Wątek zamknięty
[#1] "szybkosc" sam
Witam,

Moglby mi ktos wyjasnic jak to jest z filmami divx na tej plycie w systemie os4.
Slyszalem ze tna sie nawet na wersji 800mhz. Pytanie w kontekscie sprzedazy uzytkownika sand...
Przeciez ta konstrukcja powinna byc szybsza niz peg 1?
Czy to jest wina sprzetu, kiepskich portow odtwarzaczy czy samego systemu?

Screen fighterow uprasza sie o nie postowanie, chyba ze wiedza co pisza ;)



Ostatnia modyfikacja: 17.08.2010 19:47:36



Ostatnia modyfikacja: 17.08.2010 19:59:23
[#2] Re: "szybkosc" sam

@AmiChris, post #1

Sam program odtwarzający o ile nie ma wbudowanego dekodera to niewiele zmienia. Sprzęt jest wystarczający. Wina więc spoczywa po stronie dekodera lub współpracy z systemem.
[#3] Re: "szybkosc" sam

@AmiChris, post #1

Raczej jest to wina systemu i sterowników. Po aktualizacji do AOS 4.1 upd 1 znacznie poprawiło się odtwarzanie xvidów. W wersjach dvd rip prawie nie widać cięcia przy tym samie.

[#4] Re: "szybkosc" sam

@sand, post #3

Hmm, dzieki za odpowiedz. Okazuje sie, ze po prostu system jest niedorobiony.
Ktos uzywala jakas dystrybucje linuxa, jak na niej dziala mplayer?

[#5] Re: "szybkosc" sam

@AmiChris, post #1

Bazując na tym co zostało tu (lub poniżej :)) napisane wychodzi na to, że nawet na starym AmigaOS4.0 można z normalną prędkością odtwarzać filmy.
Nie wiem jak to wygląda z filmami w wyższych rozdzielczościach bo nie jestem w stanie tego sprawdzić z braku systemu.
Sam jestem naprawdę ciekaw i byłbym bardzo wdzięczny osobie, która posiada odpowiedni sprzęt i mogłaby zrobić parę testów na filmach w wyższej rozdzielczości.

2005 październik:
1. Micro Amiga One PowerPC G3 750GX 800MHz bez Alvitec - DivX 640x272, Radeon 7000 bez overlaya.
DvPlayer 0.49 CPU:34%
MPlayer - 1.0pre7.005 CPU:89%

2007 listopad:
Zajętość procesora, która przy większych plikach divx potrafiła sięgać nawet 90%, dziś przy overlayu spadła do około 30%.
To powoduje, że MPlayer już niemal dogonił najbardziej oszczędnego w tym względzie DvPlayera.

[#6] Re: "szybkosc" sam

@Leon, post #5

Wszytko dziala jak trzeba .Notorycznie ogladam filmy na amidze i musze przyznac ,ze ta bardzo duza wiekszosc jako pojawia sie w necie dziala jak nalezy. Ostatnio ogladalem Avatar(1,5gb plus lektor pl (dvdrip)xvid)),Sherlock Holmes(1.5gb plus lektor pl) i Katyn (1,3gb) ,Slumdog Millionaire (1.4gb),Galerianki(1gb).Filmy po nizej 1gb nie licze nawet(jakies 30 tytulow).Filmy te wlasnie sciagnelem(torrent) jak leci z pewniej strony( w celach naukowych) i nie bylo zadnych problemow rowniez z kodekami.Wpadl do mnie kumpel-windows 7 i ludzie malo nie wpadl do monitora jak mu pokazalem Sherlocka .Jedynie co slabo dziala to pliki HD .Lubia sie ciac.Szczegolnie jak sciagam z you tuba wybor zawsze pada na mp4 bo hd niestety jakos slabo.Natomiast filmy dvdrip,xvid,avi,mov dzialaja mi w systemie o rozdzialce 1280x1024 w wersji okno/pelen ekran bez jakichkolwiek sladow opoznien.Malo tego- ostatnio wpadla mi rece płyta DVD The Beatles Love -jak dziala po prostu super (audio i video).Ogolnie jest bardzo milo zaskoczony ,zreszta po przesiadce z WinUae na Samika roznica jest ogromna.

SamFlex PowerPC 440Ep ,Radeon m9,Hd 360gb,Flatron L1760tr



Ostatnia modyfikacja: 20.08.2010 23:07:19
[#7] Re: "szybkosc" sam

@Jupiler, post #6

Cicho! Bo zburzysz niektórym filar na którym zbudowali cały swój egzystencjalny światopogląd, że "system jest niedorobiony"
AmigaOS nie ma prawa służyć do niczego więcej jak przestawianie ikon.
[#8] Re: "szybkosc" sam

@lekarz_med, post #7

Próba wywołania flame'a - ban do poniedziałku.

[#9] Re: "szybkosc" sam

@mailman, post #8

buahahahahahahaha

ban hahahahahaha



[#10] Re: "szybkosc" sam

@mailman, post #8

Wybiórczość...

[#11] Re: "szybkość" sam

@reactor, post #10

Po tym wątku idealnie widać, że są osoby, które mają cokolwiek do powiedzenia - jest pytanie i są konkretne odpowiedzi, ale są również takie osoby, których aktywność ogranicza się jedynie do trollowania. I tak przykładowo lekarz_med, atarens i reactor niczego nie wnieśli do wątku. Sugerowałbym brać przykład z innych, którzy sensownie się wypowiedzieli, jeśli wszystkim nam zależy na porządku na forum - później ktoś będzie szukał przydatnej informacji i będzie musiał się doszukiwać pomiędzy wypowiedziami spamerów, którzy do dyskusji nic nie wnieśli poza pokazaniem swoich popisów ironii. Nie wiem czy to takie trudne, ale jak są ludzie co zachowują się dziecinnie to tłumaczę jak dzieciom. Tym samym wyczerpany już wątek zamykam.

[#12] Re: "szybkość" sam

@grxmrx, post #11

A na dokładkę bana otrzymują atarens i reactor. Również do poniedziałku, aby było sprawiedliwe. Za co, wyjaśnił grxmrx.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem