera i klawierki, gdyby też był czarno-biały, no ale...

Przyznam się, że myślałem o zakupie tej "firmowanej" klawiatury, kiedy o niej przeczytałem. Ale tego co dziś zobaczyłem z pewnością nie kupię. Z całym szacunkiem, ale naklejki mogę sobie nakleić sam. Żeby chociaż "Amigowy" układ klawiszy, Help, 10 funkcyjnych... Ech.

P.S. Właśnie zauważyłem ze zgozą, że tytuł wątku odnosi się do programu beta-testów, a nie do jakiejś klawiatury, a my tu się rozwodzimy nad nią już dobrych kilkanaście postów.

[#20] Re: X1000 Beta test Program Update

@recedent, post #19

Recedent: a co tu zrobić jak betatesty narazie wyglądają tak, że wypuszczają ami klawiaturę którą można kupić pewnie w biedronce za dychę. Jak tak ma wyglądać cały zestaw to ja podziękuje.

Nie, że jestem złośliwy ale ta klawiera to kawał szmelcu, przynajmniej z wyglądu.

Offtop: Recedent wywal napis demo ze stopki bo źle wygląda ;)

[#21] Re: X1000 Beta test Program Update

@eastone, post #5

Nie martw sie, nie kupia :) A Boga, lepiej w to nie mieszaj :)

[#22] Re: X1000 Beta test Program Update

@Hellena, post #21

@AmiChris

Ban do końca dzisiejszego dnia za ciągnięcie OT

@rzookol

Jeżeli wiesz o czymś, o czym nie wie redakcja, napisz do nas maila. Zajmiemy się sprawą. Forum nie jest do tego odpowiednim miejscem.

@Andrzej Drozd

Ban do końca dzisiejszego dnia za ciągnięcie OT

[#23] Re: X1000 Beta test Program Update

@pampers, post #20

Odnośnie klawiatury - Cherry w Biedronce za dychę nie kupisz. Z tego co na szybko sprawdziłem, to chodzą w granicach 90 zł (czyli 20 funtów za tę samą klawiaturę z naklejkami to nie jest jakieś specjalne zdzierstwo).

@offtop: Wywalę, jak zgromadzę odpowiednie środki. Mam nadzieję, że niedługo.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem