[#1] Sprzęt pod Os 4.1
Panie i Panowie, ponieważ nie jestem w temacie z nowymi amigowymi sprzętami moje pytanie jest następujące:

Jaki sprzęt pod Os4.1 wybrać, nie mam na myśli X1000 bo jego cena będzie z pewnością astronomiczna. Nie interesują mnie też jakieś specyfikacje płyty głównej poprostu chce używać komputera z Os 4.1 do internetu, muzyki, filmów, prostej grafiki, zagrać w jakąś ami gierkę, obejrzeć film i bez problemu zainstalować system, podłączyć pendrivea.

Gdzie po za efunzine i amigakit mogę nabyć taki sprzęt, może ktoś z was ma coś do sprzedania. Kiedyś widziałem taki fajny ami zestaw na allegro, dziś nic niestety nie widzę. Fajnie by było gdybym mógł nabyć jakiś gotowy zestaw, lub wykorzystać w tym celu dysk, napęd, obudowe, zasilacz od swojego PC.

Z góry dzięki za wszystkie odp.

[#2] Re: Sprzęt pod Os 4.1

@Mleko, post #1

Albo droższa Sam, za to z gwarancją albo używany Peg. Tego drugiego można upolować na zagranicznych forach, można też odpalić na nim OS4.1 jak i można spróbować za darmo MorphOSa.

[#3] Re: Sprzęt pod Os 4.1

@Mleko, post #1

Kiedy chcesz kupić ? Możesz też chwilkę zaczekać i wziąć Sam 460 - mocniejszy sprzęt od 440

[#4] Re: Sprzęt pod Os 4.1

@waldiamiga, post #3

W sumie to mogę kupować już... dziś dostałem mały kredyt w związku z tym. Nowy Sam z pewnością będzie droższy.

Czy Opus jest standardowo w nowy Os czy trzeba go instalować, jeśli trzeba doinstalować to gdzie znaleźć wersję instalacyjną.

Blender jest płatny czy darmowy ?

[#5] Re: Sprzęt pod Os 4.1

@Mleko, post #4

Opus powyzej wersji 5.0 nie dziala. Dziala wersja 4.
Blender jest darmowy ale...musisz miec ostatnia wersje os4, na 4.0 nie pojdzie

[#6] Re: Sprzęt pod Os 4.1

@Mleko, post #4

Jest, z systemem są do doinstalowania Extras (jak ktoś chce) czyli Opus, YAM itd.

edycja:
tak jak napisał Stefkos, z systemem jest starsza wersja Opusa (4).

Jeżeli kupisz SAM będziesz miał najnowszego OS-a, jak używany sprzęt (AmigaOne/Pegasos) to musisz doliczyć zakup nowego systemu. Na szczęście update są bezpłatne.



Ostatnia modyfikacja: 02.07.2010 23:40:08
[#7] Re: Sprzęt pod Os 4.1

@adam_mierzwa, post #6

Tak masz racje, powyzej i w wersji 5.0, dzieki

[#8] Re: Sprzęt pod Os 4.1

@Mleko, post #4

Cześć

We wrześniu prawdopodobnie będę miał do sprzedania płytę SamFlex 800 - w przyzwoitej cenie z 756 MB ram i Radeonem 9250 i systemem 4.1 ;)

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem