[#1] Koniec OWB dla OS4.x ?
Czy to okoniec tej przeglądarki dla tego systemu ?
http://www.amigans.net/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=4109&forum=29

[#2] Re: Koniec OWB dla OS4.x ?

@Drako^lM, post #1

A u nas ludzie już wybrali FF na AOS 4.x. Cóż na myśl przychodzi mi pewne przysłowie: Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie. Zastanawiam się, czy alfa FF jest taka super, a OWB be?



Ostatnia modyfikacja: 18.07.2010 23:35:46
[#3] Re: Koniec OWB dla OS4.x ?

@Ender, post #2

Na to wyglada ze juz tak ....

[#4] Re: Koniec OWB dla OS4.x ?

@Drako^lM, post #3

Na każdej innej platformie FF ma konkurentów i nie widzę powodu dlaczego AmigaOS miałby być wyjątkiem. OWB ma jedną poważną wadę: brak managera pobierania plików. Poza tym to niezła przeglądarka i powinna być rozwijana dalej. Obecna wersja FF na mojej Sam działa fatalnie w porównaniu z OWB więc w przyszłości może się okazać że OWB do wybranych zastosowań, zwłaszcza na sprzęcie low-end jest rozsądnym wyborem.
[#5] Re: Koniec OWB dla OS4.x ?

@alekc, post #4

Tak jak Sputnik pod Efiką, zżerający mniej i jakby szybszy od OWB? Niestety, spotkał go teraz ten sam los co OWB z OS4.x. No, ale jest jeszcze Netsurf :)

[#6] Re: Koniec OWB dla OS4.x ?

@recedent, post #5

U mnie na Efice Sputnik fiksował (zwiechy systemu po odpaleniu przeglądarki), dlatego spróbowalem OWB i działało jak trzeba (stabilnie). Fakt, że raz na jakiś czas pamięci brakowało, ale dało się z tym żyć.

[#7] Re: Koniec OWB dla OS4.x ?

@Drako^lM, post #1

Trochę szkoda pracy Joerga. Najpierw były ochy i achy a potem jak pojawiło się info to zaczęto stwierdzać że OWB to tylko taka ciekawostka. Nie dziwne że się koleżka wpienił.

[#8] Re: Koniec OWB dla OS4.x ?

@Ender, post #2

Choćby nie wiem jak lepszy był FF od OWB to myślę, że lepiej mieć dwie rozwijane przegladarki niż jedną. OWB wg mnie zyskało już klimat przeglądarki amigowej i było elementem wyróżniającym nas od reszty komputerowego świata. Nie znam okoliczności, jakie doprowadziły do zarzucenia projektu przez autora portu dla OS4 ale wielka szkoda, ze tak się stało. Myślę, że użytkownicy OS4 będą tego żałować...

[#9] Re: Koniec OWB dla OS4.x ?

@FOrest, post #8

I tak dochodzimy do poważnego problemu Amigi - zbyt mała liczba programistów. Wiele projektów jest prowadzonych przez jednego człowieka a nie grupę co nie gwarantuje stabilnego, ciągłego rozwoju. Trudno więc zachęcić innych do tworzenia czegokolwiek jeśli elementy środowiska mogą w każdej chwili przestać istnieć a tak i w wielu miejscach są zacofane. Z drugiej strony to olbrzymia zaleta OS 4.x - przy tak odczuwalnym braku oprogramowania wypuszczenie czegokolwiek daje praktycznie 100% rynku. Problemem jest zapewne tylko niewielki jego rozmiar. Z drugiej strony skoro opłaciło się zrobić kartę typu ZorRam to widać że jakiś potencjał ten rynek ma. Ciekawe jak zmieni się sytuacja po wprowadzeniu do sprzedaży X1000.
[#10] Re: Koniec OWB dla OS4.x ?

@alekc, post #9

Ciekawe jak zmieni się sytuacja po wprowadzeniu do sprzedaży X1000.

Zmieni się o tyle, ile się sprzeda egzemplarzy X1000. Czyli niewiele.

[#11] Re: Koniec OWB dla OS4.x ?

@FOrest, post #8

Z drugiej strony autor będzie poświęcał czas na dwie wersje zamiast trzech to chyba dobrze dla użytkowników innych systemów niż AOS 4.x. ;)

[#12] Re: Koniec OWB dla OS4.x ?

@Ender, post #11

kazda "amigowa" wersja ma swojego autora a rdzen przegladarki jest rozwijany przez calkiem inny zespol

[#13] Re: Koniec OWB dla OS4.x ?

@kiero, post #12

Nie wiedziałem.

[#14] Re: Koniec OWB dla OS4.x ?

@Ender, post #13

wystarczy odpalic owb4x i mos owb, to zupelnie inna para kaloszy.

[#15] Re: Koniec OWB dla OS4.x ?

@fazior, post #14

Dlaczego to" inna para kaloszy"?
[#16] Re: Koniec OWB dla OS4.x ?

@Jupiler, post #15

wersje mos/aros sa bardziej..hmm.. zaaawansowane?
[#17] Re: Koniec OWB dla OS4.x ?

@DRACOX, post #16

to,to niemożliwe
[#18] Re: Koniec OWB dla OS4.x ?

@Jupiler, post #17

Możliwe

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem